KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

AYDINLIĞA DOĞRU

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Kendilerine zulmedildikten sonra Allah uğrunda hicret edenleri dünyada güzelce yerleştireceğiz; Ahiret mükâfatı ise daha büyüktür." (Nahl - 41)

Hadis-i Şerif

"Ben, ancak bir muallim olarak gönderildim." [İbn-i Mace]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Türkiyeli ve Suriyeli öğrenciler birlikte fidan dikti
Gaziantep'te Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan Bağlarbaşı Hatıra Ormanı'nda Türkiyeli ve Suriyeli öğrenciler birlikte fidan dikti.Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa hayata geçirdiği "Pıktes Projesi" kapsamında hatıra ormanında düzenlenen törenle fidan dikimi gerçekleşti.

Türkiyeli ve Suriyeli öğrencilerle birlikte fidan diken Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kardeşlik mesajı verdi.

Fidan dikim töreninde konuşan Şahin, birlik ve beraberlik adına bir Gaziantep modeli oluşturduklarını, bu modelin kardeşlik, sevgi ve birlikte yaşam modeli olduğunu, bunun en önemli göstergesinin bugün hep birlikte bir orman dikmek olduğunu söyledi.

Şahin, "Gaziantep modeli; sevgi, kardeşlik ve birlikte yaşama modelidir. Hep birlikte kuracağımız bu hatıra ormanı, bu modelin göstergesi olacaktır. Nazım Hikmet'in, 'Bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman kadar kardeşçe' sözleriyle buradan herkese güçlü bir mesaj veriyoruz. Her fidan bir yaşamdır. Yaşamı; sevgiye, saygıya ve kardeşliğe dönüştürebilmemiz için fidanlar dikiyoruz. Gaziantep modeli bir dünya modeli olacaktır. Hepimiz çok daha güzel bir ortamda yaşayacağız." dedi.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle bir kaynaşma modeli geliştirdiklerini belirten Şahin, "Belediye olarak iyi ve güzel olan her projenin arkasındayız ve destekçisiyiz. 2 milyon insan bize emanet, su bize emanet, toprak bize emanet, hava bize emanet, emanete iyi bakmamız ve geleceğe emin adımlarla sevgiyle kardeşlikle yürümeliyiz. Çocuklarımız ve öğretmeleriyle birlikte bir ormanımız olsun istedik. Böylesi önemli bir projeyle binlerce fidanı toprakla buluşturduk. Toprakla buluşan bu fidanlar 10 yıl sonra gür bir ormana dönüşecek. Bunun üzerine biz sevgi ve kardeşlik tohumu ekmeye gelecekte de barış ekmeye 'savaş bitsin, gözyaşı dinsin' diye fidanlarımızı ekiyoruz. İnşallah yarınımız çok daha güzel olacak." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Şahin, öğrencilerle birlikte fidan dikti ve fidanlara can suyu verdi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
111 kere okundu.
Diğer Haberler