KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

KADIN SAHABİLER VE BİZ

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

İşte bu (Kur'an), kendisiyle uyarılsınlar, Allah'ın ancak bir tek Tanrı olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri iyice düşünüp öğüt alsınlar diye insanlara (gönderilmiş) bir bildiridir. (İbrahim - 52)

Hadis-i Şerif

"Ben, ancak bir muallim olarak gönderildim." [İbn-i Mace]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
'Suudi hükümeti Amerika'nın güdümüne girmiş durumdadır'
Suudi Müftüsü Abdülaziz Al-i Şeyh'in Siyonist işgalcilere karşı savaşmanın caiz olmadığı yönündeki fetvasına sert tepki gösteren Diyanet-Sen Gaziantep Şube Başkanı, Suudi hükümetinin Amerikan'ın güdümüne girdiğini söyledi.Siyonist işgalcilere karşı savaşmanın caiz olmadığını söyleyip Hamas'ı da "terör örgütü" ilan eden Suudi Müftüsü Abdülaziz Al-i Şeyh'e tepkiler artıyor. Suudi rejiminin ABD ve Siyonizm'in çıkarına yönelik hareket ettiğini belirten Diyanet-Sen Gaziantep Şube Başkanı Müslüm Göral, sarf edilen bu tür söylemlerin kendiliğinden söylenmediğine dikkat çekti.

Söz konusu açıklamaları İLKHA'ya değerlendiren Diyanet-Sen Gaziantep Şube Başkanı Müslüm Göral, bu tür söylemleri kesinlikle kabul edilemeyeceğini ve esefle kınadıklarını söyledi.

"israil'e karşı savaşmanın günah ve haram olduğunu söylemek aynı zamanda da Kur'an-ı Kerim'e karşı gelmektir." diyen Göral, "Bu insan müsveddesinin böyle bir açıklama yapması gerçekten de çok kötü ve vahim bir açıklamadır. Bir Müslüman, İslam lideri sıfatıyla israil'e karşı savaşmanın günah ve haram olduğunu söylemek aynı zamanda Kur'an-ı Kerim'e karşı gelmektir. Çünkü Kur'an-ı Kerim'de 'Yahudileri ve Hıristiyanları kendinize dost edinmeyin' deniliyor. Bu apaçık bir ifadedir. Ama sen kalkıp diyorsun ki 'israil'e karşı savaşmak haram' bu Kur'an-ı Kerim'e de tezat bir ifadedir. Kesinlikle biz bunu kabul edemeyiz."dedi.

Bu tür söylemlerin kesinlikle Suudi rejiminin kendi söylemleri olmadığının altını çizen Göral, şunları söyledi:

"Müslümanlara karşı olan, Müslüman katili ve bebek katili terörist bir ülkeye karşı savaşmak ve cihat etmek Allah'ın, Kur'an-ı Kerim'in ve İslam'ın emridir. Biz eğer bu emirleri yerine getirmezsek bile en azından bunu yerine getirmeye çalışmamız gerekir. 'Bu böyle değildir' demek insanı şirke götürür. Bu aynı zamanda Suud rejiminin kendi kendini bitirmesidir. Yani bu yanlış politikalarla, söylemlerle hem kendine hem de İslam'a zarar veriyorlar. Siz hem İslam ülkelerinin liderliğine soyunacaksınız ve ondan sonra kalkıp böyle söylemlerde bulunacaksınız. Bunlar yanlış eylemlerdir. Bu söylemler Suud rejiminin kendi söylemleri değildir. Amerika ve Siyonist israil'in yazıp ellerine tutuşturdukları söylemlerdir. Biz kesinlikle bu söylemleri kabul etmiyoruz. Bir Müslüman olarak böyle bir şeyi kabul etmemiz kesinlikle mümkün değildir. Bu söylemi de ayrıca esefle kınıyorum."

"İslam'ın önüne bir şeyler koymak yanlıştır"

Göral, Suudi Veliaht Prensi Kral Selman'ın "ılımlı İslam" sözlerine de sert tepki gösterdi. "İslam sadece İslam'dır. İslam'ın önüne bir şeyler koymak yanlıştır. " diyen Göral, "Suudi hükümetinin son günlerdeki bu yapmış olduğu 'ılımlı İslam' söylemi gerçekten de çok vahimdir. İçine düşmüş oldukları durumun ne kadar kötü bir durum olduğunun en bariz göstergesidir. Suud'da malumunuz aynı zamanda Mekke ve Medine gibi iki tane kutsal şehrin bulunduğu bir ülke var. Şimdi İslam'ın merkezi konumunda olan bir ülkede böyle bir söylemin olması ve diğer İslam ülkelerinin aleyhinde bazı işler yapması gerçekten de çok elem ve acı verici bir durumdur. Bunu iyi görmek lazım. Buradaki oyunu iyi hissetmek lazım. İslam dini Peygamber Efendimizin zamanından gelen dinin aynısıdır. İslam'ın ılımlısı değişmesi ve biraz daha yumuşatılması veya buna benzer bir şey olması mümkün değildir. Allah katında din İslam'dır. Bunun dışında bir söylem yoktur."ifadelerini kullandı.

"Müslüman'ın eylemi de söylemi de İslam'a göre, Kur'an ve sünnete göre olmalıdır"

Müslüman'ın eyleminin de söyleminin de İslam'a göre olması gerektiğini vurgulayan Göral, şöyle konuştu:

"Peygamber efendimiz vefatından önce Veda Hutbesi'nde 'Ben sizlere iki şey bırakıyorum. Biri benim sünnetim diğeri Allah'ın kitabı olan Kur'an-ı Kerim'dir' bizim çizgimiz bu. Biz peygamber efendimizin sünnetinden, O'nun hadislerinden göstermiş olduğu yoldan ve Allah'ın kitabı olan Kur'an-ı Kerim'den ayrılamayız. Bizim çizgimiz, prensiplerimiz bunlara göre olmalıdır. Bunların dışına çıktığımız zaman biz İslam'ın dışına çıkmış oluruz. Bütün söylemler ve eylemler yanlış olur. Müslüman'ın eylemi de söylemi de İslam'a göre, Kur'an ve sünnete göre olmalıdır. Bunu bu şekilde görmek gerekiyor. Suudi hükümeti özellikle de bu son günlerde tamamıyla Amerika'nın güdümüne girmiş durumdadır. Bu söylem Suudi hükümetinin söylemi değildir. Bu resmen Amerika'nın ağzıyla sarf etmiş oldukları bir söylemdir."

Ortadoğu'daki kan ve gözyaşının sebebi Siyonist işgalcidir

Göral, "Aynı şekilde Suudi hükümetinin bu söyleminden sonra israil onlara yeşil ışık yakıyor. Çünkü bu tam da israil'in istediği bir durumdur. Şu anda israil'in korkusu diğer İslam ülkelerinin birlik olması ve kendisini yok etmesidir. israil bunu hiçbir zaman istemediği için sürekli İslam coğrafyasında, özellikle Ortadoğu coğrafyasında kan ve gözyaşının olmasının en büyük sebeplerindendir." diye konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 


 
173 kere okundu.
Diğer Haberler