KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   BİLGİ REHBERİ(CANLI)
12:00   ANALİTİK EĞİTİM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   KÖYLÜ'NÜN SESİ
14:30   MÜZİK
15:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
15:30   PSİKOLOJİ VE İNSAN
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   YOLUMUZUN YILDIZLARI
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Müttaki olanlar için ahiret yurdu muhakkak ki daha hayırlıdır. Hala akıl erdiremiyor musunuz? (En’âm - 35)

Hadis-i Şerif

"Mal sadaka ile eksilmez." [Ebu Hureyre]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Gaziantep Mewlid etkinliğine hazırlanıyor
Peygamber Sevdalıları Platformu, 'Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama' etkinliği münasebetiyle Gaziantep'in cadde ve sokaklarına etkinliğe davet afişler astı.

Türkiye genelinde 30 ayrı merkezde "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinlikleri düzenleyen Peygamber Sevdalıları Platformu, Gaziantep'in bazı cadde, sokak ve esnafların işyerlerine etkinliğe davet afişleri asarak, halkı pazar günü düzenlenecek etkinliğe davet etti.

Peygamber Sevdalıları Platformu Gaziantep İl Koordinatörlüğü'nün pazar günü Gaziantep Yeni Miting alanında "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" temasıyla düzenleyeceği Mewlid etkinliği için yapılan hazırlıkların tüm hızıyla sürdüğü bilgisini verdi.

Hazırlıklarla ilgili bilgi veren Peygamber Sevdalıları Platformu Gaziantep İl Koordinatörü Mustafa Kaya, 15 Nisan Pazar günü saat 13.30'da Yeni Miting Alanı'nda düzenleyecekleri etkinlik kapsamında kentin işlek cadde ve sokaklarına pankartlar, iş yerleri ile toplu taşıma araçlarına afiş asıldığını, TV, radyo ve gazetelere reklam verildiğini belirtti.

Etkinlik kapsamında tüm hazırlıklarını sürdürdüklerini ve büyük bir heyecanla da etkinliğin yapılacağı günü beklediklerini söyleyen Kaya, "Bu hafta sonu Allah kısmet ederse "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Etkinlik çerçevesinde çalışmalarımızı başlattık. Pazartesi gününden itibaren tüm esnaflarımızın işyerlerine cam afişlerini de yapıştırdık. Caddelere ve sokaklara bez brandalarımızı bugünden itibaren asıyoruz. Cuma gününden itibaren gazi şehrimizde ev ev gezerek inşallah el ilanları dağıtarak halkı etkinliğimize davet edeceğiz. Bununla birlikte de inşallah cuma namazı çıkışı tüm camilerde halkımızı el ilanları ile etkinliğe davet edeceğiz."dedi.

Tüm Gaziantep halkını etkinliğe davet eden Kaya, "İnşallah bu pazar günü Allah kısmet ederse büyük etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Tüm Peygamber sevdalılarını ve aşıklarını biz bu pazar saat 13.30'da Mehmet Akif Endüstri Meslek Lisesi yanındaki ve Çıksorut Camii karşısındaki Yeni Miting alanındaki etkinliğe davet ediyorum. İnşallah tüm Peygamber aşıkları orada bir araya gelecekler ve Peygamber Efendimiz (sav) olan muhabbetlerini, aşklarını, sevdalarını hep beraber Allah'ın izniyle bu meydanda haykıracağız." ifadelerini kullandı.

Gaziantep'te çok güzel bir atmosferin olduğunu ve halkın sabırsızlıkla pazar gününü beklediğini ifade eden Kaya, şunları söyledi:

İnsanlar Peygamber Efendimiz (sav) ile ilgili bir program yapacağımızı duydukları esnada bir saygı ve hürmet ile afişlerimizi ellerine alıyorlar. Bizi güzel bir şekilde karşılıyorlar. Allah razı olsun esnafımızda bizi çok güzel karşılıyor. Afişleri camlarına gönül rızası ile astırıyorlar. Hatta esnaflarımız bu konuda da bize yardımcı oluyorlar. Söz konusu Peygamber Efendimiz (sav) olunca, O'nun sevdası, davası ve aşkı olunca biz gördük ki insanlar hürmetle ilgi gösteriyorlar. Buda bize şunu gösteriyor ki bugün insanlar, insanlık, ümmet eğer bir çatı altında bir araya geleceklerse bu ancak Hazreti Muhammed (sav) başkası olmayacaktır. Tüm ümmeti bir araya getirecek olan tek şahsiyet Hazreti Muhammed (sav)'dir. Bizler bunu gördük. Bu heyecanı ve bu sevdayı Allah'a hamd olsun yaşıyoruz. Bu sevdayı yaşamak üzere tüm halkımızı pazar günü düzenleyeceğimiz etkinliğimize davet ediyoruz." (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 


 
154 kere okundu.
Diğer Haberler