KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Rablerini inkar edenlerin durumu (şudur): Onların amelleri fırtınalı bir günde rüzgarın, şiddetle savurduğu küle benzer. Kazandıklarından hiçbir şeyi elde edemezler. İyiden iyiye sapıtma işte budur. (İbrahim - 18)

Hadis-i Şerif

Allah'ın kitabını okumak ve ders yaparak onu mutaala maksadıyla Allah'ın evlerinden birinde veya başka bir yerde bir araya gelen cemaate, muhakkak ki, Allah gönül huzuru verir. Onları rahmet ve lütfuna boğar. Melekler onların etrafını sarar ve Allah onları -Mele-i 'Âlâda- yanında bulunanların huzurunda överek anar. [Tirmizi, İlm 2]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
''Çocuklarımızın bilimle içli-dışlı olmalarını istiyoruz''
Gaziantep'te düzenlenen bilim şenliğinde konuşan Vali Davut Gül, çocukların bilimle ve kültürle içli-dışlı olmalarını istediklerini, bunu başarmak için de gayret gösterilmesi gerektiğini söyledi.Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı" kapsamında "Bilim Benim Süper Gücüm" temalı Bilim Şenliği başladı.

3 gün boyunca sürecek şenlikte; 4 ana kategoride robotik kodlama, mühendislik, dene-yap ve sanat atölyesiyle 50 çadırda etkinlikler gerçekleştirilecek.

Gaziantep Gezegenevi ve Bilim Merkezi'nin bahçesinde açılışı gerçekleştirilen Bilim Şenliği'nde konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, çocukların spor, bilim ve kültürle içli-dışlı olmalarını istediklerini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından 2019 yılının, "Fuat Sezgin Yılı" olarak ilan edildiğini hatırlatan Gül, "Fuat Sezgin'in kim olduğunu ve ne işler yaptığını hepimizin bilmesi gerekiyor. Büyükşehir öncülüğünde gerçekleştirilen bu çalışma 3 gün boyunca sürecek. Bizim akademik başarıyla ilgili bir hedefimiz var. Ama daha önemli iddiamız; öğrencilerimizin ve çocuklarımızın sosyal hayatta aktif olmalarıdır. Çocuklarımızın sporla, bilimle ve kültürle içli-dışlı olmalarını istiyoruz. Bunu başarmak için de gayret göstermemiz gerekiyor." diye konuştu.

"Öğrencilerimiz çalışarak her şeyin üstesinden gelebilir"

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete de "Dünyada bilinen tarihin var olduğu günden itibaren bilim çok önemli bir gündem olmuştur. Tarihimize baktığımızda bulunduğumuz coğrafyada yaşamış çok önemli bilim adamları vardı. Burada planladığımız çeşitli etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Özellikle gençlerimizin Fuat Sezgin'i yakından tanımaları gerekiyor. Çünkü bilim insanı olmanın çok kolay olmadığını biliyoruz. Fakat imkânsız da olmadığını öğrencilerimize anlatmak amacındayız. Öğrencilerimiz çalışarak her şeyin üstesinden gelebilir. Yaklaşık 27 dil bilen, vefat edene kadar hayatının çok önemli bir kısmını çalışmakla geçiren bir bilim insanının örnek olarak bize gösterilmiş olması çok önemli. Dört kategoride; robotik kodlama, mühendislik atölyeleri, sanat atölyeleri, dene-yap atölyeleri ile birlikte 50 farklı çadırda etkinlik düzenlenecek. Bilim insanlarının söyleşileri olacak. Bu etkinliklerle bir farkındalık oluşturmak amacındayız." dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Latif Karadağ da geleceğin bilim insanı adayı olan öğrencilerin yaptıklarının anlatılacağı önemli bir şenliğin açılışında bir araya geldiklerini belirtti.

Konuşmaların ardından Bilim Şenliği'nin açılışı yapıldı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
88 kere okundu.
Diğer Haberler