KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

MÜZİK

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Gaybın anahtarları Allah'ın yanındadır; onları O'ndan başkası bilmez. O, karada ve denizde ne varsa bilir; O'nun ilmi dışında bir yaprak bile düşmez. O yerin karanlıkları içindeki tek bir taneyi dahi bilir. Yaş ve kuru ne varsa hepsi apaçık bir kitaptadır. (En’âm - 59)

Hadis-i Şerif

Kim, sözleşme yaptığı kimseye zulmeder, hakkını kısar veya gücünün üzerinde bir şey emreder yahut rızası dışında bir şeyini alırsa kıyâmet günü onun aleyhine bizzat ben delil (ve davacı) olacağım. [Ebu Davud, Harac 33]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
HÜDA PAR Gaziantep 2'nci Olağan Kongresi yapıldı
HÜDA PAR Gaziantep 2'nci Olağan Kongresi, Genel Başkan Zekeriya Yapıcıoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.HÜDA PAR, Gaziantep'te il teşkilatının 2'nci olağan kongresini Genel Başkan Zekeriya Yapıcıoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirdi.

Kongre, Mehmet Durmaz'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Kongrede yoklama yapıldıktan sonra Divan Başkanlığı seçimi yapıldı. Divanın oluşmasının ardından mali ve faaliyet raporu okundu.

Raporların okunmasının ardından HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, yaptığı konuşmada, partisinin Gaziantep il kongresinin hayırlara vesile olmasını diledi.

Yapıcıoğlu'nun konuşmasının ardından kongreye geçildi. Tek listeyle gidilen kongrede mevcut il başkanı Mehmet Nakşi Erat, güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

Kongrede bir teşekkür konuşması gerçekleştiren Erat, görevini layıkıyla yerine getirmeye çalışacağını söyledi.

Yaklaşık 3 yıl önce görevi devraldığında teşkilatlarının ilk toplantısında, genel başkanlarının talimatı gereği, sürekli halkla iç içe olma yönünde bir yol haritası belirlediklerini belirten Erat, kentteki sivil toplum kuruluşlarını, siyasi partileri, sendikaları, hemşeri derneklerini, kanaat önderlerini ve kamu yöneticilerini, yerel, ulusal yayın yapan görsel ve yazılı basını ziyaret edip tanışma, fikir alışverişinde bulunma fırsatı bulduklarını anımsattı.

Yoğun bir şekilde Şahinbey, Şehitkâmil, Nizip, Oğuzeli ve Nurdağı ilçelerinin esnaflarını periyodik bir şekilde ziyaret edip, sorun ve sıkıntılarını dinlediklerini ve güçleri nispetinde de sorunlarına çözüm bulduklarını aktaran Erat, "Acılar paylaştıkça azalır, sevinçler paylaştıkça çoğalır" düsturuyla hareket ettiklerini belirtti.

"HÜDA PAR bir davadır ve adanmışların partisidir"

Yaptıkları çalışmalar ve ziyaretlerle ilgili de bilgi veren Erat, "Yaptığımız bu çalışmalar esnasında halkın, belki de ülkenin siyasi tarihine bakarak ve haklı olarak bizler 'seçim zamanı değil ve siz bizleri ziyaret ediyorsunuz?' soruları il karşılaştık. Evet, seçim zamanı değildir ama bizler seçimden seçime halka söz ve vaatlerde bulunup, seçimden sonra halkı unutan siyasetçilerden değiliz ve böyle bir siyasetten 'Allah'a sığınırız' diyoruz. Çünkü bizler HÜDA PAR olarak oy avcılığı yapan ve seçim endeksli çalışan bir parti değiliz. Zira davamız büyük, yükümüz ağır ve sırtımızda mahşeri bir sorumluluk vardır ve bunun bilincinde olarak hareket etmekteyiz. Bu çalışmaları da yaparken tüm teşkilatlarımız dünyalık hiçbir beklentisi olmadan, dava bilinciyle ve sadece rabbimizin rızası, halkın maslahatı için çalışmaktadırlar. Zira HÜDA PAR bir davadır ve adanmışların partisidir." dedi.  (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
153 kere okundu.
Diğer Haberler