KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

MÜZİK

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   CEMAL ÇINAR HOCA SOHBET
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Hatırla ki İbrahim şöyle demişti: "Rabbim! Bu şehri (Mekke'yi) emniyetli kıl, beni ve oğullarımı putlara tapmaktan uzak tut!" (İbrahim - 35)

Hadis-i Şerif

Bir erkek, yanında mahremi bulunmayan (yabancı) bir kadınla yalnız kalmasın!

Bunun üzerine bir adam kalkarak: "Ey Allah'ın Resülü, kadınım hacc için yola çıktı, ben ise falan falan gazvelere yazıldım!" dedi. Aleyhissalatu vesselam: "Öyleyse git hanımına yetiş, onunla hacc yap!" diye emretti." [Buhari, Nikah 111]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
''Kur’an eğitimi önemli bir hizmettir''
Bu yıl, "Camiler Çocuk Dolsun, Ahlakı Kur’an Olsun" temasıyla açılan ve yoğun bir ilgi gören yaz Kur’an kurslarının önemine değinen Gaziantep İl Müftü Yardımcısı Mehmet Güneş, Kur’an eğitiminin önemli bir hizmet olduğunu söyledi.Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu sene, "Camiler Çocuk Dolsun, Ahlakı Kur’an Olsun" temasıyla Gaziantep’te açılan yaz Kur’an kurslarında eğitim, tüm güzellikleriyle devam ediyor. Kentteki camileri ve Kur’an kurslarını dolduran çocuklar, Kur’an eğitimi başta olmak üzere temel dini bilgiler dersleri de alıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan yaz Kur'an kursları kapsamında Gaziantep’te camilerden ve Kur’an kurslarından çocuk sesleri yankılanıyor. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının sona ermesiyle 17 Haziran Pazartesi günü "Camiler Çocuk Dolsun, Ahlakı Kur'an Olsun" sloganıyla başlatılan kurslar, 9 Ağustos'a kadar sürecek.

Camilerde çocuklar için Kur’an eğitiminin yanı sıra çeşitli etkinlikler ve aktiviteler de düzenleniyor. Bu kapsamda Şehitkâmil ilçesindeki Said-i Nursi Camii’nde Şehitkâmil İlçe Müftülüğü tarafından kahvaltı programı düzenlendi.

Programın ardından Gaziantep’te devam eden yaz Kur’an kursları ile ilgili İLKHA’ya konuşan Gaziantep İl Müftü Yardımcısı Mehmet Güneş, çocuklara Kur'an-ı Kerim öğretmenin önemli bir hizmet ve vazife olduğunu söyledi.

Güneş, yaz Kur'an kurslarının çocukların karakter inşası ve değerler eğitimi açısından önemli bir fırsat olduğunu belirterek, Türkiye’de dini hayatın çoğunun temellerinin yaz Kur’an kurslarında verilen eğitimle atıldığını söyledi.

"31 bin civarında kayıtlı öğrencimiz var"

Yaz Kur’an kurslarının büyük bir çoşku ile devam ettiğini dile getiren Güneş, "Yaz Kur’an kurslarımız okulların kapanmasıyla birlikte camilerde çocuklarımıza yönelik başladı. 17 Haziran’dan itibaren tüm camilerimizde ve Kur’an kurslarımızda yaz Kur’an kurslarımız devam ediyor. Şehitkâmil ilçemizde de 628 sınıfımız var. Bugün itibariyle 31 bin civarında kayıtlı öğrencimiz var." dedi.

"Tüm camilerimiz gül bahçesini andırıyor"

Camilerde Kur’an eğitiminin yanı sıra çocuklara yönelik çeşitli aktiviteler de düzenlediklerini belirten Güneş, "Bugün de Said Nursi Camii’mizde öğrencilerimize yönelik kahvaltı etkinliği vardı. Said Nursi Camii’mizde binin üzerinde öğrencimiz Kur’an eğitimi alıyor. Camimizin her katı dolu ve Maşallah tüm camilerimiz gül bahçesini andırıyor. Bütün camilerimizde Allah’a şükürler olsun yaz Kur’an kurslarımız çok güzel bir şekilde devam ediyor. Camilerde çocuklarımıza sevindirici hizmetler veriliyor. Bu durum gerçekten bizi mutlu ediyor. Camilerimizin bu şekilde çocuklarla dolu olması bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Rabbim utandırmasın ve hem hocalarımızı hem de bizleri muvaffak eylesin. Bu camilerimizin etkinliklerini daha cazip hale getirmek için bütün camilerimizde çeşitli etkinlikler yapılıyor." şeklinde konuştu.

"Çocukların kurslara ilgi göstermesi bizleri mutlu ediyor"

Yaz Kur’an kurslarına çocukların büyük bir ilgi gösterdiğini ifade eden Güneş, "Öğrenci sayısı açısından Said Nursi Camii’miz çok bereketli bir cami, büyük bir öğrenci mevcudu var. Binin üzerinde öğrencisi var. Bu durum bizi sevindiriyor ve mutlu ediyor. Rabbimize hamd ediyoruz. Bu hizmletlerin daha ileri götürülmesi için elimizden geleni yapacağız. Rabbim muvaffak eylesin. Emeği geçenlere ve katkıda bulunanlara teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

"Kur’an eğitimi önemli bir hizmettir"

Kur’an eğitiminin önemli bir hizmet olduğunu vurgulayan Güneş, "Çocuklarımızın Kur’an öğrenmesi önemli bir hizmettir. Ama bunun yanı sıra sadece Kur’an eğitimi değil, dini bilgiler, ahlak dersleri ve güzel alışkanlıklar kazandırmaya yönelik failiyetlerimizde var. Amacımız; bütün öğrencilerimize güzel bir ahlak ve sağlam bir iman vermeyi hedefliyoruz. Önemli olan çocuklarımızı dışarıdaki tehlikelerden korumak, vatanına, milletine yararlı bir fert olarak yetiştirmektir. Öğrencilerimizin ahlaklı ve imanlı, milletine, memleketine, diyanetine saygılı ve sahip çıkacak bir nesil yetişmesi bizim tek amacımızdır. Bundan dolayı bu etknilikleri ve eğitim hizmetlerini yürütmeye çalışıyoruz. Bütün öğrencilerimizin bu şekilde yetişmesine katkısı olan herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
80 kere okundu.
Diğer Haberler