KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

AYDINLIĞA DOĞRU

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Müttaki olanlar için ahiret yurdu muhakkak ki daha hayırlıdır. Hala akıl erdiremiyor musunuz? (En’âm - 35)

Hadis-i Şerif

"Ey Ömer, nefsim elinde olan Allah'a yemin olsun ki; sen beni nefsinden de daha fazla sevmedikçe gerçek iman etmiş olamazsýn." [Buhari]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Tarihi ''Halep Arığı'' restore edilecek
Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde bulunan ve "Halep Arığı" olarak da adlandırılan tarihi su kanalı, "Korunması Gerekli Taşınmaz Kültür Varlığı" olarak tescil edildi.Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde bulunan ve "Halep Arığı" olarak adlandırılan Oğuzeli’nden Halep’e uzanan tarihi su kanalı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tescillenerek restore edilmesine karar verildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, "Halep Arığı"nın ilçenin tarihi miraslarından olduğunu, Oğuzeli'nden Halep'e kadar uzanan yaklaşık 25 kilometrelik kanalın, bölgede hem içme suyu olarak hem de sulama amacıyla kullanıldığını söyledi.

Oğuzeli’nin kültürel değerlerine sahip çıktıklarını belirten Kılıç, “Girişimlerimiz sonucu ilçemizin tarihi mirasları arasında yer alan ‘Tarihi Halep Arığı’ ‘Korunması Gerekli Taşınmaz Kültür Varlığı’ niteliği taşıdığından dolayı Kültür ve Turizm Bakanlığı’mız tarafından tescillenmiş olup, restore edilerek kullanıma uygun hale getirilmesine karar verilmiştir.” dedi.

Kılıç, "Oğuzeli’nden, Halep’e kadar uzanan yaklaşık 25 km uzunluğundaki ‘Halep Arığı’ bölgede hem içme suyu olarak hem de tarla ve arazileri sulama suyu olarak kullanılmış. 8 metre derinliği, 2 metre ene sahip olan ‘Halep Arığı’ yeraltı su kanalıdır. Kireçtaşı içine kazılmış devasa su kanalının hem girişi hem de çıkış noktası, hatta yer yer tıkalı olduğu için bu kanalın büyük bir kısmı kullanılamamaktadır. Oğuzeli Belediyesi olarak, Kültür ve Turizm Bakanlığımıza başvurarak bu tarihi yapının gün yüzüne çıkması ve restore edilmesi talebinde bulunduk. Bakanlığımızın yaptığı incelemeler sonucu, ‘Tarihi Halep Arığı’nın 'Korunması Gerekli Taşınmaz Kültür Varlığı' niteliği taşıdığından dolayı tescillenip, restore edilerek kullanıma uygun hale getirilmesine karar verdi. İlçemize hayırlı uğurlu olsun."  diye konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 


 
85 kere okundu.
Diğer Haberler