KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

ESMA-ÜL HÜSNA

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

“O Ramazan ayı ki insanlığa bir rehber olan, onları doğru yola götüren ve hakkı batıldan ayıran en açık ve parlak delilleri ihtiva eden Kur’ân o ayda indirildi.” ( (Bakara Suresi, - 2)

Hadis-i Şerif

Hangi idareci yoksul ve düşkünlere kapısını kaparsa, Allah da ona fakirlik, ihtiyaç ve düşkünlüğüne karşı rahmet kapılarını kapar. [Tirmizi, Ahkam 6]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
'Gençler uzun soluklu evlilik için gayret göstermelidir'
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, gençlerin uzun soluklu evlilik için gayret göstermesi gerektiğini belirterek, ailede sevgi, saygı ve bazı değerlerin azalmasıyla boşanma oranlarının arttığını söyledi.Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Bir Yastıkta Kırk Yıl" projesi kapsamında evlilikte 40 yılını dolduran çiftlerle bir araya geldi.

Evlilikte 40 yılını dolduran 75 çift ile özel bir otelde bir araya gelen Şahin, burada yaptığı konuşmada "Bir Yastıkta Kırk Yıl" projesi ile uzun soluklu evliliklerin püf noktalarını yeni kuşaklara aktarmayı hedeflediklerini söyledi.

Uzun süren evliliklerin bir millete ve o topluma güç verdiğini belirten Şahin, "Bizim medeniyetimiz, rahmet, bereket, iyilik, saygı, sevgi ve aile medeniyetidir. Yılmazlık Allah'a mahsustur, biz sosyal bir varlık olarak yaratıldık, birlikte yaşamaktan, hayatı paylaşmaktan ve tüm değerler üzerine sınav olan bir medeniyetin parçasıyız. Mutlu bir evlilik dünyadaki cennettir. Dünyayı cennete de cehenneme de çevirmek insanoğlunun elinde. Aile, ilk nefesle son nefes arasındaki en önemli parçadır." ifadelerini kullandı.

Hayatın bir sınav olduğunu belirten Şahin, "Kimi çocuklarıyla kimi parasızlıkla sınav oluyor. Herkesin bir sınavı var. Ama aile dediğimiz müessese bunların sigortasıdır. Acıyı paylaştıkça azaltmanın, sevgiyi paylaştıkça çoğaltmanın güzelliklerini de birlikte yaşamalıyız. Birbirimizi sevdiğimizi birbirimiz için çok kıymetli olduğunu söyleme konusunda da çok cimriyiz. Hep karşı tarafın söylemesini bekleriz ve sevgi ortamını arttırmamız gereklidir, dünyanın buna ihtiyacı var. Eşlerin birbirlerine rahmetle bakabilmesi, konuşmadan aynı şeyleri düşünmeye başlaması, göz göze gelip aynı duyguyu hissedebilmesi ve gönül diliyle konuşması, gözle değil gönülle birbirine baktığında ancak hayatın ağır şartları aşılabilir ve hayat kolaylaşır." değerlendirmesinde bulundu.

"Bir şehri imar ederken nesli ihmal etmeyeceksiniz ve ihmal ettiğin nesil şehri yok eder" diyen Şahin, "Her şeyin başı yetişmiş insandır. Mutlu bir aile, ülkeye, millete ve geleceğe salih evlat yetiştirir. Aile içindeki mutluluk dalga dalga topluma yansır. Ailede sevgi, saygı, bazı değerlerin azalmasıyla boşanma oranları artıyor. Gençlerin bu konulara dikkat etmesi gerekir, her şeyi kırmak dökmek çok kolay, bazı değerleri huzur ve mutlulukla devam ettirmek lazım. Gençler deneyim ve tecrübelerden yararlanarak uzun soluklu evlilik için gayret gösterilmelidir. Büyük millet olmak demek; geçmişte, gelecekte birlik olmak demektir."şeklinde konuştu.

Şahin, "Evliliğin vazgeçilmezi olan, sevgi, saygı, sabır, sadakat, sorumluluktan oluşan en çok toplumun ihtiyacı olduğu bu değerli kavramları yaşamak ve yaşatmak gerekiyor. Bu değerler ise ailede başlıyor. Çocuklar aileden gördüğü değerleri özümsemeye başladığı zaman çocukta küçük yaşta kimlik ve kişilik oluşuyor. Böylece, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temeli atılıyor." diye konuştu.

İl Müftüsü Ahmet Çelik ise, dini açıdan ailenin önemini anlatarak, gençlere örnek evliliklerin sürekli olarak model gösterilmesi gerektiğini belirtti.

Canlı müzik dinletisiyle hoşça vakit geçiren yaşlı çiftler, kendilerini unutmayan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e teşekkür etti.

Programın sonunda, çiftlere fular ve köstekli saat hediye edildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
106 kere okundu.
Diğer Haberler