KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

13 HABER(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   GÜL BAHÇESİ(CANLI)
12:00   KADIN VE TOPLUM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   ŞEHRİMİZİ TANIYALIM
14:30   MÜZİK
15:00   ADABI MUAŞERAT
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   NUR BAHÇESİ
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Sabrederek ve namaz kılarak (Allah'tan) yardım dileyin. Şüphesiz namaz, Allah'a derinden saygı duyanlardan başkasına ağır gelir." (Bakara - 45)

Hadis-i Şerif

"Kul tevâzu edince, Allah Tealâ onu yedi kat göklere kadar yükseltir." [Feyzü'l-Kadîr]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
'HÜDA PAR'ın döneminde darbe kanunları olmayacak'
HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat, HÜDA PAR'ın döneminde devam eden mevcut darbe kanunlarının insanların hayatında bir daha olmayacak şekilde kaldırılacağını söyledi.24 Haziran'da yapılacak 27'nci dönem milletvekili seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren HÜDA PAR, Gaziantep'te farklı semt ve mahallelerde seçim irtibat bürolarını açmaya devam ediyor. Bu kapsamda Şahinbey İlçesi Güzelvadi Mahallesindeki seçim irtibat bürosu salâvatlar eşliğinde büyük bir coşku ile açıldı.

Partisinin seçim irtibat bürosunun açılışında konuşan HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat, Türkiye'nin şu anda darbe kanunları ile yönetildiğini, bu kanunların Müslüman halkın dokusuyla ve zihin kodlarıyla uyuşmadığını belirterek, halkın bu kanunlarla yönetilemeyeceğini söyledi.

Şahinbey ilçesi Perlikaya Ocaklar Mahallesi'ndeki seçim irtibat bürosunun açılışına İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat, ilçe başkanları, Gaziantep milletvekili adayları Kadir Üstündağ, Mustafa Kılıç, Abdulkadir Çiçek ve çok sayıda partili ile vatandaşlar katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat, seçim irtibat bürosunun açılışına katılan partililere ve halka hitaben yaptığı konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu.

HÜDA PAR'ın hedefinin ve davasının çok büyük olduğu için İslam âleminde yaşananları kendisine dert edindiğini belirten Erat, İslam âleminin içinde bulunduğu duruma dikkat çekerek, şunları söyledi:

"İslam'da sınıf yoktur. İslam'da kavmiyetçilik ve mezhepçilik yoktur. Dikkat edin! Mekke'nin Fethinde Peygamber Efendimiz (Aleyhisselam) Hazreti Bilal'i (RA) Kâbe'nin üzerine çıkartarak ona ezan okutturuyor. Onu bilinçli bir şekilde yapıyor. O sınıfları altüst etmek için bunu yapıyor. Fakat bugün İslam âlemi darmadağın bir haldedir. Maalesef milliyetçilik ve kavmiyetçilik ayyuka çıkmış, mezhepçilik çok ön plana çıkmış, İslam beldeleri işgal altında ve ifsat edilmiş durumdadır."

"Türkiye'de kavmiyetçilik ve milliyetçilik sorunu var"

Erat, İslam coğrafyalarında mezhepçilik sorunu olduğu gibi Türkiye'de de kavmiyetçilik ve milliyetçilik sorunu olduğunu belirterek, "Peki, biz özümüze nasıl döneceğiz? O tarihte olduğu gibi görkemli günlerimize tekrar nasıl dönebiliriz? Buyurun hep beraber partilerin seçim beyannamelerine bakalım. Acaba bunlarla gitmek mümkün mü? Bir de HÜDA PAR'ın açıkladığı seçim beyannamesini şöyle bir inceleyin. O farkı çok açık bir şekilde mutlaka göreceksiniz. Özellikle bizim ülkemizde Allah'a (Celle Celaluhu) hamdolsun mezhepçilik kavgası yok. Fakat kavmiyetçilik, milliyetçilik sorunu var. Milliyetçi söylemler, duygular maalesef ülkemizde ayyuka çıkmış ve 40 yıldan beri yaklaşık 80 bin insan hayatını kaybetmiş ve kaybetmeye devam ediyor." dedi.

"HÜDA PAR'ın döneminde bu darbe kanunları kaldırılacaktır"

HÜDA PAR'ın döneminde halkın inancına aykırı hiçbir kanunun çıkarılmayacağını vurgulayan Erat, "Bunu söyleyen tek parti HÜDA PAR'dır. Yani halkının inancıyla barışık, ötekileştirmeyen ve bütün kavimleri, mezhepleri, kültürleri kucaklayan bir sistem bize lazımdır. Fakat şu an yönetildiğimiz sistem darbe ürünü bir sistemdir. 1960-1982 yılının darbe kanunlarıdır. Ama Allah'ın (Celle Celaluhu) izni ile HÜDA PAR'ın döneminde bu darbe kanunları kaldırılacaktır ve bu kanunlarla kesinlikle halkımız yönetilemez. Çünkü bu sistem halkımızın dokusuyla uyuşmuyor. Bu kanunlar halkımızın zihin kodlarıyla uyuşmuyor. Çünkü bu halkın yüzde 99'u Müslüman'dır." ifadelerini kullandı.

"Bütün sorunlarımızı Kur'an-ı Kerim ile çözeceğiz"

"Eğer biz Kur'an-ı Kerim'i baz alırsak bütün sorunlarımızı çözebiliriz" diyen Erat, son olarak şunları dile getirdi:

"Öyleyse biz özümüze dönmek için ne yapmalıyız? Avrupa birliği ne diyor, Amerika, israil ne der... ona bakmayız. Peki, neye bakacağız? İşte yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'e bakacağız. İşte ülkemizin sorunlarının çözümü buradadır. İslam coğrafyalarının çözümü buradadır ve bütün sorunlarımızı Kur'an-ı Kerim ile çözebiliriz. Eğer biz Kuran'ı Kerim'i baz alırsak bütün sorunlarımızı çözebiliriz. Bizim ölçümüz Kur'an-ı Kerim'dir. Ülkemizde bunu söyleyen tek partiyiz. Daha sonra tarihte olduğu gibi tekrar kardeş olacağız, o şanlı günleri yaşacağız, o şanlı tarihi yaşayacağız, o görkemli günleri yaşayacağız."

Konuşmanın ardından Erat ve milletvekili adayları salâvat ve tekbirler eşliğinde kurdeleyi keserek seçim irtibat bürosunun açılışını yaptı.

Açılışın ardından seçim bürosunda tebrikler kabul edildi. (İbrahim Koçyiğit- İLKHA)


 
54 kere okundu.
Diğer Haberler