KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   İNSAN-I KAMİL
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   ŞEHRİMİZİ TANIYALIM
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Sizi bir çamurdan yaratan, sonra ölüm zamanını takdir eden ancak O'dur. Bir de O'nun katında muayyen bir ecel (kıyamet günü) vardır. Siz hala şüphe ediyorsunuz. (En’âm - 2)

Hadis-i Şerif

"Silahla öldürülen nice kimseler vardır ki, ne şehiddir ve ne de övülmeye değer bir kahraman. Yatağında eceliyle ölen nice kimselerde vardır ki, Allah katında şehiddir." [Ebû Nuaym]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
'Baraj sistemi seçimin adil yapılmasına engeldir'
HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Doyar, yüzde 10'luk baraj sisteminin seçimin adil yapılmasına engel olduğunu söyledi.HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Adayı Mehmet Ali Doyar, toplu iftar yemeğinde halkla bir araya geldi.

İftar programında konuşan Doyar, seçimlerin adil bir zeminde yapılmadığını ve özellikle de yüzde 10'luk baraj sisteminin seçimin adil yapılmasına engel olduğunu söyledi.

Doyar, "HÜDA PAR ilkeli siyasetiyle, dürüst siyasetiyle, adaleti esas alma anlayışıyla, sahip olduğu inanç ve özellikleri ile bu halkımızın bizatihi içinden çıkmış, şimdiye kadar da halkımızın sesi olmuş ve bundan sonrada olmaya devam edecektir." dedi.

"Bu seçim adil bir seçim değil"  

Seçimlerin baraj sistemi ve hazine yardımından dolayı adil bir ortamda yapılmadığını belirten Doyar, şunları söyledi:

"Bu seçim elbette ki adil bir seçim olmadı. En azından bizim açımızdan bu böyledir. Çünkü baraj sistemi halen yerinde duruyor. Bu barajın mutlaka kaldırılması gerektiğini her platformda dile getiriyoruz. Bu vesileyle burada bir kez daha tekrar edeyim; bu baraj sistemi seçimin adil yapılmasına engeldir. Bununla beraber seçim masraf ister. Bu anlamda var olan hazine yardımının baraj engeline takılması da bizim açımızdan bir adaletsizliktir. Bunun da mutlaka yüzde 3 barajına takılmaması ve yüzde 3 barajının da kaldırılması gerektiğini ifade ediyoruz. Mademki partiler seçime girme yeterliliğine sahip olurlar ve bu anlamda da seçime girebiliyorlarsa o zaman seçime girebilme yeterliliğine sahip olan bu partilerin hazine yardımı alması gerekir ki buradaki adaletsizlik ortadan kalksın."

 "HÜDA PAR İslam'ı ölçü ve esas alan bir partidir"

HÜDA PAR'ın halkın partisi olduğunu belirten Doyar, "HÜDA PAR'ı ayıran temel bazı özellikler vardır ki; bunların mutlaka bilinmesi lazım. Her şeyden önce HÜDA PAR İslam'ı ölçü ve esas alan bir partidir. Bu onun en temel dayanağı, ayırt edici özelliğidir. HÜDA PAR yalan söylemeyecek, rüşvet almayacak, hırsızlık yapmayacak, insanlara haksızlık etmeyecek, haklarına sahip çıkacak ve insanların oylarını aldıktan sonra da onlara sırtını dönemeyecek. Aksine halka hamilik edecek, onları sahiplenecek, onların sesi ve soluğu olacaktır. Onların sorunlarıyla, derdiyle dertlenecek, bu sorunlarını kendi sorunları gibi görecektir." şeklinde konuştu.

"Siyasi partiler birbirine rakiptirler"

Doyar, HÜDA PAR'ın diğer partilerden farkının dürüst ve ilkeli siyasete imza atması olduğuna işaret ederek, sözlerine şöyle devam etti:

"Biz Seçime giren partilerin birbirlerine düşman olmadığını, tam aksine birbirlerinin rakibi olduğunu söylemekteyiz. Çünkü siyasi bir parti aslında bu memleketi yönetmeye talip demektir. Eğer bir parti seçime gidiyorsa bu parti bu memleketi yönetmeye talip olduğundan dolayı seçime giriyordur. O zaman bu memleketin meseleleri siyasi partilerin hepsinin ortak meselesi. Bu partiler birbirlerine düşmanlık yapmak yerine birbirleri ile doğrular da buluşabilme erdemliğine ve olgunluğuna ulaşabilmelidir. Bu partiler doğrular noktasında birbirlerini destekleyebilmelidir ve birbirleriyle yardımlaşabilmelidir. Bu partiler birbirleri ile görüşebilmelidir, memleket meselelerini kendi aralarında değerlendirebilmeli ve yapabilecekleri konusunda yardımlaşabilmelidirler. Bu anlamda bugün biz bakıyoruz ki; siyasi partiler birbirlerine muhalefet adı altında doğrulara da 'yanlış' diyor ve birbirleri ile adeta savaşıyorlar. Her doğrunun illaki benim elimle ve bizim elimizde icra edilmesi şart değildir. Doğrular hepimizin malıdır. O zaman birileri doğru yapıyorsa bizim buna karşı çıkma hakkımız yoktur. O doğru hepimizindir, desteklenmesi gerekir. Siyasi bakış, yaklaşım olarak HÜDA PAR böyle düşünmekte ve bunun gereğini yerine getirmeye çalışmaktadır. Siyasete yeni bir soluk ve yeni anlayış kazandırmayı çalışmaktadır."

"Partilerin birbirleri ile konuşabileceklerini, görüşebileceklerini gösterdik"

 "Kimden de gelirse gelsin yanlışı mutlaka ifade edecek ve bunun karşısında duracağız. Şu ana kadar da biz yine böyle yaptık." diyen Doyar, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bu anlamda biliyorsunuz... seçim takvimi ilan edilmeden önce de biz seçime girmeye hak kazanan bütün partilere çağrıda bulunduk. Hepsiyle görüşebileceğimizi, bu meseleleri konuşabileceğimizi ifade ettik. Bu partilerden beş tanesi bize döndü ve bunlarla oturduk, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk, görüş ifade ettik. Biz, en azından bütün partilerin birbirleri ile konuşabileceklerini, görüşebileceklerini hatta yardımlaşabileceklerini göstermiş olduk. Bundan sonra inşallah böyle bir tabloya nasıl ki siyasi konum muhtaç ise biz bu ihtiyaçları karşılayacak adımları atacağız." diye konuştu.

"Bu memlekette herkesin mutlaka adalete ihtiyacı vardır"

"Bu memlekette herkesin mutlaka adalete ihtiyacı vardır" diyen Doyar, şöyle konuştu:

"Biz adaletin lafla gelmeyeceğini ve temenni ile tecelli etmeyeceğini, aksine de mutlaka bunun uygulanması gerektiğini ifade ediyoruz. Adaletin mutlaka tecelli etmesi lazımdır. Adalet bizim için olmazsa olmaz ilkelerden bir tanesidir ve bu memlekette herkesin mutlaka adalete ihtiyacı vardır. Her işin mutlaka adalet ile yerine getirilmesi gerekir ki hak yerini bulabilsin, insanlar hak ettikleri yere gelebilsin ve kendilerini ifade edebilsinler. Temel hak ve hürriyetleri çerçevesinde kendilerini ifade edebilsinler. Hakları ellerinden alınmasın, aksine hak ihlalleri ortadan kaldırılsın."

"Gerçek suçlular ile masum insanlar birbirlerinden ayrılmalıdır"

Gerçek suçlular ile masum insanların birbirlerinden ayrılması gerektiğini belirten Doyar, "Eğer bir suç işlenmişse, orada bir suçlu varsa o suçlunun mutlaka tespit edilmesi ve hak ettiği cezaya çarpıtılması lazım. Gerçek suçlular ile masum insanlar birbirlerinden ayrılmalıdır. Bugün gerçek suçlu olduğunu basından dahi takip edebildiğimiz insanların bir kısmı maalesef serbestçe dolaşırken, masum olan insanların halen hapis yatıyorlar. Bunların cezaevlerinden dışarı çıkmaları, gerçek suçluların ise cezaevlerine girmeleri gerekirken tablo tam bunun tersi. Bu mağduriyetlerin mutlaka giderilmesi lazımdır. Eğer bir yerde hak ihlalleri varsa o ihlallerin de mutlaka ortadan kaldırılması ve hakkı ihlal edilmiş, kendisinden alınmış insanların bu hakkının mutlaka iade edilmesi lazımdır." diye konuştu.

"Bizim HÜDA PAR'a sahip çıkmamız gerekir"

"HÜDA PAR'a sahip çıkalım ki; HÜDA PAR da halkımızın hamiliğini daha iyi yapabilsin" diyen Doyar, son olarak şunları söyledi:

"HÜDA PAR ilkeli siyaseti ile dürüst siyaseti ile adaleti esas alma anlayışı ile sahip olduğu inanç ve özellikleri ile halkımızın içinden çıkmış, şimdiye kadar hep halkımızın sesi olmuş ve bundan sonra da olmaya devam edecektir. İşte bundan dolayı hepimizin HÜDA PAR'a ve HÜDA PAR'ın siyaset, adalet anlayışına, siyasete getireceği soluğa ihtiyacı vardır. O zaman bizim de HÜDA PAR'a sahip çıkmamız gerekir. HÜDA PAR'a sahip çıkalım ki HÜDA PAR da halkımızın hamiliğini daha iyi yapabilsin. HÜDA PAR halkımızın sesidir, bu sesin mecliste, siyaset kurumunda, girdiği ortamda daha gür çıkması lazım." (İbrahim Koçyiğit - İLKHA)


 
92 kere okundu.
Diğer Haberler