KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

ESMA-ÜL HÜSNA

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Hatırla ki İbrahim şöyle demişti: "Rabbim! Bu şehri (Mekke'yi) emniyetli kıl, beni ve oğullarımı putlara tapmaktan uzak tut!" (İbrahim - 35)

Hadis-i Şerif

"Ey Ömer, nefsim elinde olan Allah'a yemin olsun ki; sen beni nefsinden de daha fazla sevmedikçe gerçek iman etmiş olamazsýn." [Buhari]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Siyer Sınavı'nda dereceye girenlere ödülleri verildi
Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Siyer Sınavı'na Gaziantep'ten katılarak dereceye giren adaylara ödülleri verildi.Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından 18 Şubat 2018 tarihinde "O'nu Oku, O'nu Yaşa" temasıyla düzenlenen Siyer Sınavı'nda dereceye girenlere ödülleri veriliyor.

Gaziantep'te, Siyer Sınavı'na tüm öğrencileri ile katılım gösteren tek imam hatip okulu olan Vali Aksu İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine ödülleri, okulda düzenlenen törenle verildi. Okul düzeyinde 50 öğrencinin dereceye girdiği sınavda, Peygamber Sevdalıları Platformu Gaziantep İl Koordinatörlüğü tarafından öğrenciler için ödül töreni gerçekleştirildi.

Okul bahçesinde düzenlenen ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program öğrencilerin koro halinde seslendirdikleri ilahilerle devam etti. Peygamber Sevdalıları Platformu Gaziantep İl Koordinatörlüğü adına bir konuşma yapan eğitimci Ahmet Bora, Siyer-i Nebi'nin önemine değindi.

"Siyerin öğrenilmesi hayati bir önem taşımaktadır" diyen Bora, "Biz Peygamber Sevdalıları Platformu olarak her sene Türkiye genelinde siyer yarışmaları düzenlemekteyiz. Siyerin nasıl büyük bir rahmet olduğu konusunda Allah Resulü (sav) bir hadisinde 'Allah'a yemin ederim ki size gecesi gündüz kadar beyaz, yani aydınlık, genişçe bir yol, yürünülecek bir cadde ve takip edilecek bir gidişat bıraktım.' diyor. İşte siyer dediğimiz zaman hemen zihin dünyamıza bu hadiste de belirtilen hususları bünyesinde barındıran, tüm ihtiyaçlarımıza cevap verebilecek bir kudrette olan, elbette takip edilince işin neticesinde sahil-i selamete vardıran bir yoldan bahsetmiş oluruz." dedi.

Konuşmaların ardından sınavda dereceye giren 50 öğrenciye hediyeleri verildi.

Siyer Sınavı'nda dereceye giren öğrenciler ise, sınav vesilesiyle hem Hazret-i Muhammed'in hayatını okumuş olmanın hem de dereceye girmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler.

Sınavda okul birincisi olan ve bisiklet kazanan Büşra Payo, "Bu sınava Peygamber Efendimizi (sav) çok sevdiğim için girdim. O'nun hayatını öğrenmek istiyordum. Bana bir kitap verdiler ve o kitabı okudum. Peygamber Efendimizi (sav) çok seviyorum. Ben de O'nun yolundan gitmek istedim. Herkese de bu sınava girmeyi tavsiye ediyorum. Herkes Peygamber Efendimizin (sav) hayatını öğrenmeli, bilmelidir. Bizlerin, Müslümanlar olarak Peygamber Efendimizi (sav) örnek almamız gerekiyor. Çünkü O, bize en güzel örnektir. Peygamber Sevdalıları Platformuna da böyle bir sınavı düzenledikleri için çok teşekkür ediyorum." dedi.

Okul birincilerinden Recep Kaya, "Ben bu sınava Hazreti Muhammed'i (sav) çok sevdiğim için girdim. Bir de bu sınav vesilesiyle Hazret-i Muhammed'i (sav) daha iyi tanımak ve bu sınavı da kazanmak için girdim. Sınavda da okul birincisi oldum. Birinci olmakla mutlu oldum. Ama ben sınava sırf Allah'ı ve Hazret-i Muhammed'i (sav) sevdiğim için girdim. Yoksa bir hediye almak için girmedim. Ama yine de platform yetkilileri bana ödül verdiler. Onlara teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Her Müslümanın Hz Muhammed'in hayatını bilmesi gerektiğini ifade eden Hüseyin Yeğin ise, şunları söyledi:

"Ben bu sınava Peygamber Efendimizin (sav) hayatını daha iyi öğrenmek için girdim. O'nun bize örnek olan hayatını öğrenip kendi hayatımda uygulamak, örnek ahlakı ile ahlaklanmak için bu sınava girdim. Bu sınava her sene katılıyorum. Bu sınava girdiğim ve Peygamber Efendimizin (sav) hayatını öğrendiğim için çok mutlu oldum. Peygamber Efendimizi (sav) örnek almamız gerekiyor. Çünkü O, bu ümmetin Peygamberidir."  (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 


 
101 kere okundu.
Diğer Haberler