KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

HATM-İ ŞERİF

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   İNSAN-I KAMİL
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   ŞEHRİMİZİ TANIYALIM
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Namazı dosdoğru kılın ve Allah'tan korkun" (diye de emredildik). O, huzuruna varıp toplanacağınız Allah'tır. (En’âm - 72)

Hadis-i Şerif

Allah'ın kitabını okumak ve ders yaparak onu mutaala maksadıyla Allah'ın evlerinden birinde veya başka bir yerde bir araya gelen cemaate, muhakkak ki, Allah gönül huzuru verir. Onları rahmet ve lütfuna boğar. Melekler onların etrafını sarar ve Allah onları -Mele-i 'Âlâda- yanında bulunanların huzurunda överek anar. [Tirmizi, İlm 2]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
''Küçük yaştaki çocuğa tekli sigara satan esnafa ihtiyacımız yok''
Özellikle okulların etrafındaki iş yerlerinin denetleneceğini belirten Gaziantep Valisi Davut Gül, "Tek tek sigara satımından tutun öğrencilere satılmaması gereken ürünleri satanları gördüğümüzde bu iş yerlerini mühürlememiz gerekiyor" dedi.Gaziantep'te 2019-2020 eğitim öğretim yılı "Okul Güvenliği Değerlendirme Toplantısı" Vali Davut Gül'ün başkanlığında gerçekleştirildi.

Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi'nde (ŞKSM) düzenlenen toplantıda konuşan Gül, kentteki eğitim yatırımlarına değinerek, devam eden 4 bin derslik tamamlandığında ikili eğitim yapılan okulların yaklaşık üçte ikisinin tekli eğitime geçeğini söyledi.

Okul ve çevresindeki güvenlik önlemlerinin, özellikle de okul çevresindeki iş yerlerinde denetimlerin arttırılacağını belirten Gül, güvenlikten temizliğe, sportif faaliyetlerden devam eden projelere kadar pek çok konuda bilgi verdi.

Okulların dış güvenliğini sağlamak için okulların bir kısmına kamera sistemi kurulduğunu ve kurulmaya devam edeceğini belirten Gül, "Kurulan kamera sistemi ile velilerimiz ve öğrencilerimiz okullarımızda dış güvenlikle ilgili hiçbir sıkıntının olmadığını bilecekler. Bizler de istediğimizde, istediğimiz okulun giriş ve çıkışında olan biten her şeyi tek tuşa basarak görmüş olacağız. Bunlar MOBESE gibi kayıt altına alınacak. Dolayısıyla da suç işlemesini önleyecek bir sistem olmuş olacak." dedi.

"Bağımlılıkla mücadele sadece tedbirlerle çözülemez"

Gül, "Çocuklarımızda temizlik alışkanlığı çok önemli. Çocukların çöpü sokağa atmamaları, komşularını arkadaşlarını rahatsız etmemeleri, trafik kurallarına uymaları, çevreye, doğaya olan saygı yani özetle iyi şeyleri anlatmamız lazım. Çocuklarımıza toplum içindeki davranış kurallarını hatırlatmamız lazım. Yine uyuşturucu ile mücadele konusunda Gaziantep Emniyet Müdürlüğü uyuşturucu ile mücadelede en iyi emniyet müdürlüklerinden bir tanesi. Polisimiz, jandarmamız, bekçimiz, güvenlik görevlilerimiz sahada. Fakat bağımlılıkla mücadele sadece polisimizin tedbirleriyle çözülecek bir mesele değildir ve bunun sosyal, kültürel, psikolojik, çevresel boyutları var. Velilerimizden, öğretmenlerimizden ricamız herhangi bir aktivitesi olmayan, hayata tutunamamış çocuklara hepimizin sahip çıkması lazım. Onlar bizlerin de çocukları olabilirdi." diye konuştu.

Kantinleri bu sene geçen yıldan daha çok denetleyeceklerini belirten Vali Gül, hijyen anlamında da kantinlerde yasak olan ürünlerin satılması anlamında hassasiyetlerinin olduğunu ve buna müsaade etmeyeceklerini belirtti.

"Küçük yaştaki çocuğa tekli sigara satan esnafa ihtiyacımız yok"

Vali Gül, "Özellikle okulların etrafındaki iş yerlerini denetleyeceğiz. Tek tek sigara satımından tutun öğrencilere satılmaması gereken ürünleri satanları gördüğümüzde bu iş yerlerini mühürlememiz gerekiyor. Küçük yaştaki çocuğa tek tek sigara satan esnafa ihtiyacımız yok. İşini hem vicdanen hem hukuken yapan herkesin başımızın üstünde yeri var." dedi.

"Kitap okuma kampanyası devam edecek"

"Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor" kitap okuma kampanyasının bu sene de devam edeceğini belirten Gül, "Okulların açıldığı ikinci pazartesi öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizi evlerinde ziyaret ederek kampanyanın 2019-2020 eğitim öğretim yılı açılışını yapmış olacağız.  Yetiştirme kursları, sınavlara hazırlık kursları ve okuma yazma kurslarını organize bir şekilde yapıp öğrencileri hazırlamamız gerekiyor. Sınavlara hazırlık kurslarında öğrencileri bir deneme sınavı yaparak başarısına göre gruplandırmakta fayda var." diye konuştu.

"42 tane spor salonu inşaatımız devam ediyor"

Okullardaki sportif anlamda fiziksel eksikliklerin Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile il ve ilçe belediyeler tarafından hızla giderildiğini aktaran Gül, "Şu an 42 tane spor salonu inşaatımız devam ediyor. 13 tane havuz inşaatımız var. Yılın sonuna kadar 55 tane spor salonu ve havuz inşaatı tamamlanmış olacak. Böylelikle okullarımız en yakın spor salonuna kavuşmuş olacak. Her ilçede ise mutlaka bir tane havuz hizmete girmiş olacak. Yüzmeyle ilgili spor yapmak isteyen çocuklarımızın fiziki engelleri ortadan kalkacak." ifadelerini kullandı.

"Spor kulüpleri aynı zamanda mahalle kulüpleridir"

Okullarda kurulan spor kulüplerinin aynı zamanda mahallenin de kulübü olduğunu ifade eden Gül, "Okullarımızda kurduğumuz okul spor kulüplerinin mahalleye entegre edilmesini ve mahallenin bu kulüplere sahip çıkmasını istiyoruz. Muhtarlarımızdan isteğimiz, sadece öğrencilerin değil mahallenin tamamının spor yapmasıdır. Gaziantep'te yediden yetmişe herkesin spor yapmasını istiyoruz. Şu an itibari ile 22 bin civarında lisanslı sporcumuz var. Geçen yıl bu rakam 400 civarındaydı, hedefimiz 100 bin lisanslı sporcu. Okullar açılır açılmaz beden eğitim öğretmenlerimizin ve okul müdürlerimizin ilk yapacakları iş yetenekli çocukların tespit edilmesi, bu çocukların yeteneklerine göre tasnif edilerek lisanslarının çıkarılması. Kulüplerimizdeki malzeme ihtiyaçlarının çoğu tamamlandı tamamlanmaya devam ediliyor." şeklinde konuştu.

Yaklaşık iki saat süren toplantıya, Vali Yardımcısı Rızvan Eroğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüseyin Bekmez, İl Emniyeti Müdürü Faruk Karaduman, kaymakamlar, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, okul müdürleri, öğretmenler, okul aile birliği başkanları, servis ve kantinci esnaf temsilcileri, muhtarlar, din görevlileri ve tüm eğitim paydaşları katıldı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
41 kere okundu.
Diğer Haberler