KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

O halde, sakın Allah'ın peygamberlerine verdiği sözden cayacağını sanma! Çünkü Allah mutlak üstündür, kimsenin yaptığını yanına bırakmaz. (İbrahim - 47)

Hadis-i Şerif

İlim İslam'ın hayatıdır, imanın direğidir. İlim öğrenen kimsenin mükafatını, Allah tam tamına verir. Bir kimse öğrenir ve öğrendikleri ile amel ederse, Allah bilmediklerini de öğretir. [Muhtarü'l-Ehadis, 1.100: 786]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
“Temiz bir çevre için kirletmemeliyiz”
Çevre temizliğinin önemine dikkat çeken Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Temiz bir çevre için kirletmemeliyiz.” dedi.Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Sıfır Atık Projesi” kapsamında çevre bilincinin oluşturulmasına katkı sağlamak için Şehit Mesut Yaşar Ortaokulu öğrencilerine yeşil düdük dağıtarak öğrencilerle birlikte mahallelerde çöp topladı. 

Öğrencilerle mahallelerde çöp topladıktan sonra açıklamalarda bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çevre temizliğinin önemine dikkat çekti.

Tahmazoğlu, “Çevre bilinci gerçekten çok önemli. Dünyanın en güzel yeri olan ülkemizin toprakları üzerinde yaşıyoruz. Bunun kıymetini çok iyi bilmemiz gerekiyor. Bizden sonraki nesillere çok daha güzel bir çevre bırakmamız gerekiyor. Bununda yolu kirletmemekten geçiyor. Yerlere çöp atmaz, çevreyi kirletmezsek ve yeşili korursak çok daha güzel bir ülkeye ve dünyaya sahip olabiliriz. Yollara çıktığım zaman çok üzülüyorum. Bazı kişilerin ellerindeki çöpleri yollara atıyorlar. Özellikle yerlerden en çok sigara izmariti topluyoruz. Ancak ben sizlere güveniyorum sizlerin sayesinde Beydilli Mahallemiz kirletilmeyecek ve pırıl pırıl olacak. Yeni bir kampanya başlatıyoruz hangi mahallemiz ve okulumuz daha temiz ise onların ihtiyaçlarının karşılanması noktasında öncelik tanıyacağız.” diye konuştu.

 “Çevre bilincini oluşturmaya çalışıyoruz”

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç da “Çevre bilinci oluşturmak adına Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu önemli projeler üretiyor. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, öğrencilerimizle, gençlerimizle ve çocuklarımızla birlikte sahaya inerek temiz bir çevre bilinci oluşturmaya çalışıyor. Şahinbey Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tahmazoğlu ile birlikte her hafta bir okulu ziyaret ederek gençlerimizle birlikte çevre bilincini oluşturabilmek adına sokaklara çıkıyoruz. Yerlere atılan çöpleri toplayarak geri dönüşüme kazandırıyoruz. Başkanımız bu açıdan Şahinbey için büyük bir şans çünkü okullarımızın ne ihtiyacı olsa bizi geri çevirmiyor.” dedi.

Şehit Mesut Yaşar Ortaokulu Müdürü Sinan Karabenli ise sıfır atık projesiyle ilgili çeşitli çalışmalar yaptıklarını belirtti. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
107 kere okundu.
Diğer Haberler