KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

ANA HABER(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   İNSAN-I KAMİL
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   ŞEHRİMİZİ TANIYALIM
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Hatırla ki İbrahim şöyle demişti: "Rabbim! Bu şehri (Mekke'yi) emniyetli kıl, beni ve oğullarımı putlara tapmaktan uzak tut!" (İbrahim - 35)

Hadis-i Şerif

Herşeyin bir zirvesi vardır. Kur'an-ı Kerim'in zirvesi de Bakara Suresidir.
Çünkü bu surede öyle bir ayet vardır ki o, Kur'an ayetlerinin efendisidir. Bu Ayet-el Kürsî'dir. [Tirmizi, Fezail-Kur'an 2]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
'Mavi Marmara İslam dünyasına umut olmuştur'
İHH Gaziantep Şube Başkanı Erbatan, 'Bundan 8 yıl önce yola çıkan Mavi Marmara, İslam dünyasına ve ezilen tüm halklara umut olmuştur. İnsanlığın ortak vicdanı haline gelmiş olan bu umudu canlı tutmak hepimizin görevidir.' dedi.Mavi Marmara katliamının 8'inci yıldönümü münasebetiyle İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Gaziantep Şubesi tarafından basın açıklaması düzenlendi.

Katliamın 8'inci yıldönümü münasebetiyle dernek binasında düzenlenen toplantıda basın açıklamasını İHH Gaziantep Şube Başkanı Engin Erbatan okudu. Erbatan, Türkiye başta olmak üzere bütün İslam ülkelerinin siyonist terör şebekesi ile olan tüm anlaşmalarını iptal etmesini ve ilişkilerini kesmesini istedi.

Mavi Marmara katliamının üzerinden 8 yıl geçtiğini hatırlatan Erbatan, '70 yıldır hakları, toprakları, vatanları, canları, malları gasp edilen Filistinliler, israil zulmü altında çok zor şartlarda yaşamlarını devam ettirmeye çalışıyor. Yapılan anlaşmalara rağmen Filistin'e, Gazze'ye uygulanan abluka ve ambargo her geçen gün ağırlaşmaktadır.' dedi.

Müslümanların, siyonist terör şebekesine karşı verdikleri bu mücadelenin Kudüs özgür oluncaya kadar devam edeceğini belirten Erbatan, şunları söyledi:

'Filistin, mücadelesi sürecinde her geçen gün siyonist israil saldırılarıyla karşı karşıya kalıyor. Bölgede havadan ve karadan uygulanan ambargo bugünlerde artık denizden de dikenli tellerle uygulanmaya başlandı. Tüm dünya israil katliamlarına gözünü yummuş durumda. Uluslararası hukuku çiğneyerek insanlık onurunu ayaklar altına alan israile karşı verilen mücadelemiz Kudüs özgür oluncaya kadar devam edecektir.'

Filistinli Müslümanların bir aydan bu yana siyonist terör şebekesine karşı verdiği mücadeleye değinen Erbatan, 'Tüm ağır bedellere rağmen Filistinliler, davalarından asla vazgeçmiyorlar ve işgalci israil ise ateş açıp masum insanları, çocukları, yaşanan olayları dünyaya aktarmak isteyen basın mensuplarını herkesin gözü önünde şehit ediyor. Olayların başlangıcından bugüne kadar siyonist israil askerlerinin kurşunlarıyla ve müdahalesiyle son bir ayda 100'ü aşkın kişi şehit edildi ve 10 binin üzerinde kişi de yaralandı.' ifadelerini kullandı.

Kudüs'ün Müslümanların olduğunu ve sahipsiz olmadığını belirten Erbatan, 'İlk kıblemizin bulunduğu Kudüs ve Filistin, 1948 yılından beri hukuksuz olarak kurulan Siyonist israil işgali altındadır. Siyonist israil devleti ve ABD, Kudüs'ü hukuksuz bir şekilde tüm uluslararası anlaşmalara aykırı olarak başkent yapmak istemektedir. Kim hangi kararı alırsa alsın Kudüs İslam'ındır ve Kudüs bizimdir, Kudüs sahipsiz değildir. Kudüs, Mekke ve Medine'den sonra, bütün Müslümanların kutsal bildiği Mescid-i Aksa'ya ev sahipliği yapmaktadır. Şimdi ilk kıblemize, Peygamber Efendimizin (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Miraç'a yükseldiği o mübarek beldeye sahip çıkma zamanıdır. Bizler buradan Kudüs'ü asla yalnız bırakmayacağımızı bütün herkese haykırıyoruz.' şeklinde konuştu.

Erbatan, 'Bugün burada ve tüm Türkiye'de Kudüs dostlarıyla birlikte ABD'nin ve israilin bu hukuksuz kararına, uygulamalarına karşı çıkıyoruz. Tüm Filistin ve Kudüs sevdalıları olarak bu davayı savunmaya devam edeceğiz. Türkiye'yi, uluslararası mekanizmaları ve herkesi harekete geçmeye ve israilin attığı hukuksuz adımları ve işgali durdurmaya çağırıyoruz. Son olarak herkese sesleniyoruz. Tüm dünyadaki Müslümanlar tepkisini açıkça göstermelidir. İslam ülkeleri Türkiye israil ile olan bütün anlaşmalarını iptal etmeli ve bütün ilişkilerini kesmelidir. israil, hukuksuz işgal hareketi ve katlettiği insanlar için uluslararası ceza mahkemelerinde yargılanmalı ve cezalandırılmalıdır.' diye konuştu.

Bundan 8 yıl önce yola çıkan Mavi Marmara'nın, İslam dünyasına ve ezilen tüm halklara umut olduğunu vurgulayan Erbatan, 'İnsanlığın ortak vicdanı haline gelmiş olan bu umudu canlı tutmak hepimizin görevidir. Bu vesile ile Kudüs ve Filistin özgür oluncaya kadar bizler mücadelemizi tüm gücümüzle sürdüreceğiz.' diye belirtti.

Mavi Marmara Gazisi Yusuf Çoban'da saldırı esnasında yaşadıklarını anlattı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 


 
86 kere okundu.
Diğer Haberler