KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

HATM-İ ŞERİF

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   İNSAN-I KAMİL
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   ŞEHRİMİZİ TANIYALIM
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Muhakkak, her zorlukla beraber bir kolaylık vardır." (İnşirâh - 6)

Hadis-i Şerif

Ümmetimin kıyâmet gününde dünyada aldıkları abdest eserlerinden yüzleri, elleri ve ayakları nûrlu yani parlak insanlar olarak çağırılırlar. O halde içinizden bu parlaklığı daha ziyâde uzatmaya kimin gücü yeterse yapsın. [Buhari]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
''Oğuzeli Narı'' tescillendi
Gastronomi şehri Gaziantep'in önemli tarım ürünleri arasında yer alan "Oğuzeli Narı", Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillendi.UNESCO tarafından gastronomi alanında koruma altına alınan Gaziantep'in en önemli tarım ürünleri arasında yer alan "Oğuzeli Narı", Türk Patent ve Marka Kurumu'ndan coğrafi işaret tescil belgesini alarak, şehir adına tescili gerçekleştirilen 25'inci ürün oldu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Başkanı Mehmet Akıncı, Gaziantep'in önemli tarım ürünlerinden "Oğuzeli Narı"nı tescillediklerini söyledi.

Akıncı, "Borsamızın tescilini gerçekleştirdiği 12'inci ve Gaziantep'in ise genel toplamda 25'inci coğrafi işaret tescil belgeli ürünü olan 'Oğuzeli Narı'nın, üreticilerimize, şehrimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Gaziantep'in merkez ilçesi Oğuzeli ve köylerinde yetiştirilen narın, yüksek kalitesi ve lezzetiyle dünya genelinde haklı bir üne sahip olduğunu vurgulayan Akıncı, "UNESCO Gastronomi kenti Gaziantep'in geleneksel lezzetlerini, tarım ürünlerini coğrafi işaret tescil belgesiyle taçlandırmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz ay 'Antep Meyan Şerbeti'nin ardından şimdi Oğuzeli ilçemizin en önemli tarım ürünlerinin başında gelen narı 'menşe' işaretiyle kentimizin marka değerleri arasına kazandırdık." diye konuştu.

Tarih boyu her zaman bolluk ve bereketin simgesi olan "Oğuzeli Narı"nın aynı zamanda ilçenin başlıca geçim kaynaklarının da başında geldiğine işaret eden Akıncı, geleneksel tarım ürünlerinden biri olan "Oğuzeli Narı"nın ince kabuğu, özel tadı ve iri taneleriyle benzerlerinden kolayca ayırt edilebildiğini belirtti.

Gaziantep'in mutfak hazinelerini ve tarım ürünlerini korumak, gelecek nesillere taşımak ve marka değerlerine katkı sunmak amacıyla 2016 yılından bu yana coğrafi işaret tescil çalışmalarını sürekli yürüttüklerini anımsatan Akıncı, şu ana kadar borsa olarak 12 ürüne coğrafi işaret tescil belgesi aldıklarını ifade etti.

Akıncı, "Antep Pekmezi", "Boz İç Fıstık", "Antep Biber Salçası", "Antep Karası Üzüm", "Antep Dolmalık Biberi", "Antep Haylan Kabağı", "Antep Urmu Dut Şurubu", "Antep Zahter Balı", "Antep Sumağı" ve "İslâhiye Biberi" gibi 10 farklı yöresel ürün için de gerekli başvuruları tamamladıklarını, başvurularının da en kısa süre içerisinde neticelenmesini beklediklerini belirtti.

Akıncı, ayrıca Gaziantep mutfağında özel bir yer tutan "Antep Lahmacunu"na yönelik Avrupa Birliği (AB) tescili için Avrupa Komisyonu Tarım ve Kırsal Kalkınma Genel Müdürlüğü'ne gerekli başvuruları yaptıklarını da sözlerine ekledi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
39 kere okundu.
Diğer Haberler