KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   BİLGİ REHBERİ(CANLI)
12:00   ANALİTİK EĞİTİM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   KÖYLÜ'NÜN SESİ
14:30   MÜZİK
15:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
15:30   PSİKOLOJİ VE İNSAN
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   YOLUMUZUN YILDIZLARI
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Sizi bir çamurdan yaratan, sonra ölüm zamanını takdir eden ancak O'dur. Bir de O'nun katında muayyen bir ecel (kıyamet günü) vardır. Siz hala şüphe ediyorsunuz. (En’âm - 2)

Hadis-i Şerif

Herşeyin bir zirvesi vardır. Kur'an-ı Kerim'in zirvesi de Bakara Suresidir.
Çünkü bu surede öyle bir ayet vardır ki o, Kur'an ayetlerinin efendisidir. Bu Ayet-el Kürsî'dir. [Tirmizi, Fezail-Kur'an 2]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Gaziantep'te ilk tüp bebek merkezi açıldı
Gaziantep'te, Sağlık Bakanlığına ait ilk tüp bebek merkezi düzenlenen törenle açıldı.Sağlık Bakanlığı koordinasyonuyla, Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Ticaret Odası ve Organize Sanayi Bölgesinin işbirliğiyle Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde ilk tüp bebek merkezi, düzenlenen törenle açıldı.

Merkezin açılışında konuşan Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, açılışı yapılan üremeye yardımcı tedavi merkezinin maddi imkânsızlıklar içerisinde olup da çocuk sahibi olmayı arzulayan aileler için umut olduğunu bildirdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Fatma Şahin ise, bir kadın ve anne olarak çok farklı duygular içinde olduğunu belirterek, merkezin tüm bölgeye hitap edeceğini belirtti.

Çocukların hayatın meyvesi olduğunu, çocuk sahibi olmanın herkesin en büyük temennisi olduğunu ifade eden Şahin, "Bir imece nasıl olur, birlikten nasıl kuvvet doğar ve birlikte nasıl rahmet var biz burada başardık. Sadece şehrimiz için değil, doğudan ve güneydoğudan da vatandaşlarımızın batıya gitmeleri lazım. Biz sigortayız, barajız, çareyiz, ilacız. İşte bu yüzden bu gördüğünüz laboratuvar ile beraber bunu başarmış olduk. 2 bin aile bunu dört gözle bekliyor. Bu daha ilk aşamada bize gelenler.  Birde bölgenin ihtiyacını düşündüğünüz zaman ne kadar önemli bir işe vesile olduğumuzu görüyoruz. Allah daha güzel işler yapmayı nasip etsin." dedi.

Gaziantep İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdulkadir Turgut ise 800 metrekare kapalı alana kurulan merkez hakkında teknik bilgiler verdi.

Gaziantep Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Doçent Doktor Ilgın Türkçüoğlu da, Gaziantep'te üremeye yardımcı tedavi merkezi özelliği taşıyan merkezin, aynı zamanda Türkiye'de kamuda 2'nci basamak hastanede kurulan ilk tüp bebek merkezi olduğunu vurguladı.

Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, çocuk sahibi olmak isteyen ailelere yardımcı olmak amacıyla kurulan üremeye yardımcı tedavi merkezi projesinin bir paydaşı olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Konuşmaların ardından merkezin açılışı yapıldı. Merkezin açılış kurdelesini kesen protokol, merkezi gezip yetkililerden bilgi aldı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 


 
171 kere okundu.
Diğer Haberler