KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

İnkâr eden ve ayetlerimizi yalanlayanlara gelince, işte onlar, Cehennemliktirker." (Mâide - 10)

Hadis-i Şerif

"Mal sadaka ile eksilmez." [Ebu Hureyre]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
“Savaşlarda en çok zarar gören çocuklardır”
Savaşlarda en çok zarar görenlerin çocuklar olduğuna dikkat çeken HÜDA PAR Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanı Ubeydullah Çakır, artık çocukların ölmediği ve öldürülmediği bir dünya istediklerini söyledi.HÜDA PAR Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanı Ubeydullah Çakır, “Dünya Çocuk Günü” münasebetiyle kentteki yetim çocukları ziyaret etti.

Çakır, başkan yardımcıları Erdal Kutlu, Şehitkamil İlçe Gençlik Kolları Başkanı Salih Demir ve Şahinbey İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Üstündağ ile yaptığı ziyarette, yetim çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Yetim çocukları evlerinde ziyaret eden Çakır ve beraberindekiler, kentteki parkları gezerek çocuklarla yakından ilgilenip çeşitli hediyeler verdi.

Ziyaretten sonra açıklamalarda bulunan Çakır, sadece bir günün değil, her günün çocukların olması ve çocukların yüzünün gülmesi gerektiğini söyledi.

“Çocuklar bizim cennet vesilemizdir”

Her alanda çocuklarla birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Çakır, “ ‘Dünya Çocuk Günü’ münasebetiyle çocukları ve ailelerini ziyaret ettik. Çocuklar bizim cennet vesilemizdir. Çocuklara sabır etmemiz bizi cennete götürecektir. Gençlik kolları olarak yetim çocukları ziyaret ettik. Peygamber Efendimiz hem yetim hem de öksüzdü. Biz de O’nun ümmetiyiz. O’nun bize en büyük emaneti ise yetimlerdir. Gençlik kolları olarak bize verilen en güzel görevlerden bir tanesi de çocuklar ziyaret etmek ve onları bir nebze olsun sevindirmektir. Bizler de bu münasebetle yetimleri ziyaret ettik ve bu şekilde onlara hediyeler takdim ettik. Onların bir nebze gülümsemesine vesile olmak gerçekten bize büyük bir mutluluk verdi.” dedi.

“Savaşlarda en çok zarar gören çocuklardır”

Yetim ve öksüz çocuklar başta olmak üzere bütün çocukların her zaman yüzlerinin gülmesini temenni eden Çakır, “Savaşlardan en çok etkilenen çocuklardır. Son zamanlarda yapılan bombardımanlarda ve Ortadoğu’nun bu hale gelmesinde belki yüreğimizi burkan en önemli etkenlerden bir tanesi de yetim ve öksüz çocuklardır. Gerçekten o tabloya baktığımızda herkesin yüreği burkuluyor. Bugün dünya mazlumları içerisinde en çok zarar gören çocuklardır. Bizlerde bugün bunu dile getirmek, çocukları sevindirmek ve çocuklarla arkadaş olmak için yola çıktık. İnşallah Rabbim bu çalışmamızı bereketli eyler.” ifadelerini kullandı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
101 kere okundu.
Diğer Haberler