KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

MANŞET HABER-SESLİ MAKALE

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
12:30   MÜZİK
13:00   CUMA SOHBETİ
13:30   MÜZİK
14:00   ÖZEL GÜNDEM
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   ÖZEL GÜNDEM
22:00   ANALİTİK EĞİTİM
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Rablerini inkar edenlerin durumu (şudur): Onların amelleri fırtınalı bir günde rüzgarın, şiddetle savurduğu küle benzer. Kazandıklarından hiçbir şeyi elde edemezler. İyiden iyiye sapıtma işte budur. (İbrahim - 18)

Hadis-i Şerif

Şuna dikkat edin!
İdarecilerinizde hoşlanmadığınız bir husus gördüğünüz vakit, o meseleyi tasvip etmediğinizi gösterin. Ama hiçbir surette de itaatten vazgeçmeyin. [Tirmizi, Fiten 63]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
'HÜDA PAR'ın döneminde faiz olmayacak'
HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Erat, 'HÜDA PAR'ın döneminde faiz olmayacak. Biz faizi indirmeyeceğiz, faizi kökten kaldıracağız.' dedi.24 Haziran'da yapılacak 27'nci dönem milletvekili seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren HÜDA PAR, Gaziantep'te farklı semt ve mahallelerde seçim irtibat bürolarını açmaya devam ediyor.

Bu kapsamda HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı tarafından Şahinbey ilçesi Narlıtepe Mahallesi'ndeki seçim irtibat bürosu salâvatlar eşliğinde açıldı.

Partisinin seçim irtibat bürosunun açılışında konuşan HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat, faiz nedeniyle ülkede neredeyse borcu olmayan kimsenin kalmadığını söyledi. Erat, "HÜDA PAR'ın döneminde faiz olmayacak. Biz faizi indirmeyeceğiz, faizi kökten kaldıracağız." ifadesini kullandı.

Şahinbey ilçesi Perlikaya Ocaklar Mahallesi'ndeki seçim irtibat bürosunun açılışına İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat, ilçe başkanları, Gaziantep milletvekili adayları Kadir Üstündağ, Mustafa Kılıç, Abdulkadir Çiçek ve çok sayıda partili ile vatandaşlar katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat, seçim irtibat bürosunun açılışına katılan partililere ve halka hitaben bir konuşma yaptı.

Seçim sürecinin başladığını belirten Erat, partilerinin Türkiye genelinde kendi logosuyla seçimlere gireceğini hatırlatarak, HÜDA PAR'ın da bu memleket için söyleyecek sözü olduğunu belirtti.

HÜDA PAR'ın döneminde faizin kaldırılacağını belirten Erat, "Şu an faiz ile ilgili neredeyse memlekette borcu olmayan kimse kalmamış. Ya kredi kartı ya da kredi borcu vardır. Yani bir şekilde halk, bankalara borçlanmış. Türkiye'nin 2017 yılı hasılatının tamamı 750 milyar dolardır ve bunun 250 milyar dolarını bankalar sömürüp götürmüş. Kimi partiler faizi düşüreceği vaadinde bulunuyor. Size sormak istiyorum; burası Müslümanların memleketi değil mi? Neden bu ülkede faiz olsun? Yani emperyalist küresel güçler, bizim ülkelerimizin yer altı ve yer üstü zenginliklerini neden sömürüp, kendi ülkelerine götürsünler. Dolayısıyla HÜDA PAR'ın döneminde faiz olmayacak. Biz faizi indirmeyeceğiz, faizi Allah'ın (Celle Celaluhu) izniyle kökten kaldıracağız." dedi.

"Üretime dayalı bir sistem olsa ülke ekonomisi bu durumda olmayacak"

Üretime dayalı ekonomik politikaların uygulanmaması ve ekonomide dışa bağımlılığın olmasından dolayı ülke ekonomisinin durumunun kötüleştiğini belirten Erat, "Ülke ekonomisi alt üst olmuş durumda. Küresel güçler sürekli ekonomiye müdahale ediyorlar. Maalesef üretime dayalı bir sistem geliştiremiyoruz. Sürekli faize dayanıyoruz. Komşularımızla iyi ilişkiler kurarak aslında çok güzel ticaretler yapabiliriz. Fakat maalesef şu an hiçbir komşumuzla iyi ilişkimiz söz konusu değil. Bununla ilgili bir adım atılsa, 10 bin kilometre öteden Amerika gelip müdahale edemez, 'Komşunla alışveriş yapamazsın' diyemezdi. Bizde, maalesef bu konuda boyun büküyoruz ve kendi ürettiklerimizi kendi komşularımıza satamıyoruz. Hâlbuki eğer üretime dayalı bir sistem olsa ülke ekonomisi bu durumda olmayacaktı. Belki çok daha farklı bir yerde olacaktık. Şu anda bizim komşularımızda petrol, doğalgaz var. Ama Amerika izin vermediği için biz bunu kullanamıyoruz. HÜDA PAR'ın döneminde George ne der, Hans ne der biz buna bakmayız. Allah, (Celle Celaluhu) Peygamber ne der... biz buna bakarız." ifadelerini kullandı.

"HÜDA PAR'ın döneminde inancımıza aykırı hiçbir kanun çıkartılmayacak"

HÜDA PAR'ın döneminde lüks ve israfa son verileceğini de belirten Erat, "Maalesef meclisten her gün kanunlar çıkartılıyor. Bu kanunlar neye göre çıkartılıyor, kim buna karar veriyor, kıstas ölçü ve terazi nedir? Bunu hep beraber müşahede ediyoruz. İşte 'Avrupa Birliği şöyle demiş, yok bunu istemiş, ABD şunu istemiş, şuna karşı çıkmış' şeklinde kanunlarımız çıkartılıyor. Ama HÜDA PAR'ın döneminde ise inancımıza aykırı hiçbir kanun çıkartılmayacak." dedi.

Siyonist terör şebekesini ilk devlet olarak tanıyan ülkenin Türkiye olduğuna dikkat çeken Erat, HÜDA PAR'ın döneminde işgalci ve terör şebekesinin tanınmayacağını da sözlerine ekledi.

"HÜDA PAR'ın döneminde zina tekrar suç kapsamına girecek"

"Avrupa Birliği istedi diye zina bu ülkede suç olmaktan çıkarıldı" diyen Erat, sözlerine şöyle devam etti:

"Yani 'Zina yapmak suç değil, serbest' denildi. Maalesef bununla beraber binlerce, on binlerce aile dağıldı. Çocuklar ebeveynsiz kaldı. Dolayısıyla bu konuda da onları örnek aldık. Zina suç kapsamından çıkarıldı. Daha sonra Sayın Cumhurbaşkanı 'Biz hata yapmışız, yanlış yapmışız, Avrupa'ya uyduk, onlara tabi olduk, hata yaptık.' dedi. Bu ülke halkının yüzde 99'u Müslüman'dır. Bu ülkede zina nasıl serbest olabilir? HÜDA PAR'ın döneminde zina tekrar suç kapsamına girecek."

Konuşmanın ardından İl Başkanı Erat ve milletvekili adayları salâvat ve tekbirler eşliğinde kurdeleyi keserek seçim irtibat bürosunun açılışını yaptı.

Açılışın ardından seçim bürosunda tebrikler kabul edildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
72 kere okundu.
Diğer Haberler