KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   CEMAL ÇINAR HOCA SOHBET
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   PSİKOLOJİ VE İNSAN
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Hatırla ki İbrahim şöyle demişti: "Rabbim! Bu şehri (Mekke'yi) emniyetli kıl, beni ve oğullarımı putlara tapmaktan uzak tut!" (İbrahim - 35)

Hadis-i Şerif

Allah'ın kitabını okumak ve ders yaparak onu mutaala maksadıyla Allah'ın evlerinden birinde veya başka bir yerde bir araya gelen cemaate, muhakkak ki, Allah gönül huzuru verir. Onları rahmet ve lütfuna boğar. Melekler onların etrafını sarar ve Allah onları -Mele-i 'Âlâda- yanında bulunanların huzurunda överek anar. [Tirmizi, İlm 2]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Suriyeli yetim çocuklara mont ve ayakkabı dağıtıldı
Uluslararası yardım kuruluşu IHO-EBRAR ile Gaziantep Umut Kervanı Yardım Vakfı'nın birlikte organize ettiği 'Çocuklar Üşümesin' projesi kapsamında Suriyeli yetim çocuklara mont ve ayakkabı dağıtıldı.Suriye'deki iç savaşta anne ve / veya babalarını kaybeden ve Kilis'te kendileri açılan yetim evinde kalan Suriyeli yetim çocuklara, merkezi Hollanda'da bulunan uluslararası yardım kuruluşu IHO-EBRAR ve Gaziantep Umut Kervanı Yardım Vakfı tarafından "Çocuklar Üşümesin" projesi kapsamında mont ve ayakkabı dağıtıldı.

Suriye'deki iç savaştan dolayı aileleriyle Kilis'e sığınmak zorunda kalan ve burada da Sağlık Mensupları Dayanışma, Toplum Sağlığı ve Çevreyi Koruma Derneği (Sağlık-Der) tarafından açılan Halime Sadiye Yetim Evi'nde kalan Suriyeli 100 yetim çocuğa mont ve ayakkabı yardımında bulunuldu.

Mont ve ayakkabılarını alan Suriyeli yetim çocukların sevinçleri görülmeye değerdi. Gaziantep Umut Kervanı Yardım Vakfı yetkililerinden Nihat Bakşi, yaptıkları yardımlarla ilgili İLKHA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriyeli yetim çocukların kaldığı yetimhane merkezinde hayırseverlerin katkısıyla mont ve ayakkabı yardımı yaptıklarını söyledi.

"Yetim çocukların gözlerindeki sevinci görmek lazım"

Vakıf olarak sürekli yetim çocukların yanında olduklarını ve bu kapsamda Suriye'deki savaştan dolayı aileleriyle Gaziantep'e ve Kilis'e sığınan Suriyeli yetim çocuklara kışlık mont ve ayakkabı yardımında bulunduklarını söyleyen Bakşi, bu konuda kendilerine destek veren IHO-EBRAR ve hayırsever vatandaşlara teşekkür etti.

Bakşi, "Biz bugün Gaziantep'ten Kilis'e geldik. Burada çok mağdur ve zor durumda olan Suriyeli aileler var. Ülkelerinde çıkan iç savaştan dolayı Türkiye'ye göç etmek zorunda kalan Suriyeli mülteciler Kilis'e yerleşmişler. Bunların birçoğu da yetimdir. Biz de bugün Kilis'te bulunan Halime Sadiye Yetim Evi'nde kalan Suriyeli yetim çocuklara IHO-EBRAR ve Umut Kervanı olarak giyim yardımında bulunduk. Onlara mont ve ayakkabı verdik."dedi.

Yaptıkları yardımlar sırasında çok duygulandıklarını dile getiren Bakşi, "Gerçekten bu yetim çocukların gözlerindeki sevinci görmek lazım. Bizi gerçekten çok duygulandırdı. Çünkü buradaki çocukların hepsi yetim, hepsi Suriye'deki savaşta babalarını kaybetmişler. Anneleriyle ve yakınlarıyla Kilis'e yerleşmek zorunda kalmışlar. Burada zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyorlar. Her zaman hayırseverlerin kendilerine vereceği yardımları bekliyorlar. Bizlerde umut Kervanı olarak, bu ailelere ulaştık ve yardım elimizi uzattık." ifadelerini kullandı.

"Yetimleri sevindirmek gerekiyor"

Kilis'te 100 yetim çocuğa kışlık ayakkabı ve mont yardımında bulunduklarını belirten Bakşi, bu yardımlarının devam edeceğini söyledi.

Bakşi, "Öncelikle onların yetim olmaları bizleri çok derinden üzdü. Fakat onlara mont ve ayakkabılarını verirken onların gözündeki sevinci görünce biz sevindik, mutlu olduk. Biz şu ana kadar 100 yetim çocuğa ayakkabı ve mont yardımında bulunduk. Umut Kervanı olarak, yaptığımız yardımlarımız devam edecektir. İnşallah önümüzdeki günlerde de Gaziantep'teki okullarda eğitim gören Suriyeli yetim çocuklara da ayakkabı ve mont yardımında bulunacağız. Umut Kervanı vakfı, Türkiye genelinde okullarda tespit etmiş olduğu yetim ve fakir çocuklara da buna benzer yardımlarda bulunmaktadır. Bundan dolayı da Umut Kervanı'na teşekkür ediyoruz. Gerçekten hayırseverlerimizin buradaki yetim çocukları görmeleri gerekir. Bu konuda daha duyarlı olmaları lazım. Hayırseverlerden talebimiz ise bu konuda daha duyarlı olmalarıdır." ifadelerini kullandı.

"Çocukların sevinciyle, beraber sevindik"

Kilis Sağlık-Der Başkanı Yahya Öztürk ise, IHO-EBRAR'a ve Gaziantep Umut Kervanı Yardım Vakfı'na yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür ettiklerini belirtti.

Suriye'deki iç savaştan, en çok kadın ve çocukların etkilendiğini belirten Öztürk, "Bizler Umut Kervanı Vakfı'na müracaat ederek yetim evimizde kalmakta olan ve diğer yetim evlerimizde kalan 100'ü aşkın yetim çocuklarımıza bugün IHO-EBRAR ve Gaziantep Umut Kervanı Yardım Vakfı mont, ayakkabı türünden kışlık yardımında bulundular. Biz kendilerine müteşekkir olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Çünkü gerçekten yetimi sevindirmenin mutluluğunu hep beraber burada çocuklara mont ve ayakkabı verirken yaşadık. Duygulandım, sevindik. Çocukların sevinciyle, beraber sevindik. Çocukların gözlerindeki umuda bakarak hem duygulandık ve hem de gerçekten bu çocukların birer sahipleri olduğunu, onlara yardım elini uzatan Müslüman ve hayırseverlerin olduğunu burada tekrar yakinen müşahede etmiş olduk." şeklinde konuştu.

Ayakkabı ile mont yardımı alan Suriyeli yetim çocuklar ise, IHO-EBRAR ile Gaziantep Umut Kervanı Yardım Vakfı'na teşekkür ederek, aldıkları yardımlardan dolayı çok mutlu oldukları söylediler. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA


 
33 kere okundu.
Diğer Haberler