KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

MÜZİK

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Rablerini inkar edenlerin durumu (şudur): Onların amelleri fırtınalı bir günde rüzgarın, şiddetle savurduğu küle benzer. Kazandıklarından hiçbir şeyi elde edemezler. İyiden iyiye sapıtma işte budur. (İbrahim - 18)

Hadis-i Şerif

Müminlerin iman yönünden en faziletlisi ahlakça en iyi olanıdır. [Tirmizi]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Görme Engelli öğrenciler Hz. Muhammed'i andı
Gaziantep'te görme engelli öğrenciler tarafından Mevlid-i Nebi etkinliği düzenlendi.Gaziantep GAP Görme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu'nda düzenlenen Mevlid-i Nebi etkinliği renkli görüntülere sahne oldu. Hz. Muhammed'in (sav) dünyaya teşriflerinin yıl dönümü dolayısıyla görme engelli öğrenciler hazırladıkları programla katılımcıları adeta büyüledi.

Etkinlik kapsamında kabartma yazı Kur'an-ı Kerim okuyan ve ilahilerden kesitler sunan görme engelli öğrenciler, katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

Okulun konferans salonunda düzenlenen program görme engelli öğrencilerden Abdulkadir Serttarı'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Program, Okul Müdürü Mehmet Yıldız'ın açılış konuşmasıyla devam etti.  Program daha sonra görme engelli öğrencilerin hazırladığı tiyatro gösterimi ile devam etti.

Programa konuşmacı olarak katılan Gaziantep İl Müftülüğü Vaizlerinden Ramazan Çavdıran, Saadet ve huzurun Peygamberin yolunu takip etmekle mümkün olabileceğini ve İslam coğrafyalarında yaşanan sıkıntıların ana sebeplerinden birinin Müslümanların Hz. Muhammed'in yolunu takip etmemelerinden kaynaklandığını söyledi.

Hz. Muhammed'in yolunu takip etmeyenlerin hem dünyada ve hem de ahrette kurtuluşlarının çok zor olacağını vurgulayan Çavdıran, şöyle konuştu:

"Bugün Ortadoğu'da kan akıyor, durmuyorsa, bu öldürülenlerin hepsi Müslüman ise, memleketi işgal edilenler Müslümanlarım memleketi ise, hanesine, kendisine tecavüz edilen hanımlar eğer Müslüman hanım ise bizlerin yaşantısında, önderlerinde, takip ettiğimiz kişilerde problem var demektir. Biz önce önderimizi tanıyacağız. Bizim örneğimiz ve önderimiz kim, biz kimin ardından gidiyoruz? Önce buna bakacağız. Peygamberimiz 'Kişi sevdiğiyle beraberdir' diyor. Biz yarın Allah'ın huzurunda kiminle haşr olmak istiyoruz? Ardından gittiğin önderin ve liderin kim? Bizler peygamberimizin önüne hocalarımızı, şeyhlerimizi, partimizi, cemaatimizi, tarikatımızı, düşüncelerimizi, ideolojimizi geçirdiğimiz için bugün yeryüzünde kan durmuyor. Biz bütün Müslümanlardan sorumluyuz. Kur'an ve sünnet bize ne diyorsa biz o yoldan gitmeliyiz. Allah'ın peygamberi nasıl yaşamışsa bizde öyle yaşamalıyız. Ölçümüz Kur'an ve sünnettir. Peygamberimizin ayak izlerini takip edeceğiz. Allah resulü ne diyorsa O'na ittiba edeceğiz. Yoksa hem bu dünyada hem de diğer dünyada kurtuluşumuz çok zor olacak."

Program, görme engelli öğrenciler tarafından peygamberimizin üzerine hazırlanan şiirler ve ilahilerin okunmasıyla sona erdi.

Görme engelli öğrenciler tarafından hazırlanan Mevlid-i Nebi etkinliği ile ilgili İLKHA muhabirine bilgi veren Okul Müdürü Mehmet Yıldız da, Hz. Muhammed'i anmak, anlamak ve yaşamak için böyle bir düzenlediklerini söyledi.

Yıldız, "Bin 446 yıl önce dünyayı şereflendiren peygamberimize karşı görevimizi yerine getirmek için bizde bugün okulumuzda bir Mevlid-i Nebi programı düzenledik. Bu gecenin ülkemiz, milletimiz ve İslam alemine hayırlar getirmesini, tüm insanlığa barış, huzur, adalet ve kardeşlik getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Peygamberimize karşı üç görevimiz var. Birincisi anmak, ikincisi anlamak ve üçüncüsü yaşamaktır. Biz sanki sadece anma kısmını yapıyoruz. İnşallah anlamak ve yaşamak kısmını da yaparsak güçlünün değil haklının yeryüzünde egemen olduğu bir dünya göreceksiniz. Dünyanın da beşten büyük olduğunu göreceksiniz. Rabbim yeryüzünde hak ve adaleti tesis etsin. Bazı eksiklerimiz var. Zaten bundan dolayı da bizler hep sıkıntılar çekiyoruz. İnşallah daha çok birlik, beraberliğimizi her zamankinden daha fazla güçlendirirsek, peygamberimizi daha doğru anlarsak o zaman çektiğimiz bu sıkıntılar sona erecektir. Veda hutbesinde peygamberimizin de buyurduğu gibi bize bıraktığı Kur'an ve sünneti en güzel şekilde yaşar, yaşatırsak inanın yeryüzünde haklının güçlü olduğu, insanların barış ve huzur içerisinde yaşadığı bir dünya göreceğiz. O günleri özlemle bekliyoruz."şeklinde konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 


 
177 kere okundu.
Diğer Haberler