KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

HATM-İ ŞERİF

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   İNSAN-I KAMİL
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   ŞEHRİMİZİ TANIYALIM
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Andolsun ki, biz size Hakkı getirdik. Fakat çoğunuz Haktan hoşlanmıyorsunuz." (Zuhruf - 78)

Hadis-i Şerif

Bir erkek, yanında mahremi bulunmayan (yabancı) bir kadınla yalnız kalmasın!

Bunun üzerine bir adam kalkarak: "Ey Allah'ın Resülü, kadınım hacc için yola çıktı, ben ise falan falan gazvelere yazıldım!" dedi. Aleyhissalatu vesselam: "Öyleyse git hanımına yetiş, onunla hacc yap!" diye emretti." [Buhari, Nikah 111]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
''Kamuya ait araçlar şahsi işlerde kullanılmayacak''
​Kamuya ait araç ve gereçlerin kullanımına ilişkin kurum müdürlerini uyaran Gaziantep Valisi Davut Gül, "Kamuya ait araçlar şahsi işlerde kullanılmayacak." talimatını verdi.Gaziantep kamu yatırımlarının değerlendirildiği "2019 Yılı 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı" Vali Davut Gül Başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonunda ilgili kurum temsilcilerinin katılımları ile gerçekleştirilen toplantıda açıklamalarda bulunan Vali Gül, yürütülen kamu yatırımlarının devam ettiğini bildirdi. 

Gaziantep’te devam eden 528 projenin bulunduğunu belirten Gül, “Devam eden projelerin maddi büyüklüğü 11 milyar 835 milyon lira, önceki yıllar harcaması ise 5 milyar 293 milyon liradır. 2019 yılı ödeneği ise 2 milyar 375 milyon liradır. Bu çok büyük bir rakam, dönem sonu itibariyle harcanan miktar 1 milyar 3 bin 200 milyon liradır, yıl sonuna kadar bize tahsis edilen bütçenin tamamını kullanmış olacağız, hem de projelerin bir kısmı bitmiş olacak." dedi.

Kentteki yatırımları değerlendiren Gül, “Gaziantep’te devam eden yatırımlara baktığımızda, ulaştırma, haberleşme alanı başta olmak üzere daha çok tarım ve benzeri alanlarda yatırımlarımız var. Kamuoyunda zaman zaman bazı projelerin durdurulduğuna dair konular gündeme geliyor. Devlette başlayıp da devam etmeyen ya da tamamlanmayan hiçbir proje yoktur. Projelerin hepsi tamamlanacaktır ama öncelikler, ekonomik değeri ve aciliyetine göre Türkiye genelinde bir planlama oluyor. Gaziantep’e baktığımızda yaklaşık 2 milyar 375 milyon lira ödeneğin ayrılması bu yatırımların devam edeceği, tamamlanacağını gösteriyor. Gaziantep’in çözülemeyecek hiçbir meselesi yok. Var olan sorunları da el birliği ile hep birlikte çözeceğiz." ifadelerini kullandı.

“Kamuya ait araçlar şahsi işlerde kullanılmayacak”

Kamuya ait araç ve gereçlerin kullanımına ilişkin kurum müdürlerini uyaran Gül, “Kurumlara ait araçlar, hangi kademede olursa olsun mesai saatleri içerisinde ya da dışında özel işlerde kullanılmamalıdır. Bunu hepimiz biliyoruz ancak takibinin yapılması, kontrollerinin yapılması kurum amirlerinin bizzat sorumluluğundadır. Yine kamu görevlilerinin mesai saatlerine uymaları konusunda da geç gelinen bir düzeniniz olmasın. Bunun olmaması için de kurum amirlerinin ve bizlerin görevlerine erken saatlerde gelmemiz, işlerimize sahip çıkmamız gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Kentte alınan güvenlik tedbirleri ile ilgili de açıklamada bulunan Gül, “Kamuoyuyla ilgili çeşitli zamanlarda yazılar yazıyor genelgeler yayınlıyoruz. Bu yazıları kolluk güçlerimiz ve jandarma güçlerimiz takip ediyorlar, kaymakamlarımız işi sahipleniyorlar ancak burada tüm kamu görevlilerimize görev düşüyor. Bu anlamda da alınan önlemlerle ilgili yazılan yazıları tüm kamu görevlileri olarak sahipleneceğiz. Hava fişekler, parklarda nargile içilmemesi, trafik kurallarına uyulması gibi konularda tedbirler yayınladık. Trafik kurulları ile ilgili vatandaşlarımızdan hem destek hem de şikâyet alıyoruz. Yapılan uygulamaların devam etmesi konusunda destek var. Uygulamaların yapılmasına rağmen sorunların ortadan kalkmadığına dair de şikâyetlerimiz mevcut. Bizim bu konuda kararlılığımız var. Sorun ortadan kalkana kadar bu mücadelemiz devam edecek.” şeklinde konuştu.

Gül sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim vatandaşlarımızın günlük işleyişi ile ilgili sıkıntımız yok. Herkes düğün yapacak, davul çaldıracak ama bunun bir ayarı olmalı. Gecenin geç saatinde vatandaşın kapısının önünde davul çaldırmayacak, gecenin herhangi bir saatinde 8-10 tane araç korna çalarak şehirde gezmeyecek. Bizim özgürlüğümüz başkasına zarar vermemeli, hakkına hukukuna girmemelidir. Herkes makulünü yaptığı sürece hiçbir sıkıntı olmayacak. Zaman zaman düğünlerde silah sıkılıyor, bunu bir kamu personeli yaptığı zaman gücümüz yettiğince meslekten atılmasına kadar bu süreci takip edeceğiz. Kamu görevlisi herhangi bir düğünde silahını çıkartıp ateş etmemeli. Bunları hem kendi hayatımızda uygulayalım hem de personelimize duyurmuş olalım.”

Hayata geçirilen projeler hakkında da bilgi veren Gül, “Açık Kapı Sahada Projemiz ve Açık Kapıya gelen vatandaşlarımız var. Açık Kapı’nın mantığı işin hızlı çalışmasıdır. Vatandaşa bir ay, iki ay sonra verdiğiniz cevabın hiçbir hükmü yok. Hangi gün aralığında cevap verilecekse görevli arkadaşlarımızı uyaralım. Gaziantep sanayi potansiyeli olan bir şehir, ekonomik durumu iyi olan vatandaşlarımız kadar yardıma ihtiyaç duyan arkadaşlarımız da bulunuyor. Sizlere tavsiyem; vatandaşlarla görüşün, sizin görüşmediğiniz her vatandaş ile bizler görüşüyoruz. Sizlerin vatandaşlarla görüşmeniz bizim üzerimizdeki yükü kaldıracaktır. Vatandaş randevu istiyorsa, uygun bir zamanda randevu verin ve dinleyin; gereksiz kırtasiyecilik olmasın." dedi.

Son olarak ihtiyaç sahibi ailelere yıl boyunca ulaştırılmak üzere Valilik olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Kızılay arasında protokol imzalandığını hatırlatan Gül, vekâleten kesilecek olan kurbanlara talip olduklarını vurgulayarak bağış çağrısında bulundu.

Konuşma sonrasında kurum müdürlerinin yatırımlarla ilgili sunumları eşliğinde değerlendirmelerde bulunuldu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 


 
43 kere okundu.
Diğer Haberler