KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   BİLGİ REHBERİ(CANLI)
12:00   ANALİTİK EĞİTİM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   KÖYLÜ'NÜN SESİ
14:30   MÜZİK
15:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
15:30   PSİKOLOJİ VE İNSAN
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   YOLUMUZUN YILDIZLARI
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Müttaki olanlar için ahiret yurdu muhakkak ki daha hayırlıdır. Hala akıl erdiremiyor musunuz? (En’âm - 35)

Hadis-i Şerif

"Arab'ın Arap olmayana hiç bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvâ iledir." [Ahmed b. Hanbel]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
''Her evde bir Muhammed bulunsun''
​Gaziantep’te Mevlid Kandili ve Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle düzenlenen programda konuşan İlahiyatçı Prof. Dr. Mehmet Akbaş, “Her evde bir Muhammed bulunsun. Çocuklarımıza bu ismi verelim.” dedi.Gaziantep Üniversitesi’nde (GAÜN) Mevlid Kandili ve Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle “Kampüste Nebevi Esintiler” temalı bir program düzenlendi.

GAÜN Akademik Düşünce Eğitim ve Medeniyet Topluluğu tarafından düzenlenen program, Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Adil Öztekin’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programda bir konuşma yapan Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Akbaş, Hazreti Muhammed’in (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) insanlık için bir rahmet olduğunu söyledi.

Akbaş, “Resulullah öyle bir rahmettir ki günde beş defa ezanda onun ismini duyuyoruz. Bundan daha büyük rahmet olur mu? Allah (Celle Celaluhu) ‘Senin ismini yücelttik’ diyor. O yüzden de her evde bir Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) bulunsun. Çocuklarımıza bu ismi verelim. Amcası Ebu Talib daha cahiliye dönemidir ve Resulullah da (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) daha çocuk yaştadır. Hazreti Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) gelmeden kimseyi yemeğe başlatmıyor, izin vermiyor. Şunu keşfetmiş; Hazreti Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) gelince sofrada bereket oluyor. O yüzden Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) her yerde, bulunduğumuz her ortamda dile getirelim. Öyle bir isim ki hayatın her alanına dair O’nun hayatından bir nüve bulmak mümkündür.” dedi.

Program Sanatçı Fatih Zirek’in seslendirdiği ilahilerin ardından Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik’in yaptığı dua ile sona erdi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 


 
90 kere okundu.
Diğer Haberler