KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

13 HABER(CANLI)

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   CEVŞEN-ÜL KEBİR
08:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
10:00   GÜL BAHÇESİ(CANLI)
12:00   KADIN VE TOPLUM
12:30   MÜZİK
13:00   13 HABER(CANLI)
13:30   MÜZİK
14:00   ŞEHRİMİZİ TANIYALIM
14:30   MÜZİK
15:00   ADABI MUAŞERAT
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   NUR BAHÇESİ
22:30   MÜZİK
23:00   DERGİLERDEN SEÇMELER
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Rablerinin huzurunda toplanacaklarından korkanları onunla (Kur'an ile) uyar. Onlar için Rablerinden başka ne bir dost, ne de bir aracı vardır; belki sakınırlar. (En’âm - 51)

Hadis-i Şerif

"Silahla öldürülen nice kimseler vardır ki, ne şehiddir ve ne de övülmeye değer bir kahraman. Yatağında eceliyle ölen nice kimselerde vardır ki, Allah katında şehiddir." [Ebû Nuaym]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Gaziantep'in yöresel lezzeti katmer tescillendi
Gastronomi şehri Gaziantep'te sabahları kahvaltıda yaygın olarak tüketilen fıstıklı katmer tescillendi.UNESCO tarafından gastronomi alanında koruma altına alınan, Gaziantep mutfağının ünlü lezzetleri arasında bulunan ve kentte kahvaltıda yaygın olarak tüketilen fıstıklı katmer, coğrafi işaretin alınmasıyla tescillendi.

Buna göre, Antep katmerinin tescili için 2015 yılında TPE'ye yapılan coğrafi işaret başvurusu sonuçlandı. Tescilin alınmasıyla Antep katmerinin standardı korunarak, bunun geleneksel üretim metoduna uygun olarak her yerde üretilebilmesi sağlanacak.

Konuyla ilgili bilgi veren Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Gaziantep'le özdeşleşen lezzetlerden biri olan Antep katmerinin tescillenmesi kararından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Konukoğlu, "Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Yöresel ürünlerimize sahip çıkmak ve markalaştırmak gücümüze güç katacaktır. Gaziantep, Türkiye'nin sanayisi ve ticaretinde çok önemli yere sahiptir. Şehir olarak birçok alanda çeşitli kültürel zenginliklerimiz var. Bunlardan birisi, dünyanın da bildiği mutfağımızdır. Gaziantep mutfağı seneler boyunca çeşitli geleneklerin, kültürlerin harmanlanmasıyla oluşmuştur." dedi.

Türkiye'de bütün illeri kapsayan lezzet haritası çalışmasına göre, çeşit açısından en zengin mutfağa sahip ilin Gaziantep olduğunu bildiren Konukoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Gaziantep mutfağı, 500 çeşit yemek ve tatlıdan oluşuyor. Katmer de yöre mutfağının vazgeçilmez tatları arasında bulunuyor. GSO olarak, milli kültürümüzün bir parçası olan yöresel lezzetlerimizin özellikleri ve lezzetinin korunup tanıtımı için önemli çalışmalar yapıyoruz. Bu doğrultuda, Antep katmeri de coğrafi işaret tescili alan ürünlerimiz arasına girdi. Şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun."

Kentin marka ürünlerinin sayısını artırmak için kurumların yoğun çaba harcadıklarına değinen Konukoğlu, "Antep katmerinin coğrafi işaretini alarak geleneksel tatlımızın yöresel, özgün özelliklerini koruduk. Ülkelerin ve şehirlerin gelişmesi artık markalarla oluyor. Türkiye'nin de her ilinde meşhur ürünleri var. Yüzyıllardır bu kültür ürünleri yaşatılıyor. Bunların her biri bölgesel kalkınma için birer ekonomik fırsattır. Bütün şehirlerimizin de yöresel ürünlerine sahip çıkarak markalaştırması ve ekonomiye kazandırması gerekiyor." ifadelerini kullandı. (İbrahim Koçyiğit - İLKHA)


 
233 kere okundu.
Diğer Haberler