KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

MÜZİK

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

“O Ramazan ayı ki insanlığa bir rehber olan, onları doğru yola götüren ve hakkı batıldan ayıran en açık ve parlak delilleri ihtiva eden Kur’ân o ayda indirildi.” ( (Bakara Suresi, - 2)

Hadis-i Şerif

Kim, sözleşme yaptığı kimseye zulmeder, hakkını kısar veya gücünün üzerinde bir şey emreder yahut rızası dışında bir şeyini alırsa kıyâmet günü onun aleyhine bizzat ben delil (ve davacı) olacağım. [Ebu Davud, Harac 33]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
'Edep ve hayânın bizde yuva yapması lazım'
Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından düzenlenen Hz Osman'ı anma programında konuşan İlahiyatçı-Yazar Mehmet Göktaş, ahlaksızlığın her geçen gün arttığını, Müslümanların en büyük rakibinin terbiyesizlik, ahlaksızlık ve fuhşiyat olduğunu söyledi.Peygamber Sevdalıları Vakfı Gaziantep Koordinatörlüğü tarafından Kasım ayı sahabe ayı" etkinlikleri kapsamında "Haya ve Edep Timsali Hz. Osman (r.a)" temalı program düzenlendi.

Programa konuşmacı olarak katılan İlahiyatçı-Yazar Mehmet Göktaş, din anlamında İslam'ın rakibi olmadığını ve Müslümanların tek ciddi rakibinin terbiyesizlik ise ahlaksızlık ve nikâhsızlık olduğunu vurguladı.

Kasım ayını "Sahabe Ayı" ilan eden Peygamber Sevdalıları Vakfı, Gaziantep'te düzenlediği programla Hz. Osman'ın edep ve hayâ yönünü ele aldı.

Bir düğün salonunda düzenlenen program, Çetin Kiraz'ın sunuculuğunda gerçekleşti. Süleyman Kurt'un Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa İlahiyatçı-Yazar Mehmet Göktaş hoca konuşmacı olarak katıldı.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği program Peygamber Sevdalıları Vakfı Gaziantep Sözcüsü Sabri Yüzgeç'in açılış konuşması ve Özlem Ajans İlahi sanatçılarının Hz. Osman üzerine seslendirdiği ilahilerle devam etti.

Hz. Osman'ın hayatından kesitler sunarak konuşmasını başlayan Göktaş, "Bugün din olarak en hızlı ve çok yayılan din, İslam dinidir. İslam'ın bugünkü dinler arasında bir rakibi yoktur, bitmiştir. Ne Hıristiyanlık, ne Yahudilik, ne komünizm ne de diğer dinler. Hiçbir din İslam dini gibi yayılmıyor. Bu anlamda İslam'ın rakibi yoktur, rakipsizdir. Hiçbir din İslam ile sahneye çıkamaz, çıkamıyor. Peki, bizim rakibimiz yok mu, var. Bizim bugün bu dünyada tek ciddi rakibimiz terbiyesizlerdir, ahlaksızlardır, nikahsızlardır. İblis bizim karşımıza bunlarla çıkıyor. İblis 'in yaratılıştan beri en büyük özelliği de ahlaksızlığı, fuhşiyatı, terbiyesizliği insanlara emretmesi ve dayatmasıdır." dedi.

"Müslümanların bugün en büyük rakibi terbiyesizliktir, ahlaksızlıktır, fuhşiyattır"

Avrupa'nın terbiyesizlikten, ahlaksızlıktan, yuvasızlıktan, evsizlikten, eşsizlikten cayır cayır yandığına dikkat çeken Göktaş, "Dünya, özellikle de Avrupa; terbiyesizlikten, ahlaksızlıktan, yuvasızlıktan, evsizlikten ve eşsizlikten cayır cayır yanıyor. Onun için bugün inanın Hz. Ömerlerden ve Ebubekirlerden ziyade Hz. Osmanların ön plana çıkması lazım. Çünkü dünya buna muhtaçtır. Gaybı bir Allah bilir. Ama kıyamet terbiyesizlikten kopacaktır. Ahlaksızlık, zina öyle bir zirve yapacaktır ki sonra kıyamet kopacaktır. Allah, terbiyesizlikten dolayı bu dünyaya son verecektir. Onun için Müslümanların bugün en büyük rakibi terbiyesizliktir, ahlaksızlıktır, fuhşiyattır." ifadelerini kullandı.

Bugün edep ve hayâya muhtaç olunduğunun altını çizen Göktaş, "Ahlaksızlık dünyayı öylesine çepeçevre sarmıştır ki bizim de bunlara karşı koyabileceğimiz tek yönümüz kızaran bir yüze sahip olabilmektir ve bugün dünya buna muhtaçtır. İnanın, kızaran bir yüze sahip olmak şehirleri fethetmekten de çok daha zordur. İşte hayâ sahibi Hz. Osman (r.a) öylesine zirve yapmıştır ki efendimizin bile dikkatini çekmiştir. O hayâ sahibi olan sahabeler bile Hz. Osman'a (r.a) gıpta ve hayranlıkla bakakalmışlardır." şeklinde konuştu.

Hz. Osman'ın hayâ sahibi olan biri olmakla birlikte cömertliğiyle de bilinen bir sahabe olduğunu ifade eden Göktaş, Hz. Osman'ı cennetin köşklerine yerleştiren en büyük amelinin cömertlik olduğunu ve günümüz Müslümanlarının da cömertliği basite almamaları gerektiğini vurguladı.

"Edep ve hayânın bizde yuva yapması lazım"

Bugün Avrupa'da ahlaksızlığın yaygınlaştığını belirten Göktaş, şunları dile getirdi: "Şu dizilere, artistlere, futbolculara bir bakar mısınız? Hangisinin elinden tutup götürdüğü 2-3 yavrusu var? Hiçbiri ne babalık ne annelik yapabiliyor, aile hayatı sıfır. Ama kâfirler bizlere bunu özendiriyor. İblis bize bunları dayatıyor. 'Bunlar gibi olacaksınız' diyor. Bunlar gibi olun diye bugün bize yuvasızları, nikâhsızları, namussuzları Ümmet-i Muhammed'in önüne çıkarıyor. Onun için bela büyük. Bu belanın karşısına çıkabilmemiz için edep ve hayânın bizde yuva yapması lazım."

Program Müslüm Yılmaz'ın yaptığı duanın ardından sona erdi. (İbrahim Koçyiğit - İLKHA)


 
163 kere okundu.
Diğer Haberler