KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

AYDINLIĞA DOĞRU

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Kendilerine zulmedildikten sonra Allah uğrunda hicret edenleri dünyada güzelce yerleştireceğiz; Ahiret mükâfatı ise daha büyüktür." (Nahl - 41)

Hadis-i Şerif

"Bana Cebrail Aleyhisselam gelerek "Ümmetinden kim Allah'a herhangi bir şeyi ortak kılmadan (şirk koşmadan) ölürse Cennete girer." [Ebu Zerr]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
''Öğrenci meclisleri sadece kâğıt üzerinde kalmamalıdır''
Gaziantep Valisi Davut Gül, okullarda kurulan öğrenci meclislerinin, kâğıt üzerinde uygulanan bir meclis değil, toplanabilen, karar alabilen ve aldığı kararları ise uygulayabilen bir meclis olmasını istediklerini söyledi.Gaziantep Valisi Davut Gül, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere gittiği Nizip ilçesinde öğrencilerin karar alma ve yönetimde gerçek anlamda katılımcı olmalarını sağlamak amacıyla kurulan "Gazişehir Öğrenci Meclisi" toplantısına katıldı.

Meclis Başkanı İslam Köşker başkanlığında toplanan mecliste konuşan Gül, okul öğrenci meclisinin öğretmenler, okul aile birliği başkanları, idareciler ve öğrenciler bazında gönüllülük esasıyla çalışılması gereken bir proje olduğunu söyledi.

Gazişehir öğrenci meclislerinin kapsam ve amacından bahseden Gül, "İstiyoruz ki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz öğretmenleriyle, okul aile birliği başkanlarıyla, eğitimin bütün tarafları ile bir araya gelerek kendilerini ifade etsinler. Öğrencilerimizin özgüvenleri, arkadaş ilişkileri gelişsin. Sınıftan İl ölçeğine kadar görev alan herkes sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerin içerisinde olsun. Her çocuğumuz bir spor dalında spor yapsın, enstrüman çalsın, kitap okusun. Arkadaşlarıyla edebiyat, sanat ve sinema üzerine konuşabilecek durumlara gelsinler. Yeşilay, Kızılay, TEMA mantığını öğrensin. Yeşilay ile bağımlılıkla mücadeleyi, TEMA ile çevre duyarlılığı oluşsun, trafik konusunda hassasiyetleri gelişsin, hayvanlara karşı vicdan duygularını hep diri tutsunlar, arkadaşlarıyla iletişimleri olabildiğince güçlü olsun." dedi.

Gül, kurulan meclisin kâğıt üzerinde uygulanan bir meclis değil, toplanabilen, karar alabilen ve aldığı kararları uygulayabilen bir meclis olmasını istediklerini ve bu kapsamda da özellikle öğretmenlerin merkezinde olduğu bir proje olduğunu dile getirdi.

İlçe ziyareti kapsamında eşi Gülden Gül ile Nizip Konteynır Kent Geçici Eğitim Merkezini ziyaret eden Vali Gül, merkezde eğitim alan çocuklarla bir araya gelerek çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.

Gerçekleştirdiği ziyarette eşi Gülden Gül ile kentte yaşayan Suriyeli bir aileye de misafir olan Vali Gül, ailenin küçük kızları Merva ve aile bireyleri ile bir süre sohbet etti. Daha sonra eşi Gül, kadınlar için açılan dikiş nakış kursunda kursiyerleri ziyaret ederek ürettikleri ürünleri inceledi.

Gül, Fırat Nehri'nin kıyısında bulunan ve gerçekleştirilen kazılarda gün ışığına çıkarılan mozaiklerle adından sıkça söz ettiren Zeugma Antik Kenti kazı alanında da incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Nizip'te birçok okulu da ziyaret eden Gül, öğrenciler ve öğretmenler ile bir araya gelerek eğitim üzerine değerlendirmelerde bulundu. Okulda gerçekleştirilen kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetleri yerinde gördü.

Engelli vatandaşların kaliteli vakit geçirebilmeleri için yapılan Nizip Engelsiz Yaşam Merkezi ile mesleki ve sanatsal alanlarda açılan kurslarla vatandaşlara hizmet veren Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezinde kursiyerlerle de bir araya gelen Gül, kursiyerlerle aldıkları eğitimler üzerine bir süre sohbet etti.

Nizip ilçesi Kumla İlkokulu ve ortaokuluna da ziyaret gerçekleştiren Gül, Kick Boks alanında dereceleri bulunan Kumla Ortaokulu öğrencilerinin antrenmanlarını izleyerek göstermiş oldukları azim ve başarılar için öğrencileri tebrik etti.

Vali Gül, ayrıca Kumla köyü sakinleri ile de köy meydanında bir süre sohbet ederek istek ve taleplerini dinledi.

İlçede vefat edenlerin cenazesine de katılarak yakınlarına başsağlığı dileklerini ileten Gül'ün ziyaretleri Nizip Fatih Sultan Mehmet Mahallesinde yapımına devam edilen park ve kültür merkezi inşaatı alan incelemesi ile sona erdi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
123 kere okundu.
Diğer Haberler