KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

MÜZİK

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
12:30   MÜZİK
13:00   CUMA SOHBETİ
13:30   MÜZİK
14:00   ÖZEL GÜNDEM
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   ÖZEL GÜNDEM
22:00   ANALİTİK EĞİTİM
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Gaybın anahtarları Allah'ın yanındadır; onları O'ndan başkası bilmez. O, karada ve denizde ne varsa bilir; O'nun ilmi dışında bir yaprak bile düşmez. O yerin karanlıkları içindeki tek bir taneyi dahi bilir. Yaş ve kuru ne varsa hepsi apaçık bir kitaptadır. (En’âm - 59)

Hadis-i Şerif

Bir erkek, yanında mahremi bulunmayan (yabancı) bir kadınla yalnız kalmasın!

Bunun üzerine bir adam kalkarak: "Ey Allah'ın Resülü, kadınım hacc için yola çıktı, ben ise falan falan gazvelere yazıldım!" dedi. Aleyhissalatu vesselam: "Öyleyse git hanımına yetiş, onunla hacc yap!" diye emretti." [Buhari, Nikah 111]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Gaziantepli kadınlar 'Vicdan Konvoyu'na destek için yola çıktı
Suriye hapishanelerinde tutulan kadınların dramına dikkat çekmek amacıyla oluşturulan 'Vicdan Konvoyu'na Gaziantepli kadınlar da destek vermek amacıyla yola çıktı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde başlatılan 'Vicdan Konvoyu'na bir destek de Gaziantep'ten geldi. Gaziantep'te oluşturulan 10 araçlık konvoy, sabah saatlerinde Hatay'a doğru yola çıktı.

Gaziantep Merkez Mücahitler Mahallesinde bir araya gelen grup sabah saatlerinde otobüslere binerek dualar eşliğinde Hatay'a doğru yola çıktı. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı konvoy, Suriye'de 7 yıldır devam eden savaşta hapsedilen, işkence ve kötü muamele gören kadınların durumuna dikkat çekmek ve özgürlüklerini talep etmek amacıyla Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısında bulunan 'Vicdan Konvoyu'na katılacak.

"Tek amacımız mazlum ve zulme uğrayan kadınların sesini dünyaya duyurabilmektir"

Konvoy ile ilgili açıklamalarda bulunan İHH Gaziantep Kadın Kolları Başkanı Ayşe Sevin, Türkiye'nin 81 ilinden ve dünyanın 55 ülkesinden katılımla oluşturulan 'Vicdan Konyovu'na katılmak üzere Hatay'a gidileceğini ve zindanlarda bulunan kadınların durumuna dikkat çekileceğine vurgu yaptı.

Sevin, "55 ülkenin ve Türkiye'deki gönüllü sivil toplum kuruluşlarının birlikte organize ettiği 'Vicdan Konvoy'umuzla bugün inşallah yola çıkacağız. Çünkü 6 Martta bu konvoy İstanbul'dan yola çıktı. Şu an Adana'dalar. Son noktayı tüm Türkiye ve 55 ülke olarak Hatay'da noktalayacağız. Suriye'deki zindanlarda olan, eziyet gören, işkence çeken ve tecavüze uğrayan kadınlarımızın sesini tüm dünyaya duyurmak üzere yollardayız." dedi.

Konvoya Gaziantep'ten 10 aracın katılarak destek verdiğini aktaran Sevin, "Türkiye'de 10 araçla yola çıkan ikinci şehiriz. Bu konvoydaki iki aracımız Suriyeli kardeşlerimizden ve diğer araçlarda da Gaziantep'teki gönüllü kardeşlerimizden oluşuyor. Bizim tek amacımız ise böyle bir günde mazlum ve zulme uğrayan kadınların sesini dünyaya duyurabilmektir." ifadelerini kullandı.

"İnşallah bu yolculuğumuz yerini bulur"

Memur-Sen olarak 'Vicdan Konvoyu'na destek verdiklerini ifade eden Memur-Sen Gaziantep Şubesi Kadın Kolları Başkanı Fatma Karaoğlan, "Suriye'de zindanda bulunan, şiddete maruz kalan, tecavüze uğrayan kadınların çığlıklarına ses olabilmek için yola çıkıyoruz. İnşallah bu yolculuğumuz yerini bulur, bir ses olur. Gerekli tedbirler alınıncaya kadar kadınlarımızla birlikte mücadeleye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

"İnşallah özgürlüklerine kavuşurlar"

Diyanet-Sen Gaziantep Şubesi Kadın Kolları Başkanı Meryem Zebran da "İnşallah Suriyeli kadınlara sesimizi duyuracağız. Allah onların yardımcıları olsun. Bu savaşın en büyük mağduru kadınlar ve çocuklar oldu. Bizler zaten bugün onlar için yollara çıkıyoruz. İnşallah özgürlüklerine kavuşurlar."diye konuştu.

Konvoya katılan Asuman Erbağcı'da, "Biz, 6 bin 736 tutuklu kız kardeşimizin özgürlüğüne kavuşması için Reyhanlı'ya gidiyoruz. Kadın kadındır. Türkiye, Suriye ve Lübnan hiç fark etmez. Onların özgürlüklerini istiyoruz." dedi.

"İnşallah bu savaş biter"

Konvoya katılan Suriyeli kadınlardan Nuhel Sudir, "Suriye'de şu anda durum çok kötü. Çünkü yıllardır Suriye'de savaş var. İnşallah bu savaş biter, kadınlar hapislerden çıkıp özgürlüğüne kavuşur. Çünkü şu an hapislerde çok sayıda kadın var. Artık ne söyleyeceğimi bilemiyorum." dedi.

Kader Hamduh da "Suriyeli kadınlar şu anda Esed'in zindanlarında kalıyor. Bu savaştan dolayı birçok kadını cezaevine attılar. Bizde bundan dolayı Suriyeli kadınlar olarak toplandık ve Vicdan Konvoyu ile yola çıkacağız. Biz buradan dünyaya sesleniyoruz bütün kadınların serbest kalmasını istiyoruz. İnşallah Suriye sınırına gidip onlar için özgürlük isteyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Suriye'deki savaşta babasını kaybeden Hibe Heriri ise, şunları söyledi: "Bizler bugün bir araya geldik. Çünkü Suriye'de kadınlar yıllardır hapislerden kurtulmak istiyor. Bu kadınlarda yıllardır suçsuz yerde hapislerde kalıyor. Onlar en basit haklarını istiyorlar. Onlar sadece hapislerden çıkmak istiyor. Esed'in zindanlarında yıllardır bu kadınlar haksız yere hapis yatıyor. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
153 kere okundu.
Diğer Haberler