KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

MÜZİK

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Rablerinin huzurunda toplanacaklarından korkanları onunla (Kur'an ile) uyar. Onlar için Rablerinden başka ne bir dost, ne de bir aracı vardır; belki sakınırlar. (En’âm - 51)

Hadis-i Şerif

Hangi idareci yoksul ve düşkünlere kapısını kaparsa, Allah da ona fakirlik, ihtiyaç ve düşkünlüğüne karşı rahmet kapılarını kapar. [Tirmizi, Ahkam 6]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Türkiye'nin en büyük su arıtma tesisi Gaziantep'te yapılacak
Gaziantep'te, Türkiye'nin en büyük 'İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi'nin temeli Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün katılımıyla düzenlenen törenle atıldı.Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye'nin en büyük "İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi"nin temeli düzenlenen törenle atıldı. 103 milyon TL bütçeli tesisin 2018 yılının sonunda hizmete açılacağı belirtildi.

Şehitkamil ilçesi Sacır Mahallesinde bulunan Atık Su Arıtma Tesisi'nin yanındaki "İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi'nin temel atma töreninde konuşan Adalet Bakanı Gül, siyasetin sorunlarını çözmenin de, siyasete talip olmanın da vatandaşa hizmet edebilmek şuuruyla hareket edebilmek anlamına geldiğini söyledi.

Sacır Deresi'nin Gaziantep'in en büyük meselelerinden biri olduğunu belirten Gül, "Seçim döneminde gerek Oğuzeli gerekse de Gazianteplilerle ne zaman bir araya gelsek Sacır meselesi gündeme gelirdi. O dönem söz verdik ve 103 milyonluk bir bedelle 'İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi'ni biz şehrimize kazandırıyoruz."dedi.

"Millete efendilik, efelik taslanmaz, sadece hizmetkar olunur" diyen Gül, "Sadece milletin talimatını yerine getiren siyasetçiler olur. Bu anlayışla Gaziantep'imize önemli yatırım kazandırdık. Hükümetimiz ve yerel yönetimlerimiz hizmetlerini insan odaklı sürdürmektedir. Çevre kirliliğinin önlenmesi, temiz su kullanımı anlamında çocuklarımızın da çok daha iyi yetişmesi için biz çok önemli bir adım atıyoruz. Bugünkü nesillerimizin daha rahat yetişmesi, bizlere emanet olan doğanın da korunması adına bugün önemli bir çalışma hayata geçiriliyor. Hükümetimizin güçlü duruşu yerel yönetimlerin vizyonu önemli yatırımları ve eserleri insanlarımıza kazandıracaktır. Söz verilen tarihten önce bitirilecek bu yatırımla su meselesi çözülecektir. Bu atık su problemi kalmayacak. Sacır Deresi daha temiz akacak, çevreye zarar vermeyecek." dedi.

Türkiye'nin ikinci içme suyu projesi olan "Düzbağ İçme Suyu Projesi"ne de değinen Gül, bir milyar 200 milyon civarındaki projenin Gaziantep için önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ise, hayat anlamına gelen suyun medeniyetin temeli olduğunu belirtti.

Türkiye'nin su fakiri bir ülke olduğunu vurgulayan Şimşek, "Uzun vadeli projeksiyonlarda da ülkemizin Anadolu'nun önemli bir kısmını ciddi bir şekilde sorunuyla karşı karşıya kalma riski var. Bu durumda o zaman kullandığımız suyu tekrardan bir değerlendirip, temizleyip ve yeniden kullanabilecek noktaya getirmek, çok uzun vadeli önemli bir sorunu çözer. Olay sadece bir Sacır Deresi'nin şu anki bu kirliliği gidermek değildir. Aslında olay bunun çok ötesindedir." dedi.

Uzun ve uluslararası vadeli yapılan bu tesisin daha da anlam kazandığını belirten Şimşek, büyük bir proje olan tesisin, şu andaki inşaatı devam eden Türkiye'deki en büyük tesis olduğuna ve çalışmaların neticesinde 2060'lı yıllara kadar Gaziantep'in su sorununun çözüleceğine dikkati çekti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de dünyanın, Türkiye ve Gaziantep'in geleceği adına yapılan bu çok önemli yatırımın hayata geçirildiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından arıtma tesisinin temeli dualar eşliğinde atıldı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 


 
173 kere okundu.
Diğer Haberler