KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

ESMA-ÜL HÜSNA

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

O halde, sakın Allah'ın peygamberlerine verdiği sözden cayacağını sanma! Çünkü Allah mutlak üstündür, kimsenin yaptığını yanına bırakmaz. (İbrahim - 47)

Hadis-i Şerif

"Arab'ın Arap olmayana hiç bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvâ iledir." [Ahmed b. Hanbel]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Gaziantep'te metro hattı çalışmaları başladı
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, kentte yapılacak olan metro hattının çalışmalarının başladığını söyledi.Şehrin çeşitli noktalarında yapılan sondaj kazılarıyla başlayan metro hattı çalışmalarıyla Gaziantep'in ulaşımının rahatlatılması amaçlanıyor. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in vaatleri arasında bulunan metro yapımı için ilk çalışma başladı.

15 Temmuz Meydanı ve Çınarlı Parkı içinde yapılan sondaj çalışmaları kademeli olarak şehrin pek çok noktasında yapıldıktan sonra çıkarılacak zemin etüt sonuçlarının ardından kazı ve temel atma aşaması yapılacağı belirtildi.

Metro çalışmaları hakkında gazetecilere açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 2 ay sonra metro hattının temelini atacaklarını söyledi.

Göreve gelirken ulaşım, imar ve acil mastır planı yaptıklarını belirten Şahin, "Biz ulaşım için kentin acil bölgelerini tespit ettik. Kent orta vadede çok hızlı büyüdü. Bu büyümenin ileriki tarihlerde bir sorun oluşturmaması için ulaşımda 'acil eylem planı' yapmak için harekete geçtik." dedi.

Şahin, "Ulaşım mastır planını yapınca metrekareye düşen insan sayısında şu an Konya'nın 3 katı olduğumuzu gördük. Çok yoğun bir insan trafiğimiz var. Bu da ulaşımda bize daha köklü, daha radikal çözümler üretmemiz gerektiriyor. Ulaşım mastır planı yaptık ve Ulaştırma Bakanlığından da onayını aldık. Bu çok önemli bir konu ve paranız dahi olsa bir işte onay alamazsanız yapamazsınız. Biz teknik verilerini oluşturup hemen izin aldık ve iki hatta çalışmalara başladık." ifadelerini kullandı.

Bu yılsonunda tamamlamayı planladıkları Gaziray projesini de ulaşım ağına katacaklarını ifade eden Şahin, şunları söyledi:

"Şu anda kentimizde çalışan hafif raylı sistem var. Bu sistem günde yaklaşık 60 bin insanın taşınmasını sağlıyor. Metro ile de biz günde 100 bin yolcu taşımayı planlıyoruz. Şahinbey ile Şehitkamil ilçelerimizi birbirine bağlayacak olan bu metro hattı ile ulaşımı daha kolay kılmayı hedefliyoruz. Bugün burada bu yapılan sondaj çalışmaları bunun bir sonucudur. İki ay sonra da uygulama projemiz bitiyor ve hemen arkasındaN temelini atıyoruz."

Metronun çok büyük bir yatırım olduğunu anımsatan Şahin, çalışmalar bittiği zaman İstanbul, Ankara gibi metropol şehirler gibi 2,5 milyon nüfusluk Gaziantep'in de metroya kavuşmuş olacağını belirtti. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 


 
139 kere okundu.
Diğer Haberler