KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

AYDINLIĞA DOĞRU

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Müttaki olanlar için ahiret yurdu muhakkak ki daha hayırlıdır. Hala akıl erdiremiyor musunuz? (En’âm - 35)

Hadis-i Şerif

"Mal sadaka ile eksilmez." [Ebu Hureyre]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
“Bugün Hazreti Muhammed’in rehberliğine daha fazla muhtacız”
Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik, bugün insanlığın Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in örnekliğine ve rehberliğine daha fazla muhtaç olduğunu söyledi.Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (Aleyhisselam) dünyaya teşriflerinin yıldönümü olarak ihya edilen Mevlid Kandilinin heyecanı İslam âleminde olduğu gibi Türkiye'de de yaşanmaya başladı. Peygamber Efendimizin veladetinin yıldönümü olan Rebiülevvel ayının 12'inci gecesi, Cuma günü Müslümanlar tarafından zikir, dua ve ibadetlerle idrak edilecek.

Mevlid Kandili dolayısıyla  açıklamalarda bulunan Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik, Hazreti Muhammed’in (Aleyhisselam) tüm Müslümanlar için her zaman ve her asırda yegane örnek olduğunu belirtti.

Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin yıldönümü olarak ihya edilen Mevlid Kandilinin yarın idrak edileceğini anımsatan Çelik, “Âlemleri şereflendiren rahmet, adalet ve müjde peygamberi olan Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (Aleyhisselam) dünyaya teşriflerini idrak edeceğiz. Allah (Celle Celaluhu) ve peygamber dostunun da ‘kâinat nur ile doldu, işte bu gece sabah oldu’ dediği gibi gecenin sabahına ulaşıyoruz. O’nun bu dünyaya teşrifiyle insanlar manevi kirlerinden temizleniyor ve cehalet ortadan kalkıyor. Herkesin özgür yaşayacağı, adalet içerisinde, eşitlik ve kardeşlik içerisinde olacağı bir dünya başlıyor. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (Aleyhisselam) dünyaya teşriflerini bu şekilde anlamak lazım.”dedi.

video

“Mevlid Kandilini büyük bir coşku ile kutlayacağız”

Çelik, “Çünkü O’nun bütün insanlığa halen en büyük bir değer olarak sunduğu hürriyet, adalet, eşitlik ve kardeşlik kavramları bugün insanların ihtiyacı olan değerlerdir. Mevlid Kandili demek de tekrar bu değerlerin insanlığın hizmetine sunulması demektir. Aslında bu değerler olmadığı zaman insanların ne dereceye düşeceğini idrak etmek demektir. Bu nedenle Mevlid Kandilini millet olarak asırlardan beri Anadolu topraklarında büyük bir coşku, heyecan, sevinçle, sadakatle, salâtla, selamla, nice hayırlarla, iyiliklerle, ikramlarla ve tebriklerle kutlayan bir toplumuz. Elhamdülillah bu sene de bu böyle olacak.” ifadelerini kullandı.

Her yıl Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (Aleyhisselam) dünyaya teşriflerinin idrak edildiği Mevlid-i Nebi Haftası’nda Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Peygamberimiz Hazreti Muhammed’i (Aleyhisselam) anmadan, anlamaya” düsturuyla bir tema belirlendiğini belirten Çelik, bu yıl Mevlid-i Nebi Haftası için belirlenen temanın “Peygamberimiz ve Aile” olduğunu bildirdi.

2019 yılı Mevlid-i Nebi Haftasının teması “Peygamberimiz ve Aile”

Çelik, bu hafta kapsamında kentte düzenlenecek etkinliklerde “Peygamberimiz ve Aile” temasının ele alınacağını belirterek, şunları söyledi:

“Diyanet İşleri Başkanlığımızın Mevlid-i Nebi Haftası için bu sene belirlediği tema “Peygamberimiz ve Aile” temasıdır. Son dönemlerde üzerinde karabulutların estiği ve sıkıntıların olduğu aile ile ilgilidir. Hazreti Peygamberimiz, bir aile reisi, bir baba, bir dede, bir akraba, bir eş ve konu komşu olarak, nasıl bir siret bırakmıştır. Nasıl bir davranış ve örneklik bırakmıştır. Bunları idrak etmeye çalışacağız ve tüm bu güzellikleri, kendi ailemize ne kadarını taşıyoruz ve ne kadarını kazandırıyoruz bunlara bakacağız. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (Aleyhisselam) aile içerisindeki davranışlarımızı ne kadar benzetiyoruz. Bunları inşallah bu haftada ele alacağız.”

Her konuda olduğu gibi aile konusunda da Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’i (Aleyhisselam) örnek almamız gerektiğini belirten Çelik, aileyi korumanın, güçlendirmenin, ailede huzuru yaşamanın yolunun, Peygamber efendimizin gösterdiği değerleri ailede hâkim kılmakla mümkün olacağını ifade etti.

Çelik, “İnşallah bu sevgi, coşku, müjde, ümit ve sadakat ile ayağa kalkıyoruz ve Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (Aleyhisselam) dünyaya teşriflerini kutluyoruz, tebrik ediyoruz. İnşallah Hazreti Muhammed’in (Aleyhisselam) dünyaya teşriflerini bu yönüyle iyi değerlendirme niyazıyla Gaziantep halkımız olmak üzere, güzel ülkemizin güzel insanlarına, ümmeti Muhammed’e (Aleyhisselam), hatta bütün insanlığa iyilikler, güzellikler, ıslahlar ve hidayetler getirmesine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan diliyorum. ‘Peygamberimiz ve Aile’ konusunu bu sene inşallah doğrularının tamamının O’ndan olması dileğiyle anlatmaya ve anlamayan çalışacağız.” şeklinde konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
88 kere okundu.
Diğer Haberler