KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

MÜZİK

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Rablerinin huzurunda toplanacaklarından korkanları onunla (Kur'an ile) uyar. Onlar için Rablerinden başka ne bir dost, ne de bir aracı vardır; belki sakınırlar. (En’âm - 51)

Hadis-i Şerif

"Bana Cebrail Aleyhisselam gelerek "Ümmetinden kim Allah'a herhangi bir şeyi ortak kılmadan (şirk koşmadan) ölürse Cennete girer." [Ebu Zerr]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
'Gaziantep ihracatının en az yüzde 25'ini Irak'a yapıyor'
Türkiyeli ve Iraklı iş adamlarının katıldığı 'Gaziantep-Irak İş ve Yatırım Forumu'nun sonuç bildirgesi açıklandı.Gaziantep'te düzenlenen ve birçok Türkiyeli ile Iraklı iş adamlarının katıldığı 3 gün boyunca devam eden "Gaziantep-Irak İş ve Yatırım Forumu"nun sonuç bildirgesi açıklandı.

Gaziantep Havalimanında düzenlenen basın toplantısıyla açıklanan sonuç bildirgesinde, iki ülkenin ticaret ilişkilerinin güçlendirilmesi, daha çok iş ve yatırım kararının alındığı belirtildi.

Sonuç bildirgesi ve 3 gün süren ziyaret ile ilgili gazetecilere bilgi veren Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep'in ihracatının yüzde 25'inin Irak'a yapıldığını söyledi.

Gaziantep'ten Irak'a 2015 yılında bir milyar 865 milyon dolar, 2016'da bir milyar 666 milyon dolar ve bu yılın ocak-kasım döneminde de yaklaşık 1,5 milyar dolarlık ihracat yapıldığını anımsatan Yerlikaya, şunları söyledi:

"Irak bizim için önemlidir. 3 günden beri önemli misafirlerimiz vardı. Iraklı iş adamlarımızla 'Gaziantep-Irak İş ve Yatırım Forumu' yaptık. Gaziantep ihracatının en az yüzde 25'ini Irak'a yapıyor. Biz bu 3 günde organize sanayi sitemizde Iraklı iş adamlarımızla işyeri fabrika ve ürünlerle ilgili tanıtım yaptılar. Irak'la ilgili başta çifte gümrük sistemi olmak üzere önemli konuları da karşılıklı istişare etme fırsatı bulduk. Biz aldığımız bu kararlar Iraklı ve bizim iş adamlarımız belirli sektörler tespit ettiğimiz sektörlerde belirli periyotlarla sık sık birbirimizi ziyaret kararı aldık. Ticaret sosyo-kültürel alanda çok daha ileriye gitmesi kararı aldık."

Irak Elektrik Bakanı Kasım Muhammed ise Gaziantep ile olan ticaretlerini daha ileri boyuta taşımak istediklerini belirterek, "Buraya gelme amacımız buradaki sanayi ve şehirleşme potansiyelini görmek ve bu potansiyelden nasıl faydalanacağımızı öğrenmektir. Bizim gördüğümüz Gaziantep'te bu yükün altından kalkabilir. Bizim için buradaki ekonomi ilişkileri arttırma açısından da çok büyük bir adımdı. Şehirleşmeyi gözetmek için buraya heyetler göndereceğiz. Biz ekonomik olarak daha önce yapılan antlaşmaları daha ileri boyuta taşıma konusunda çalışacağız." dedi.

Iraklı iş adamları 3 günlük ziyaretlerini tamamlayarak özel bire uçakla ülkelerine döndü. (İbrahim Koçyiğit- İLKHA)


 
175 kere okundu.
Diğer Haberler