KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

MÜZİK

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

İşte bu (Kur'an), kendisiyle uyarılsınlar, Allah'ın ancak bir tek Tanrı olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri iyice düşünüp öğüt alsınlar diye insanlara (gönderilmiş) bir bildiridir. (İbrahim - 52)

Hadis-i Şerif

"Arab'ın Arap olmayana hiç bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvâ iledir." [Ahmed b. Hanbel]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
'Gelin fakirlere bir sıcak yuva da biz kuralım'
Kış mevsiminin yaklaştığı bugünlerde yakacak yardımı alabilmek için kendilerine çok sayıda muhtaç ailenin başvuru yaptığına dikkat çeken Gaziantep Umut Kervanı yetkilileri, hayırseverlere yardım çağrısında bulundu.Gaziantep Umut Kervanı yetkililerinden Nihat Bakşi, havaların soğumaya başladığını, kışlık yakacak ihtiyacı olan yoksul ailelerin ihtiyaçlarını karşılayarak yüzlerini güldürmek ve bu ailelere sıcak bir ortam hazırlamak istediklerini, bunun için de hayırseverlerin desteğini beklediklerini söyledi.

Gaziantep'in büyük bir şehir ve aynı zamanda göç alan bir şehir olduğunu belirten Bakşi, özellikle çok sayıda Suriyeli göçmene ev sahipliği yapan kentte bulunan ailelerin çetin kış şartlarında odun, kömür ve soba bulmakta zorlandıklarını, binlerce kişinin kendilerine uzanacak yardım elini beklediğini ve bu konuda hayırseverlerin yardımlarına ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Umut Kervanı olarak her ay düzenli gıda, giyim ve ayakkabı yardımlarının yanı sıra kış aylarında da ihtiyaç sahibi ailelere yakacak yardımında bulunduklarını belirten Bakşi, "Bize başvuruda bulunan binlerce fakir ve muhtaç aile var. Gaziantep şehri büyük bir şehirdir ve aynı zamanda çok göç alan bir şehirdir. Özellikle de Suriyeli göçmenlerin yoğun olduğu bir şehirdir. Gaziantep'e sığınan Suriyeli ailelerin çoğu varoş mahallelerde bodrum katlarında ve dükkân tipi evlerde kalıyorlar. Yine kendi vatandaşlarımızın arasında da fakir ve muhtaç olan aileler vardır. Onlar da müstakil ve kullanılmaz halde olan bu evlerde kalıyorlar. Aynı şekilde onların da odun ve kömür ihtiyacı var. Biz de kış mevsiminde bu ailelere odun ve kömür yardımlarımız oluyor, tabii ki bu da hayırseverlerin bize vereceği ve bizi aracı kılacağı duruma bağlıdır." dedi.

İmkânlarının kısıtlı oluşuna değinen Bakşi, "Her sene kışın odun ve kömür yardımında bulunduğumuz fakir aileler var. Kış mevsimi yaklaşmaktadır. Havalar iyice soğumaya başladı, artık kış hazırlıklarına başlandı. Ama fakir aileler kış mevsimine hazırlanamıyor. Gerçekten vakfımıza gelip başvuruda bulunan 'odunumuz ve kömürümüz' yoktur' diyen aileler oluyor. Onlarca ve yüzlerce Suriyeli aile vardır. Elbette biz istiyoruz ki bu ailelerin ihtiyaçlarını giderelim. Hepsine de odun ve kömür yardımında bulunalım. Fakat yetersiz kalınıyor. Bu durum da hayırseverlere bağlıdır. Hayırseverler bu konuda bizi destekler ve bizi aracı kılarlarsa biz de bu ailelere yardımları ulaştırırız." ifadelerini kullandı.

Bakşi, "Biz sıcak yerde yatarken kendileri soğuk yerde ve zor şartlarda kalıyorlar. Biz kendimiz sıcak evlerde oturuyoruz. Onlar soğuk yerde ve sobasız evlerde kalıyorlar, hatta soğuktan dolayı uyuyamayan insanlar var. Biz sürekli bu aileleri dolaşıyoruz, gerçekten yakacak odunu, kömürü ve sobası olmayan aileler var. Hatta halısı battaniyesi ve yerde minderi dahi olmayan aileler var. Aynı şekilde bu ailelerin sobanın yanına sıra battaniye, yorgan ve halı ihtiyaçları da var. Bundan dolayı hayırseverlerin bu konuda bir duyarlılık göstermesi gerekiyor, talebimiz bu yöndedir." şeklinde konuştu.

Peygamberimiz Hz Muhammed'in "Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir." hadisini hatırlatan Bakşi, "Kış şartlarına karşı mücadele veren bu fakir ailelere yardımda bulunalım. Gelin fakir ve muhtaç aileler sıcak bir oda da biz olalım. Onların yakacak ihtiyaçlarını karşılayalım. Bu konuda bir mücadele de biz verelim. Onlara sıcak bir ortam hazırlayalım. Gelin fakirlere bir sıcak yuva da biz kuralım." (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
174 kere okundu.
Diğer Haberler