KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

ANA HABER(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Rablerinin huzurunda toplanacaklarından korkanları onunla (Kur'an ile) uyar. Onlar için Rablerinden başka ne bir dost, ne de bir aracı vardır; belki sakınırlar. (En’âm - 51)

Hadis-i Şerif

"Mal sadaka ile eksilmez." [Ebu Hureyre]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Gaziantep Umut Kervanı'ndan kış yardımı çağrısı
Kış mevsiminin yaklaşmasıyla ihtiyaç sahibi ailelerin odun, kömür ve soba ihtiyaçlarının olduğuna dikkat çeken Gaziantep Umut Kervanı Başkanı Mustafa Özaslan, fakir ve ihtiyaç sahibi aileler için hayırseverlere yardım çağrısında bulundu.
Havaların soğumaya başladığını, kışlık yakacak ihtiyacı olan fakir ve ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarını karşılayarak yüzlerini güldürmek ve bu ailelere kış mevsiminde sıcak bir ortam hazırlamak istediklerini belirten Gaziantep Umut Kervanı Başkanı Mustafa Özaslan, bunun için de hayırseverlerin desteğini beklediklerini söyledi.

Kış mevsiminin yaklaştığı bugünlerde yakacak yardımı alabilmek için kendilerine çok sayıda muhtaç ailenin başvuru yaptığına dikkat çeken Özaslan, bu ailelere yakacak ve çocukları içinde mont, kaban, ayakkabı ve kışlık elbise yardımında bulunacaklarını belirtti.

Özaslan, kentte bulunan ailelerin çetin kış şartlarında odun, kömür ve soba bulmakta zorlandıklarını, binlerce kişinin, kendilerine uzanacak yardım elini beklediğini ve bu konuda hayırseverlerin desteğine ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Umut Kervanı olarak Gaziantep'te her sene yapmış oldukları çalışmalarını bu sene de en güzel şekilde devam ettirmeye çalıştıklarını belirten Özaslan, bu kapsamda kış mevsimi öncesi kentteki fakir ve muhtaç ailelere kışlık yakacak ve giyim yardımında bulunduklarını söyledi.

Havaların soğumaya başladığını ve kış mevsiminin artık yaklaştığını anımsatan Özaslan, "Kış mevsimi yaklaşınca çalışmalarımız da kış mevsimine yönelik oluyor. Başta yakacak olmak üzere kışlık giyimle ilgili bir takım çalışmalarımız oldu, çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda kışlık elbise ile ilgili muhtaç ailelere bir takım yardımlarımız oldu ve yardımlarımız halen devam ediyor. Gaziantep'in havası biraz soğuktur. Kış mevsimi geldiği zaman Gaziantep çevre illere göre biraz daha soğuk ve kış mevsimi de şiddetli geçiyor. Bizim her sene yapmış olduğumuz gibi bu kışa yönelik çalışmalarımız inşallah yine devam ediyor." dedi.

Kış yardımlarına kömür yardımı ile başladıklarını belirten Özaslan, "Gaziantep'te fakir ve muhtaç olan 70 aileye kömür yardımımız oldu. Ailelerin durumlarına ve ihtiyaçlarına göre kömür dağıtımı yaptık. Bu kömür yardımlarını bizatihi kendi araçlarımızla ailelerin evlerine teslim ettik. Allah (Celle Celaluhu) nasip ederse yine ihtiyaca binaen hayırseverlerin bu kış mevsiminde yapılacak kömür desteği ile birlikte bize gelen kömürleri bu fakir ailelere ulaştıracağız. Şu ana kadar 70 aileye kömür yardımında bulunduk, bunu inşallah şu an için 100'e tamamlamayı hedefliyoruz. Bizim yakacak ve kışlık elbise ile ilgili çalışmalarımız sadece Umut Kervanı'nın kendi çalışması ve hizmetiyle yapılmaktadır." ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz haftalarda kentte meydana seli hatırlatan Özaslan, şunları söyledi:

Bu selde evlerinde eşyaları kullanılamaz duruma gelen ailelere yardımcı olmaya çalıştık. Bu ailelere de gerek ev eşyası gerekse diğer ihtiyaçlarını giderme noktasında çalışmalarımız oldu. Bununla birlikte Gaziantep'te kış mevsimi çevre illere göre daha çetin ve soğuk geçtiğinden dolayı inşallah kış mevsimi boyunca bu konuda çalışmalarımız devam edecektir. Bize gelen kömür yardımlarını olduğu gibi ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak onları kış mevsiminde soğukta bırakmamak ve kışı sıcak bir ortamda geçirmeleri, ısınmaları için elimizden gelen yardımı yapmaya çalışacağız.
Yaklaşan kış mevsimi öncesi ihtiyaç sahibi ailelere sıcak bir ortam oluşturmak ve gerekli kışlık yakacak ihtiyaçlarının giderilmesi için çaba harcadıklarını belirten Özaslan, özellikle çocuklar için mont, kaban, ayakkabı ve kışlık elbise yardımı için hayırseverlere yaptığı çağrıyı yineledi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)
https://ilkha.com/saglikyasam/gaziantep-umut-kervanindan-kis-yardimi-cagrisi-107688

 
86 kere okundu.
Diğer Haberler