KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   BİLGİ REHBERİ(CANLI)
12:00   ANALİTİK EĞİTİM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   KÖYLÜ'NÜN SESİ
14:30   MÜZİK
15:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
15:30   PSİKOLOJİ VE İNSAN
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   YOLUMUZUN YILDIZLARI
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Hatırla ki İbrahim şöyle demişti: "Rabbim! Bu şehri (Mekke'yi) emniyetli kıl, beni ve oğullarımı putlara tapmaktan uzak tut!" (İbrahim - 35)

Hadis-i Şerif

"Mal sadaka ile eksilmez." [Ebu Hureyre]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Engelliler de Siyer Sınavı'na katılacak
Gaziantep'te, Dünya Engelsiz Kahramanlar Derneği üyeleri, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Türkiye genelinde düzenlenecek Siyer Sınavı'na katılacaklarını açıkladı.Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Türkiye genelinde bu yıl "O'nu Oku, O'nu Yaşa" temasıyla 7'ncisi düzenlenecek Siyer Sınavı kayıtları devam ederken, Gaziantep'te Dünya Engelsiz Kahramanlar Derneği (DENKAD) üyeleri, engelliler olarak sınava katılacaklarını söylediler.

Peygamber Sevdalıları Platformu Gaziantep Koordinatörlüğü yetkilileri, düzenlenecek Siyer Sınavı'nın tanıtımı için merkezi Gaziantep'te bulunan Dünya Engelsiz Kahramanlar Derneğini (DENKAD) ziyaret etti. Düzenleyecekleri Siyer Sınavı hakkında bilgi verip sınavın tanıtımını yapan platform yetkilileri, bu konuda engellilerin sınava katılmaları için gereken yardımı yapacaklarını belirttiler.

Ziyarette, düzenleyecekleri Siyer Sınavı ile ilgili Dünya Engelsiz Kahramanlar Derneği Başkanı Mehmet Ateş'e bilgi veren platformun Gaziantep Koordinatörü Ahmet Kurt, platform olarak Hz. Muhammed'in hayatının okunması ve yaşanılması için 7 yıldır düzenledikleri sınava sağlıklı bireylerin yanı sıra engelli bireylerin de katıldığını, bu durumun ise Peygamber sevgisinin "engel" tanımadığının ispatı olduğunu vurguladı.

Bu kapsamda 18 Şubat pazar günü düzenleyecekleri Siyer Sınavı'na engellilerinde katılabilmeleri için gereken hazırlıkları yaptıklarını bildiren Kurt, şunları söyledi:

"Bu kardeşlerimize öncelikle teşekkür ediyorum. Bize gönül kapılarını açtılar. Biz onları engelli olarak görmüyoruz. 'Engelsiz' kardeşlerimiz eğer bu sınava girmek isterlerse elbette biz platform olarak bu konuda onlara yardımcı olacağız. Bu konuda maddi ve manevi olarak bütün desteklerimizi onların bu sınava girmeleri için seferber edeceğiz. Bu anlamda bir endişeleri olmasın ve kendilerine yardımcı olacağız."

Dünya Engelsiz Kahramanlar Derneği Başkanı Mehmet Ateş ise Peygamber Sevdalıları Platformunun yaptığı bu tür faaliyetlerden dolayı kutlayarak, platform yetkililerinin yapmış olduğu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

Düzenlenecek sınava katılacaklarını açıklayan Ateş, "Peygamber denince zaten bizim için aynı şekilde engelli kardeşlerimiz için de akan sular durur. Çünkü biz kainatın kendisi için yaratıldığı efendimizden bahsediyoruz. Konu efendimiz olduktan sonra ve O'nun ismini anarak buraya gelen herkesin bizim gönlümüze girmemesi mümkün değil. Peygamber Sevdalıları Platformu'na teşekkür ediyorum. Böyle bir şeye ön ayak oldukları için kendilerine çok müteşekkiriz. Her ne olursa olsun Peygamber sevgisini gençlerimizin kalbine daha iyi yerleştirmek için bu faaliyetlerinden dolayı rabbim yar ve yardımcıları olsun.  Engelli kardeşlerimiz bizim nezdimizde özel insanlardır. İnşallah Rabbimin yanında da ben özel insanlar olduklarını düşünüyorum. Onların kalbindeki Peygamber sevgisini de benim tarif edebilmem mümkün değil. Çünkü onlarda var olan bu sevgi bizatihi gözlerine baktığınızda görülecektir."dedi.

Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyaret karşılıklı iyi temennilerin ardından sona erdi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 


 
255 kere okundu.
Diğer Haberler