KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

HATM-İ ŞERİF

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   CEMAL ÇINAR HOCA SOHBET
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Hatırla ki İbrahim şöyle demişti: "Rabbim! Bu şehri (Mekke'yi) emniyetli kıl, beni ve oğullarımı putlara tapmaktan uzak tut!" (İbrahim - 35)

Hadis-i Şerif

İlim İslam'ın hayatıdır, imanın direğidir. İlim öğrenen kimsenin mükafatını, Allah tam tamına verir. Bir kimse öğrenir ve öğrendikleri ile amel ederse, Allah bilmediklerini de öğretir. [Muhtarü'l-Ehadis, 1.100: 786]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Gaziantep Umut Kervanı İdlib'e 1 TIR yardım gönderdi
Gaziantep Umut Kervanı, insanlık dramının yaşandığı İdlib'e içinde battaniye, gıda malzemesi ve temizlik eşyalarının da bulunduğu 1 TIR yardım malzemesi gönderdi.Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı tarafından, Suriye rejimi ve Rusya'nın İdlib kentine yönelik yaptığı bombardıman nedeniyle Türkiye sınırındaki güvenli bölgelere göç eden ve çok zor şartlarda hayata tutunmaya çalışan İdliblilerin yaşadığı insanlık dramına dikkat çekmek amacıyla “İdlib’e Acil Yardım” çağrısı yaparak yaşanan insani krize dikkat çekerek, “İdlib’e Umut Ol” sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı.

Kampanya kapsamında gıda malzemeleri başta olmak üzere yatak, yorgan, ayakkabı, bot ve mont gibi insani yardım toplandı. Gaziantep Umut Kervanı'nda toplanan yardımlar bir TIR'a yüklendi.

Yardım TIR'ı Gaziantep Umut Kervanı önünde düzenlenen törenin ardından dualarla İdlib'e doğru yola çıktı.

Törenin ardından açıklamalarda bulunan Gaziantep Umut Kervanı Başkanı Mustafa Özaslan, “İdlib’e Umut Ol” sloganıyla başlatılan yardım kampanyası kampanyasında toplanan insani yardımların İdlib'e gönderildiğini söyledi.

Özaslan, Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde Türkiye genelinde başlatılan insani yardım kampanyası kapsamında yardım topladıklarını belirterek, Suriye'nin İdlib kentindeki iç savaştan kaçıp Türkiye sınırına sığınan ve yaşam mücadelesi veren İdlibliler için yardım topladıklarını belirtti.

İdlib’de yaşanan insani drama dikkat çeken Özaslan, “İdlib'deki insanların durumu gözü önündedir. Her gün basında oradaki insanların çamur içerisinde, çadırın içerisinde, yalın ayak, aç ve susuz durumlarını görüyoruz. Bu da yetmemiş gibi üstlerine bombalar yağıyor. İdlib’de katliam var. Umut Kervanı Vakfı olarak Türkiye'nin dört bir tarafında yardım kampanyası başlattık. Dolayısıyla giyim, ayakkabı, gıda ve özellikle battaniye gibi bir takım yardım çalışmalarımız oldu.” dedi.

“Türkiye genelinde yardım kampanyamız devam ediyor”

Yardım kampanyası kapsamında toplanan yardımların TIR’a yüklendiğini belirten Özaslan, “Allah nasip ederse yardım TIR’ı yola çıkacak. Önümüzdeki günlerde ikinci TIR’da yola çıkacak, İdlib'deki insanlara yardım götürecek. İdlib’teki insanların durumdan haberdarız. Türkiye genelinde yardım kampanyamız devam ediyor. Umut Kervanı olarak bu çalışmalarımız yıl boyu devam ettiği gibi deprem bölgesine ve İdlip gibi savaşın olduğu bölgelere de yardımları ulaştırıyoruz. Bu konuda sağ olsun halkımız duyarlı ve gerçekten yardımseverdir. Allah halkımızdan razı olsun. Nerede bir deprem, bir savaş ve mağduriyet olduğunda insanlara yardımcı oluyorlar. Dolayısıyla Gaziantep'te de Umut Kervanı’nın desteğiyle bir TIR yardımı İdlib’e gönderiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“İdlib için hayırseverlerimizden destek bekliyoruz”

TIR’ın içerisinde gıda, elbise ayakkabı, battaniye ve yatak gibi eşyaların olduğu bilgisini veren Özaslan, “Bu yardımları inşallah İdlib’e gönderiyoruz. İdlib’e yönelik başlattığımız yardım kampanyamız devam ediyor. Hayırseverlerimizden destek bekliyoruz. Gerek deprem bölgesindeki gerekse savaşın olduğu İdlib'e yardım yapacak, destek ve yardımcı olacak insanların duyarlı olmasını ve bizim kampanyamızın devam ettiğini halkımıza duyuralım. İdlib’teki insanlar zor durumda, bu çalışmalar devam edecek. Bize ulaşan yardımları biz de zaman ve şartlar müsait olunca İdlip'teki o muhacir, mağdur ve zor durumda olan çocuklara, ailelere inşallah ulaştıracağız.” şeklinde konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
103 kere okundu.
Diğer Haberler