KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

MÜZİK

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   GÜL BAHÇESİ(CANLI)
12:00   KADIN VE TOPLUM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   ŞEHRİMİZİ TANIYALIM
14:30   MÜZİK
15:00   ADABI MUAŞERAT
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   NUR BAHÇESİ
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

O halde, sakın Allah'ın peygamberlerine verdiği sözden cayacağını sanma! Çünkü Allah mutlak üstündür, kimsenin yaptığını yanına bırakmaz. (İbrahim - 47)

Hadis-i Şerif

Allah'ın kitabını okumak ve ders yaparak onu mutaala maksadıyla Allah'ın evlerinden birinde veya başka bir yerde bir araya gelen cemaate, muhakkak ki, Allah gönül huzuru verir. Onları rahmet ve lütfuna boğar. Melekler onların etrafını sarar ve Allah onları -Mele-i 'Âlâda- yanında bulunanların huzurunda överek anar. [Tirmizi, İlm 2]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığından anlamlı kurban eti dağıtımı
HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı, Yasin Börü ve arkadaşlarının vahşice katledildiği Kurban Bayramı’nın 4’üncü gününde kurban eti dağıttı.HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, 6-8 Ekim 2014 tarihinde Kurban Bayramı'nda fakir ve muhtaç ailelere kurban eti dağıttıkları esnada hunharca katledilen Yasin Börü, Riyad Güneş, Hasan Gökgöz ve Hüseyin Dakak'ın anısına kurban eti dağıttı.

Göçer, il yönetimi ile birlikte Yasin Börü'nün resminin yer aldığı yeleği giyerek, "Yasinler Kurban Eti Dağıtmaya Devam Ediyor" kampanyasına destek verdi.

Gaziantep Umut Kervanı tarafından daha önceden tespit edilen ailelere kurban eti dağıtan Göçer ve il yönetimi ev ev dolaşarak fakir ailelere kurban eti dağıttı.

Yasin Börü ve arkadaşlarının hunharca katledilmesinin ardından 2015 yılında Umut Kervanı Vakfı tarafından Türkiye genelinde başlatılan ""Yasin Börü'nün ulaştıramadığı kurban etlerini siz ulaştırın" kampanyasına destek verdiklerini ifade eden Göçer, bu kapsamda her bayramda Yasin Börü ve arkadaşlarının anısına fakir ve muhtaç ailelere kurban eti dağıttıklarını söyledi.

Göçer, Yasin Börü ve arkadaşlarının fakir ve muhtaç insanlara kurban eti dağıtırken hunhar bir şekilde şehid edildiklerini hatırlatarak, şehid Yasin Börü ve arkadaşları ile geçtiğimiz hafta vefat eden HÜDA PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz'a Allah'tan rahmet diledi.

İslam aleminin Kurban Bayramı’na kavuşmanın büyük bir sevincini yaşadığını belirten Göçer, "Kurban Allah'a yaklaşmaktır. Yani Hazreti İbrahim Aleyhisselam, Hazreti İsmail Aleyhisselam'ı kurban etmek isteyerek Allah'a yaklaşmıştır. Onun yolunu sürdüren Yasin Börü ve arkadaşları da mazlum coğrafyamızın insanlarına kurban eti dağıttığı esnada onların yolunu kesen vandallar Yasin ve arkadaşlarını vahşi bir şekilde katletmiştir. Onu üçüncü kattan aşağı atıyorlar. Üzerinden arabayla geçiyorlar, yetmiyormuş gibi bir de yakıyorlar. Bundan dolayı Yasin Börü ve arkadaşlarının fakirlere ulaştırmak istediği ancak ulaştıramadığı etleri HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı olarak fakirlere ulaştırmaya çalışıyoruz." dedi.

Göçer, "Coğrafyamız fakir olduğundan dolayı uzun süredir evine et girmeyen fakir aileler var. Bundan dolayı ailelere et ulaştırdığımızda onların sevinçlerini görmek lazım, fakirlerin o sevinçleri görülmeye değerdir. Mehmet Yavuz başkanımızın vefatı, Yasin Börü’nün şehadeti ve İslam dünyası da kan ve gözyaşı içinde olduğundan dolayı buruk bir bayram geçirdik. Tüm bunlara rağmen özelde Gaziantep halkının genelde tüm Türkiye ve dünya Müslümanlarının bayramını kutlarım." ifadelerini kullandı.  (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
8 kere okundu.
Diğer Haberler