KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

MÜZİK

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   HADİS DERYASI
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
19:30   MÜZİK
20:00   TARİHTE BUGÜN
21:00   MÜZİK
22:00   KADIN SAHABİLER VE BİZ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Andolsun ki, biz size Hakkı getirdik. Fakat çoğunuz Haktan hoşlanmıyorsunuz." (Zuhruf - 78)

Hadis-i Şerif

Allah'ın kitabını okumak ve ders yaparak onu mutaala maksadıyla Allah'ın evlerinden birinde veya başka bir yerde bir araya gelen cemaate, muhakkak ki, Allah gönül huzuru verir. Onları rahmet ve lütfuna boğar. Melekler onların etrafını sarar ve Allah onları -Mele-i 'Âlâda- yanında bulunanların huzurunda överek anar. [Tirmizi, İlm 2]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Kazandığı Ödülü Arakan'a Bağışladı
Gaziantep'te 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası' kapsamında imam hatip lise ve ortaokulları arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye girerek birinci olan imam hatip ortaokul birinci sınıf öğrencisi aldığı ödülü Myanmar ordusu ve Budist çetelerin zulmüne uğrayan Arakanlı Müslümanlara bağışlayarak örnek bir davranış sergiledi.Aldığı Çeyrek Altın Ödülünü Arakan'a Bağışlamak İstediğini Söyledi

Gaziantep İl Müftülüğü tarafından düzenlenen yarışmanın ödül töreni müftülük konferans salonunda düzenlendi. Ödülünü İl Müftüsü Ahmet Çelik'ten alan Zeynep İrem Kaya, aldığı çeyrek altın ödülünü Arakan'a bağışlamak istediğini söyledi.

Ödülünü makbuz karşılığında babası Halil Kaya ile birlikte Diyanet Vakfı yetkililerine teslim eden Kaya, yarışmada dereceye girip ödül kazandığı için mutlu olduğunu, ikinci mutluluğunu da ödülünü böyle bir hayır işine bağışlamakla yaşadığını ifade etti.

Gerçekten Bizim Yüreğimizi Coşturdu

Örnek bir davranış sergileyen Kaya'yı tebrik eden Müftü Çelik, “Bu kızımız ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası' kapsamında bizim düzenlediğimiz şiir ve kompozisyon yarışmalarında Yavuzeli İmam Hatip Ortaokulundan dereceye girdi. Biz dereceye giren öğrencilerimize bir hediye takdiminde bulunduk. Kızımızda ben kendisine platformda hediyeyi takdim ederken ‘ben bu hediyeyi Arakanlı kardeşlerimle paylaşmak ve onlara hediye etmek istiyorum.' dedi. Gerçekten bizim yüreğimizi coşturdu. Kızımız bu davranışıyla hem kendisi gibi yaşıt arkadaşlarına hem de büyüklere örnek olacak bir yürek büyüklüğü, merhamet, saygı, sevgi, dayanışma ve bir din kardeşliği örneği verdi. Ben Zeynep kızımızın bahtının açık olmasını ve Allah'ın bu gibi küçücük yüreklerinde büyük idealler, duygular ve düşünceler taşıyan çocuklarımızın sayısının artmasını, sağlıklı, bereketli, uzun ve bilgili bir hayat nasip etmesini de canı gönülden diliyorum. Kızımızı yetiştiren ailesine teşekkür ediyorum.” dedi.

Aldığı Ödülü Arakan'a Bağışladı

Baba Halil Kaya da “Yolda gelirken kızım ‘baba parayı ne yapacağız, ödül olarak altın vereceklermiş' dedi. Ben ‘bizim ihtiyacımız yok. Her hangi bir ihtiyacın varsa kullanabilirsin. Eğer bir ihtiyacın yoksa fakirlere ver. Hatta Arakan'a ve Filistin'e gönderebilirsin. Bu senin için bir hayır ve anı olur.' dedim. Kendisi de bu fikrimi beğendi. Ben bu tavsiyede bulununca çocukta etkilendi. Nitekim aldığı ödülü Arakan'a bağışladı. Tabi kızım gurur duyulacak bir davranışta bulundu. Bir baba evladına ‘fedakarlık yap' der. Artık evlat yapar, yapmaz bu ayrı bir konu ama ben sadece ‘böyle yaparsan iyi olur' dedim. Kızımda kabul etti.” ifadelerini kullandı.

Bizde Eğer Onların Durumuna Düşersek Onlarda Bize Yardım Eder!

Arakan'da Müslümanlara yönelik şiddete sessiz kalmak istemediğini belirten Zeynep İrem Kaya da, şunları söyledi:

“Yavuzeli'nde İmam Hatip Ortaokulunda kompozisyon yarışmasına girmiştim. Bu yarışmada başarılı olarak birinci oldum. Gaziantep'e de ödülümü almaya geldim. Şu an kendimle çok gurur duyuyorum. Babama da teşekkür ediyorum. Babam bana arabayla buraya gelirken çok güzel bir fikir verdi. Bana alacağın ödülü ‘Arakanlı Müslümanlara bağışlamak ister misin' dedi. Ben de ‘bizim bir sıkıntımız ve ihtiyacımız yok.' dedim. Babam zaten bir ihtiyacımız olduğunda alıyor. İhtiyacım olmadığı için ben aldığım hediyeyi Arakan'daki Müslümanlara bağışlamak istedim. İnsan televizyonda izlerken gözü doluyor, ağlamak istiyor. Bizde eğer onların durumuna düşersek onlarda bize yardım eder. Allah onların yolunu açık etsin. İçinde oldukları durumdan da kurtarsın.”

Müftü Çelik, Kaya'ya göstermiş olduğu bu örnek davranışından dolayı bir Kur'an-ı Kerim ve çocuk seti hediye etti. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)  


 
364 kere okundu.
Diğer Haberler