KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

13 HABER(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   GÜL BAHÇESİ(CANLI)
12:00   KADIN VE TOPLUM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   ŞEHRİMİZİ TANIYALIM
14:30   MÜZİK
15:00   ADABI MUAŞERAT
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   NUR BAHÇESİ
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

İşte bu (Kur'an), kendisiyle uyarılsınlar, Allah'ın ancak bir tek Tanrı olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri iyice düşünüp öğüt alsınlar diye insanlara (gönderilmiş) bir bildiridir. (İbrahim - 52)

Hadis-i Şerif

Allah'ın kitabını okumak ve ders yaparak onu mutaala maksadıyla Allah'ın evlerinden birinde veya başka bir yerde bir araya gelen cemaate, muhakkak ki, Allah gönül huzuru verir. Onları rahmet ve lütfuna boğar. Melekler onların etrafını sarar ve Allah onları -Mele-i 'Âlâda- yanında bulunanların huzurunda överek anar. [Tirmizi, İlm 2]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Her gün binlerce kişi iftar yemeğinde bir araya geliyor
Gaziantep'te Ramazan ayı boyunca her gün yaklaşık 4 bin 500 kişi iftar yemeğinde bir araya geliyor.Gaziantep'in Şahinbey ilçesi Şehreküstü Konakları'nda her yıl geleneksel olarak kurulan iftar sofrasına bu yılda binlerce vatandaş katıldı.

On bir ayın sultanı Ramazan ayı boyunca mahallede ikamet eden binlerce vatandaş orucunu dualar eşliğinde hep birlikte açıyor.

Vatandaşların sıraya girerek yemek alma düzenini geçtiğimiz yıl değiştiren Şahinbey Belediyesi, bu yılda vatandaşların yemekleri alanda bulunan garsonlar tarafından dağıtıldı.

Yerel ve ulusal basın mensuplarının da katıldığı iftar programında gazetecilere açıklamalarda bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Ramazan ayının yardımlaşma ayı olduğunu söyledi.

"Rahmet, bereket ve yardımlaşma ayındayız"

Ramazan ayı boyunca her gün 4 bin 500 kişiye iftar verdiklerini belirten Tahmazoğlu, şunları söyledi:

"Mübarek Ramazan ayı içerisindeyiz. Başı rahmet ortası mağfiret sonu cehennem azabından kurtuluş olan bir aydayız. Rahmet, bereket ve yardımlaşma ayındayız. Bizde Ramazan ayı boyunca burada her gün 4 bin 500 kişiye iftar veriyoruz. Kapımız herkese açıktır. Değişik mahallelerden ve değişik meslek gruplarından vatandaşlarımız buraya geliyorlar. Hatta Suriyeli misafirlerimizden gelenler var. Burada hep birlikte iftar yapıyoruz." dedi.

"Burada eski Ramazan günlerini hep birlikte yaşıyoruz"

Şehreküstü Konaklarında her gün binlerce kişinin iftarda bir araya geldiğini belirten Tahmazoğlu, "Şahinbey Belediyemizin aş evinde ve mutfağında pişen yemekleri vatandaşlarımıza ikram ediyoruz. Ramazan'ın kardeşlik ruhu, manası ve birlikteliği burada tezahür ediyor. Ayrıca bu bölgede yaklaşık 11 kilometre sokak sağlıklaştırma yaptık ve tarihi dokuyu gün yüzüne çıkardık.  Bu tarihi doku içinde bu iftar insanlara daha fazla huzur veriyor ve burada eski Ramazan günlerini hep birlikte yaşıyoruz. Bundan dolayı son derece mutluyuz. Önümüzdeki hafta Kadir Gecesini ve bayramı kutlayacağız. Ben tüm Müslümanların bayramını şimdiden kutluyorum. İnşallah tüm dünyada barış, kardeşlik ve huzur hâkim olur." diye konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
66 kere okundu.
Diğer Haberler