KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

HATM-İ ŞERİF

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Gaybın anahtarları Allah'ın yanındadır; onları O'ndan başkası bilmez. O, karada ve denizde ne varsa bilir; O'nun ilmi dışında bir yaprak bile düşmez. O yerin karanlıkları içindeki tek bir taneyi dahi bilir. Yaş ve kuru ne varsa hepsi apaçık bir kitaptadır. (En’âm - 59)

Hadis-i Şerif

Müminlerin iman yönünden en faziletlisi ahlakça en iyi olanıdır. [Tirmizi]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Beşiz bebeklerin ailesine destek verilecek
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, iki çocuğunun ardından beşizleri olan aileyi, bebeklerin tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.Gaziantep'te 7 yıl önce evlenen ve 2 çocukları bulunan İbrahim ve Sibel Esen çifti, 2 çocuğun ardından beşiz bebeklerini kucağına almanın mutluluğunu yaşıyorlar.

Gaziantep'te, Selda (6) ve Hüseyin (3) ismini verdikleri iki çocukları bulunan Sibel Esen (25) ve İbrahim Esen (28) çiftinin, 28 haftalıkken erken doğumla biri kız, 4'ü erkek beşizleri dünyaya geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de, beşiz çocuk sahibi olmanın sevincini yaşayan Esen çiftini, bebeklerin tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

Beşizlere birer cumhuriyet altını takan Şahin, bebeklerin ihtiyaçlarını karşılayacaklarını ve işsiz babaya da destek vereceklerini söyledi.

Daha önce üçüz ve dördüz bebeklere şahit olduğunu, beşizleri ise ilk kez gördüğünü söyleyen Şahin, "Bebeklerimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Çocuklarımız çok sağlıklılar. Doktorlarımız, ekiplerine çok teşekkür ederiz. Çocuk çok önemlidir, aile de çok önemlidir. Burada çocuklarımızın sağlıklı büyümesi için gerekli her şey yapılıyor. Bizler de yerel yönetimler olarak ailenin ihtiyaçları doğrultusunda neler yapılması gerekiyorsa yapmaya, bununla alakalı süreci takip etmeye geldik. 5 evladı büyütmek kolay değil, sosyal destek gerekiyor. Belediyeler olarak çeşitli projelerle her bebeğimize 'Hoş Geldin Bebek' diyerek gidiyoruz. Şimdi beşizimiz olunca bunu beş katına çıkarmak durumundayız. Her türlü desteği vereceğiz. Bebekler, bizim bebeklerimiz. İnşallah bebeklerimiz güzel bir şekilde yetişecekler."dedi.

Şahin, bebekleri ziyaret ettikten sonra bebeklerin doktorları ile bir süre görüşerek bebeklerin durumu ile ilgili bilgiler aldı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da, ziyarette bebeklere altın hediye ederek aile ile bir süre sohbet etti.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Tahmazoğlu, "Ben öncelikle çiftlerimizi tebrik ediyorum ve Allah (Celle Celaluhu) sağlıklı sıhhatli büyütsün. Şu anda en fazla bebek Şahinbey'de doğuyor ve yılda 23 bin bebek dünyaya geliyor. Başkanımızın da ifade ettiği gibi 'Hoş geldin Bebek' projemizle 90 binin üzerinde bebeği evinde ziyaret ederek annelere eğitim verdik. İnşallah beşiz bebeklerimizde sağlıklı bir şekilde büyür ve vatana millete hayırlı birer evlat olurlar."diye konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
13 kere okundu.
Diğer Haberler