KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

HATM-İ ŞERİF

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Sizi bir çamurdan yaratan, sonra ölüm zamanını takdir eden ancak O'dur. Bir de O'nun katında muayyen bir ecel (kıyamet günü) vardır. Siz hala şüphe ediyorsunuz. (En’âm - 2)

Hadis-i Şerif

Hangi idareci yoksul ve düşkünlere kapısını kaparsa, Allah da ona fakirlik, ihtiyaç ve düşkünlüğüne karşı rahmet kapılarını kapar. [Tirmizi, Ahkam 6]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Muhtarlar seçmenleri uyardı
24 Haziran'da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimi için YSK tarafından hazırlanan takvim kapsamında, seçmen listeleri muhtarlıklarda askıya çıkarıldı.24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için seçmen listeleri Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep'teki muhtarlıklarda da askıya çıkarıldı. Muhtarlar, seçmenleri kayıtlarını kontrol etmek için son güne kadar beklememeleri konusunda uyardı.

Seçmen kütüğü listeleri bugün itibariyle muhtarlıklarda askıya çıkarıldı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) hazırladığı seçim takvimine göre muhtarlık bölgesi askı listeleri, 12 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00'a kadar askıda kalacak.

Şehitkamil ilçesi Yaprak Mahallesi Muhtarı Mehmet Cesur Kıvanç, seçmenleri, kayıtlarını kontrol etmek için son güne kadar beklememeleri konusunda uyardı.

Kıvanç, '24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve 27'nci dönem milletvekili seçimleri için seçmen askı listesi muhtarlığımıza geldi, askıya sunulmuştur. Vatandaşlarımızın da bu konuya önemli hassasiyet göstermesini rica ediyorum. İkamet ettikleri mahallelerinin muhtarlıklarına gelip seçmen listelerinde isimlerinin olup olmadığını kontrol etsinler. Eğer isimler yoksa ilçe nüfus müdürlüklerine başvurarak tekrar kayıt olmalarını sağlamaları gerekmektedir. Çünkü bu çok önemli bir konudur. Oy kullanmak vatandaşlık görevidir. Lütfen bu konuya duyarlı olmalarını rica ediyorum.' dedi.

Seçmen listelerini kontrol etmeye gelen vatandaşlar ise, oy kullanmanın vatandaşlık görevi olduğunu belirterek, herkesin oyunu kullanarak vatandaşlık görevlerini yerine getirmesi gerektiğini söylediler.

Herkesin sandığı gidip oyunu kullanarak vatandaşlık görevini yerine getirmesi gerektiğini belirten Ali Saygılı, 'Seçmen listelerini kontrol etmeye geldim. Muhtarımızda bize yardımcı oldu. Seçmen listemin çıkıp çıkmadığını internetten de baktım. Ama emin olmak için muhtarlığa gelip kontrol ettim. Bizim 4 tane oyumuz var. İnşallah 24 Haziran'da da oyumuzu kullanacağız. Hakkımızda ne hayırlısıysa o olsun. İnşallah her şeyin de hayırlısı olur. Herkes gelip muhtarlıklar da seçmen listelerini kontrol etmelidir ve oy kullanmak her vatandaşın, vatandaşlık görevidir. Herkes vatandaşlık görevini yapmalıdır. Sandığa gidip oyunu kullanmalıdır.'ifadelerini kullandı.

Mehmet Oğanlı da, 'Seçmen listemi muhtarlığa gelip kontrol ettim. Seçmen listem gelmişti. Diğer vatandaşlarda muhtarlıklara gelip seçmen listelerini kontrol etsinler. Çünkü oy kullanmak hepimizin vazifesidir. Onun için seçmen listelerimizi kontrol edelim.'şeklinde konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
21 kere okundu.
Diğer Haberler