KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

MÜZİK

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
12:30   MÜZİK
13:00   CUMA SOHBETİ
13:30   MÜZİK
14:00   ÖZEL GÜNDEM
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   ÖZEL GÜNDEM
22:00   ANALİTİK EĞİTİM
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Bu (Kur'an), Ümmü'l-kura (Mekke) ve çevresindekileri uyarman için sana indirdiğimiz ve kendinden öncekileri doğrulayıcı mübarek bir kitaptır. Âhirete inananlar buna da inanırlar ve onlar namazlarını hakkıyla kılmaya devam ederler. (En’âm - 92)

Hadis-i Şerif

"Bana Cebrail Aleyhisselam gelerek "Ümmetinden kim Allah'a herhangi bir şeyi ortak kılmadan (şirk koşmadan) ölürse Cennete girer." [Ebu Zerr]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
'Çocuklar ekranla değil akranlarıyla büyüsün'
Aile ve Sosyal Politikalar Gaziantep İl Müdürü Mustafa Yıldırım, teknoloji bağımlılığın çocukları yaşıtlarından uzak tuttuğunu belirterek, çocukların ekrandan bütünüyle uzak tutulması gerektiğini söyledi.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Okul Destek Projesi" kapsamında Gaziantep'te çocuklar aileleriyle birlikte gençlik kampına katıldı.

Gaziantep'te proje kapsamında gelişim çağında olan çocukların okul dışı zamanlarını daha verimli bir şekilde değerlendirmeleri, çocukların dış uyarıcılardan korunması ve tüm çocukların akranları ile eşit fırsatlarla sosyal paylaşımlar içerisine girebilmelerini de sağlamak amacıyla kurumlar arası işbirliğiyle "Çocuklar Ekranla Değil Akranla Büyüsün" hayata geçirildi.

Dülük Tabiat Parkında gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında sosyal, kültürel ve sportif çalışmalara katılan çocuklar, Şehitkamil Belediyesi gençlik kampında aileleriyle birlikte keyifli zaman geçirdi.

Programın ardından açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Gaziantep İl Müdürü Mustafa Yıldırım, çocukları doğa ve sporla buluşturan bu tip alanların çocukların ve gençlerin sağlıklı ve mutlu gelişimleri adına çok önemli olduğunu belirtti.

Yıldırım, "Aile Haftası etkinlikleri çerçevesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen iki farklı proje kapsamında çocuklarımız ve değerli anne ve babalarımızla birlikte Şehitkamil Belediyesi Gençlik Kampının misafiri olduk. Çocuklarımızı doğa ve sporla buluşturan bu tip alanlar çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı ve mutlu gelişimleri adına çok değerlidir." dedi.

Teknoloji bağımlılığın çocukları akranlarından uzak tuttuğuna işaret eden Yıldırım, çocukların akranları ile zaman geçirmeleri ve ekrandan bütünüyle uzak tutulması gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

"Bizim çocuklarla ilgili 'Çocuklar Ekranla Değil Akranla Büyüsün' temalı projemiz var. Bu kapsamda da çocuklarımızı doğa ile buluşturduk. Çünkü çocukların ekrandan bütünüyle uzak tutulması gerekiyor. Ekranların bir bağımlılık olduğunu ve bununla da mutlaka mücadele edilmesi gerekiyor. Bağımlılıkla mücadelenin en etkin yöntemlerinden birisi çocukların akranlarıyla beraber doğada var olmalarıdır. Yağmuru deneyimlemeleri, ağacı, toprağı ve toprağın uyanışını, ağaçların güçlenmesini ve doğadaki değişimleri mutlaka deneyimlemeleri gerekiyor. Bunun en iyi ve güzel yolları ise bu ve buna benzer alanların çoğaltılmasıdır."

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu da kurumlar arası işbirliğiyle çocukların ve gençlerin sağlıklı, mutlu ve güvende gelişimlerine yönelik hazırlanan projelerin başarıyla yürütüldüğünü ifade etti. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
49 kere okundu.
Diğer Haberler