KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

MÜZİK

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   CEMAL ÇINAR HOCA SOHBET
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

İnkâr eden ve ayetlerimizi yalanlayanlara gelince, işte onlar, Cehennemliktirker." (Mâide - 10)

Hadis-i Şerif

"Her takvâ sahibi , Muhammed (sav) 'in ehl-i beytindendir." [Taberani]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
'Evlilik ahirete yönelik bir sözleşmedir'
Gaziantep'te evli çiftlere yönelik düzenlenen programda konuşan Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu, evliliğin sadece hukuki yönde bir anlaşma değil, ahirete yönelik de bir sözleşme olduğunu vurguladı.

Gaziantep'te merkez Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen evlilik okulunda eğitime katılan ve mezun olan 160 çift için tören düzenlendi. Törende evli ve yeni evli çiftlere sertifikaları verilirken çamaşır makinası da hediye edildi.

Gaziantep İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Şahinbey Belediyesinin bilirlikte yürüttüğü proje kapsamında evlilik okuluna katılarak hiç aksatmadan başarıyla tamamlayan evli ve yeni evli 160 çifte, düzenlenen törenle sertifika verildi.

Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu, evliliğin sadece hukuki yönde bir anlaşma değil, ahirete yönelik de bir sözleşme olduğunu söyledi.

Evliliğin önemi ile ilgili önemli bilgiler veren Arcaklıoğlu, evliliğin en önemli faktörlerinin sevgi ve saygı olduğunu söyledi.

"Evliliği sadece karşılıklı bir sözleşme gibi görmeyelim"

Arcaklıoğlu, "Allah (Celle Celaluhu) Kuran-ı Kerim'de, 'sizin kendi içinizden size eşler yaratması, huzur ortamının sağlaması ve mesken oluşturması Allah'ın varlığının delillerindendir.' Evliliği sadece karşılıklı bir karşılıklı sözleşme gibi görmeyelim. Evlilik sadece hukuki yönde bir anlaşma değil ahirete yönelik de bir sözleşmedir. İki farklı ip düşünün, bu iki ipe öyle sıkı bir düğüm atmanız gerekiyor. O düğümün en önemli faktörlerinden birside saygı olmalıdır. Günümüzdeki evliliklerde en çok yıpranan olgu ise maalesef saygıdır. 'Ben seviyorum' diyor ama saygı duymuyor. Ben evlilikte sevgi ve saygı kavramının zedelenmemesi gerektiğini düşünüyorum." dedi.

"Evlilik yaşamdaki dönüm noktasıdır"

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da evliliğin iki farklı insanın hayatında en önemli bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

Evliliklerde diyalogun çok önemli olduğunu da ifade eden Tahmazoğlu, "Evlilik Okulu bizim en çok sevdiğimiz projelerimizden bir tanesi. Çünkü insanın hayatının dönüm noktasında, yaşamını biriyle birleştirip ömrünün geri kalanını onunla devam ettireceği ve ayrıca hem dünya hem de ahiret hayatını etkileyecek önemli bir seçim. Asıl önemli olan bir birini hiç tanımayan ve yetişme tarzları farklı olan iki kişinin ortak bir yol bularak sevgi çatısı altında bir hayatı devam ettirmesidir. Peygamber Efendimiz de 'birisi öfkelendiği zaman eğer ayaktaysa otursun ve bir abdest alsın, Kur'an-ı Kerim okusun ve namaz kılsın, sakinleşir' diyor. Yaşamın içerisinde de bazı temel prensipler vardır. Kavga eden insana bir şey anlatılmaz ve konuşulmaz. Eğer aynı yöntemle karşılık verirseniz anlaşamazsınız. Bu nedenle biriniz çok öfkeliyse diğeri farklı bir şey yapsın veya başka bir odaya geçsin. İki tarafta sakinleştikten sonra rahat rahat konuşabilirsiniz. Evliliklerde diyalog çok önemlidir. Bu nedenle evlilik okulumuz evlenecek olan ve evli çiftlerimiz için çok önemli bir projedir." ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından evlilik okuluna katılan çiftlere sertifikaları verildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
72 kere okundu.
Diğer Haberler