KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

AYDINLIĞA DOĞRU

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

O halde, sakın Allah'ın peygamberlerine verdiği sözden cayacağını sanma! Çünkü Allah mutlak üstündür, kimsenin yaptığını yanına bırakmaz. (İbrahim - 47)

Hadis-i Şerif

"Arab'ın Arap olmayana hiç bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvâ iledir." [Ahmed b. Hanbel]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Gaziantep’te “Cami ve Hayat” konulu konferans
Gaziantep İl Müftülüğü tarafından "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle “Cami ve Hayat” konulu bir konferans düzenlendi.Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her sene 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanılan "Camiler ve Din Görevlileri Haftası” kapsamında Türkiye genelinde çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Bu kapsamda Gaziantep’te de hafta münasebetiyle düzenlenen konferansta bu yılın ana teması olan "Cami ve Hayat" konusu ele alındı.

İl Müftülüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen konferans Ülgen Konukoğlu Camii İmam Hatibi Hafız Musa Bilir’in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Konferans, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" dolayısıyla hazırlanan sinevizyon gösterimi ile devam etti.

Konferansın açılışında konuşan Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik, camilerin en güzele çağıran ve en güzele davet eden mekânlar olduğunu söyledi.

“Camiler bu mekânın ev sahipleridir”

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından cami ve mescitlerin önemine anlatmak için 1986 yılından bu yana Ekim ayının ilk haftasının "Camiler Haftası" olan haftanın 2003 yılından itibaren isminin "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" olarak yeniden düzenlendiğini anımsatan Çelik, şunları söyledi:

“Camiler bu mekanın ev sahipleridir. Evvel cami vardı. Mescid-i Haram, Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Aksa vardı. Bugün de mahallelerimizde ve köylerimizde her nerede yerleşim alanı varsa evvel cami de mescit de vardır. Düsturumuz ev sahibi camilerdir. Camilerimize din gönülleri ve hademe-i hayratlarımız ev sahipliği yapmalıdır. Ev sahipliği yapma konusunda zaman zaman tozlanmalarımız, aşınmalarımız ve yıpranmışlıklarımız oluyor. ‘Camiler Haftası’ cemaat için değil, bizim için hatırlatma haftasıdır. Bizi işleyen, bizi konu alan, bizi kendisine misafir eden bir haftadır. Bundan dolayı ‘Camiler Haftası’na biz sahip çıkmalıyız.”

Programda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ertan Beceren, aile konulu bir konferans verdi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
108 kere okundu.
Diğer Haberler