KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

MÜZİK

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   BİLGİ REHBERİ(CANLI)
12:00   ANALİTİK EĞİTİM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   KÖYLÜ'NÜN SESİ
14:30   MÜZİK
15:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
15:30   PSİKOLOJİ VE İNSAN
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   YOLUMUZUN YILDIZLARI
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Rablerini inkar edenlerin durumu (şudur): Onların amelleri fırtınalı bir günde rüzgarın, şiddetle savurduğu küle benzer. Kazandıklarından hiçbir şeyi elde edemezler. İyiden iyiye sapıtma işte budur. (İbrahim - 18)

Hadis-i Şerif

"Arab'ın Arap olmayana hiç bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvâ iledir." [Ahmed b. Hanbel]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Gazi Yarı Maratonu ve Halk Koşusu düzenlendi
Gaziantep'in sömürgeci Fransız işgalinden kurtuluşunun 97'inci yıl dönümü dolayısıyla Gazi Yarı Maratonu ve Halk Koşusu gerçekleştirildi.

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye Atletizm Federasyonu işbirliğinde, Gaziantep'in sömürgeci Fransız işgalinden kurtuluşunun 97'inci yıl dönümü dolayısıyla Antep savunmasında kahramanca can veren 6 bin 317 şehidin ve sayısız gazinin anısına Gazi Yarı Maratonu ve Halk Koşusu düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi önünden başlayan Gazi Yarı Maratonu'nda 40 milli atletin katıldığı 6 ülkeden ve 54 ilden bin 400 atlet ter döktüler. Halk Koşusunda ise 64 bin kişi yarıştı. Gazi Yarı Maratonu ve Halk Koşusu'na katılan on binler, Gaziantep aşkıyla koştu.

Gazi Yarı Maratonu parkuru, Gaziantep'in tarihi sokaklarından Gaziantep kalesi, Kültür Yolu, Tarihi Kır Kahvesi, Masal Parkı Gaziantep'e özgü yemeni, sedef kakmacılığı ve bakır ürünlerinin satıldığı dükkânların bulunduğu tarih kokan sokaklardan geçti.

Eşofmanlarını giyerek, yarışma alanına gelen Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve protokol üyeleri, 5'inci Gazi Yarı Maratonu ve Halk Koşusunu başlattı.

Yarışın düzenleneceği alanda toplanan sporculara ve vatandaşlara seslenen Gaziantep Valisi Davut Gül, Antep savunmasına her yıl yeniden can veren 7'den 77'ye tüm Gazianteplilere teşekkür etti.

Gazi Yarı Maratonunun çok kısa süre olmasına rağmen her sene üzerine katlayarak devam ettiğini dile getiren Gül, yarışmanın gelecek sene ise 100 binin üzerinde katılımla Türkiye'deki sayılı yarışmalardan biri olmasını temenni etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de "97 yıl önce atalarımız, istiklal, istikbal, kurtuluş, diriliş için düşmana karşı büyük bir direnç gösterdiler. İkinci bir Çanakkale, ikinci bir Kurtuluş savaşı yaşandı. Bugün torunları olarak bizler bu tarihle övünüyoruz, bu geçmişle övünüyoruz. Oradan aldığımız güçle bugün Gaziantep aşkıyla koşuyoruz. Gençlerimiz, çocuklarımız, yarınlarımız, dostluk, sevgi, kardeşlik, gazi şehrin aşkıyla, geleceğimiz, kalkınma, daha güzel bir gazi şehirde ve çok daha güzel bir Türkiye'de yaşamak için koşuyoruz. Daha güzel bir dünya için ve sevgi dolu bir dünya için koşuyoruz. Sizler bizim geleceğimizsiniz, sizler bizim gözümüzün nurusunuz. Sizler bizim yarınlarımızsınız. Allah'ın izniyle de geçmişten aldığımız ışıkla bugünün şahidiyiz. Sizin torunlarınız, bizim torunlarımız bu ışıkla bu kutup yıldızıyla bu güçlü geçmişle güçlü geleceğe doğru gidiyoruz." dedi.

Gazi Yarı Maratonu'nda; kadınlarda ve erkeklerde birinciye 6 bin lira, ikinciye 4 bin lira, üçüncüye 2 bin lira para ödülü verildi. Gazi Halk Koşusu'nda ise ilk 10'a girenler, bisikletle ödüllendirildi.

Bin 400 sporcunun yarıştığı Gazi Yarı Maratonu kadınlar kategorisinde, Kasımpaşa Spor Kulübü Derneği'nden Ümmü Kiraz birinci, Fatma Demir ikinci, Remziye Temel üçüncü oldu. Yarışmada dereceye girenlere kupalarını ve ödüllerini Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin verdi. Gazi Yarı Maratonu Erkekler kategorisinde, ilk üçe giren Ramazan Özdemir'e, Alper Demir'e ve Yavuz Ağrılı'ya kupalarını ve ödüllerini, Gaziantep Valisi Davut Gül, takdim etti. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 
29 kere okundu.
Diğer Haberler