KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   BİLGİ REHBERİ(CANLI)
12:00   ANALİTİK EĞİTİM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   KÖYLÜ'NÜN SESİ
14:30   MÜZİK
15:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
15:30   PSİKOLOJİ VE İNSAN
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   YOLUMUZUN YILDIZLARI
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Müttaki olanlar için ahiret yurdu muhakkak ki daha hayırlıdır. Hala akıl erdiremiyor musunuz? (En’âm - 35)

Hadis-i Şerif

"Vaktin başında kılınan namazda Allah'ın rızası, sonunda kılınanda da Allah'ın affı vardır." [Tirmizi]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
'Adalet çalışanları yalnız değildir'
Büro Memur-Sen Gaziantep Şube Başkanı Hanifi Borazan, adliyelerde yaşanan intihar olaylarına ve adliye çalışanlarına yönelik saldırılara tepki gösterdi.Büro Memur-Sen Gaziantep Şube Başkanı Hanifi Borazan, yaptığı basın açıklamasıyla, son zamanlarda adliyelerde yaşanan intihar olaylarına ve adliye çalışanlarına yönelik saldırılara tepki gösterdi.

Gaziantep Adliyesi'nde sendika üyeleri ve adliye çalışanlarının da katılımıyla basın açıklaması yapan Borazan, adalet çalışanlarının yalnız olmadığını söyledi.

Borazan, Türkiye'nin dört bir yanındaki adliyelerdeki kamu görevlilerinin adaletin tesisi için gecesini gündüzüne katarak çalıştıklarını belirterek, "Ülkemiz, milletimiz için emek harcayan, ter döken kamu görevlilerimize hak ettikleri değer maalesef verilmemekte. Kamu görevlilerimiz mali ve özlük hakların yetersizliği, uğradığı adaletsizlikler, psikolojik baskı, fiziksel saldırı gibi birçok sorunla da karşı karşıya kalmaktadır. Yaşanan sorunlara bir de iş yükünün fazlalığı eklenince kamu görevlileri psikolojik olarak zor duruma düşmekte, intihara sürüklenmektedir. Adalet Bakanlığı kamu görevlilerine gereken değeri vererek intihar vakalarının önüne geçmelidir." dedi.

Borazan, "Diğer bir önemli olay ise kamu görevlilerimizin görevleri başında sözlü ve fiziki saldırıya uğramasıdır. Maalesef mali, özlük ve sosyal haklar konusunda zor durumda olan kamu görevlilerimiz, bir de sözlü ve fiziki saldırılara maruz kalmaktadır. İcra müdürleri, icra müdür yardımcıları başta olmak üzere kamu görevlilerimizin saldırıya uğramasını şiddetle kınıyoruz." ifadelerini kullandı.

"Adalet çalışanları yalnız değildir" diyen  Borazan, "Yaşanan saldırılar bakanlıktaki kamu görevlilerinin zor şartlarda görev yaptığının en büyük göstergesidir. Yetersiz özlük ve mali haklara rağmen gecesini gündüzüne katarak ülkemiz ve milletimiz için çalışan kamu görevlilerimizin bir de bu tür saldırılara da açık olması moral ve motivasyonunu bozmaktadır. Adalet çalışanları yalnız değildir. Büro Memur-Sen olarak şimdiye kadar kamu görevlilerimizi yalnız bırakmadık, bundan sonra da bırakmayacağız." diye konuştu.

Sendika olarak kamu görevlilerinin uğradığı haksızlıkları ve yaşadığı mağduriyetleri haykırmaya devam edeceklerini aktaran Borazan, Adalet Bakanlığı'na da çağrıda bulunarak, "Adalet Bakanlığımız üzerine düşeni yapmalıdır. Mübaşirlerimizi, icra katiplerimizi, bütün kamu görevlilerimizi intihara sürükleyen nedenleri detaylı bir şekilde araştırmalıdır. Kamu görevlilerimizin saldırıya uğramaması için gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasını sağlamalıdır." şeklinde konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
185 kere okundu.
Diğer Haberler