KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

HATM-İ ŞERİF

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

İnkâr eden ve ayetlerimizi yalanlayanlara gelince, işte onlar, Cehennemliktirker." (Mâide - 10)

Hadis-i Şerif

"Ey Ömer, nefsim elinde olan Allah'a yemin olsun ki; sen beni nefsinden de daha fazla sevmedikçe gerçek iman etmiş olamazsýn." [Buhari]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Bakan Gül'den hastane yangınına ilişkin açıklama
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep'te 2 hastanın hayatını kaybettiği hastane yangını ile ilgili hem başsavcılık hem de valilik tarafından başlatılan idari ve adli soruşturmanın devam ettiğini söyledi.Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep'te özel bir hastanede çıkan yangında dumandan etkilenerek zehirlenen ve kentteki çeşitli hastanelere sevk edilen hastaları ziyaret etti ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bakan Gül, Şehitkamil Devlet Hastanesi'ndeki yaralıları ziyaretin ardından hastane çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Gül, 2 hastanın hayatını kaybettiği yangın ile ilgili hem başsavcılık hem de valilik tarafından başlatılan idari ve adli soruşturmanın devam ettiğini belirterek, "Yangından etkilenme ölüm söz konusu değil." dedi.

Bakan Gül, "Bugün saat 04.00 sıralarında bir özel hastanede yangın çıktı. Bunun sebebi araştırılıyor ve bu konuda tahkikat tamamlanınca ilgili görevliler, yetkililer kamuoyunu bilgilendirecektir. Soruşturma devam ediyor. Saat 04.20'den itibaren Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından hemen anında yangına müdahale edilerek, yangın vaktinde hızlıca kontrol altına alınmıştır." ifadelerini kullandı.

Yangının çıkış nedeni ile ilgili çalışmaların da devam ettiği bilgisini veren Bakan Gül, şunları söyledi:

"Hastanede tedavisi devam eden 85 vatandaşımız tedavileri devam etsin ve dumandan etkilenmesin diye başka hastanelere tahliye edildiler. 12 tane özel ve devlet hastanelerine tahliye edilmiştir. Biz de hastaları tedavi edip durumları hakkında bilgiler alıyoruz. Hastanedeki yangından etkilenme ölüm söz konusu olmamıştır. İdari ve adli tahkikat devam etmektedir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın da yakınlarına ben baş sağlığı diliyorum. Allah'tan (Celle Celaluhu) rahmet diliyorum. Diğer hastalara ve vatandaşlara da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yangın eksi üçüncü katta başlamış, neden çıktığı yönünde çalışmalar devam ediyor."

Bakan Gül'e Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri eşlik etti.

Şehitkamil ilçesinde özel bir hastanede çıkan yangında, dumandan zehirlenen yoğun bakım ünitesinde tedavi gören 2 hasta hayatını kaybetmiş, 85 kişi de kentteki çeşitli hastanelere sevk edilmişti.

Öte yandan, yangında hayatını kaybedenlerin tahliye sırasında yoğun bakım ünitesinde tedavi gören akciğer kanseri Mehmet Örün (55) ile kalp yetmezliği bulunan Mehmet Turgut (63) olduğu belirlendi.

Hayatını kaybeden Turgut'un 15, Örün'ün ise 13 gündür özel hastanede yattığı öğrenildi. Cenazeleri Gaziantep Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılan Örün ve Turgut'un otopsi işlemleri tamamlandı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
27 kere okundu.
Diğer Haberler