KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

ESMA-ÜL HÜSNA

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Müttaki olanlar için ahiret yurdu muhakkak ki daha hayırlıdır. Hala akıl erdiremiyor musunuz? (En’âm - 35)

Hadis-i Şerif

Şuna dikkat edin!
İdarecilerinizde hoşlanmadığınız bir husus gördüğünüz vakit, o meseleyi tasvip etmediğinizi gösterin. Ama hiçbir surette de itaatten vazgeçmeyin. [Tirmizi, Fiten 63]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Çocuklardan Cizre'den getirilen yavru aslan ilgi
Gaziantep'te '4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü' dolayısıyla Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde düzenlenen etkinliğe katılan çocuklar, Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir araçta bulunan ve kente getirilen yavru aslana büyük bir ilgi gösterdi.Gaziantep'te "4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü" dolayısıyla Türkiye'nin ve Ortadoğu'nun en büyük hayvanat bahçesi olma özelliğini taşıyan Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde ilkokul öğrencilerine yönelik bir etkinlik düzenlendi.

İlkokul öğrencilerine yönelik düzenlenen etkinliğe katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şırnak'ın Cizre ilçesinde yol kontrolü sırasında durdurulan hafif ticari araçta bulunan ve Gaziantep'e getirilen yavru aslan "Cesur" ile şempanze "Can"a özel ilgi gösterdi.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde düzenlenen etkinliğe katılan Şahin, buraya gelen yaklaşık 650 ilkokul çağındaki öğrencilere hayvan sevgisi ve korunması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Çocuklardaki hayvan sevgisinin gelişmesine katkı sağlamak istediklerini belirten Şahin, Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde bulunan yavru aslan "Cesur" ile şempanze "Can"ın da aralarında bulunduğu hayvanları, ilköğretim çağındaki çocuklarla buluşturdu.

Yavru kedi, köpek, tavşan, kuzu ve keçileri seven çocuklar, onlara yem verdi. Daha sonra çocukların yanına Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nin simgesi ve maskotu haline gelen şempanze "Can" ile Şırnak'ın Cizre ilçesinde bulunduktan sonra "Cesur" adı verilen 3,5 aylık aslan getirildi. Çocuklar, hayvanlara büyük bir ilgi gösterdi.

Doğayı korurken tabiatın, yeşilin ve hayvanların olmazsa olmazlar arasında bulunduğunu ifade eden Şahin, daha güzel ortamlarda daha sağlıklı yaşayabilmesi için doğadaki tüm canlıların insanlara yardımcı olduğunu dile getirdi.

Şahin, annelerin çocuklarını severken onlara dokunduğunu ve sevgisini hissettirdiğini, düzenledikleri etkinlikle de çocukların hayvanlarla buluşmasını ve karşılıklı iletişimlerini güçlendirmelerini sağlamak istediklerini kaydetti.

Çocukların doğayı sevmesinin önemine işaret eden Şahin, "Sizin hayvanları ve doğayı sevmeniz çok önemli. Çocuğun çocuğu, insanların insanları sevmesi çok önemlidir. Çünkü ileride dünyada daha az savaş olsun, kan, gözyaşı, çocuklar ölmesin istiyorsak, sevgi, barış, rahmet ve güzellik hayata egemen olsun istiyorsak her şey sizin yaşınızda başlıyor. Her şey doğayı, evreni, insanları sevmekle başlıyor. O yüzden sevelim ve sevilelim, hep birlikte sevgi tohumlarını ekelim." dedi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 
216 kere okundu.
Diğer Haberler