KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

ESMA-ÜL HÜSNA

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

O halde, sakın Allah'ın peygamberlerine verdiği sözden cayacağını sanma! Çünkü Allah mutlak üstündür, kimsenin yaptığını yanına bırakmaz. (İbrahim - 47)

Hadis-i Şerif

Herşeyin bir zirvesi vardır. Kur'an-ı Kerim'in zirvesi de Bakara Suresidir.
Çünkü bu surede öyle bir ayet vardır ki o, Kur'an ayetlerinin efendisidir. Bu Ayet-el Kürsî'dir. [Tirmizi, Fezail-Kur'an 2]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
HÜDA PAR'dan mağdur Bakırcılar Çarşısı esnafına ziyaret
HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığından oluşan bir heyet, hırsızlık olaylarının sıkça yaşanmasından dolayı mağdur olan tarihi Bakırcılar Çarşısı esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi.HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat ve parti yetkililerinden oluşan bir heyet, günlerdir hırsızlık olayları ondan dolayı mağduriyet yaşayan tarihi Bakırcılar Çarşısı esnafını ziyaret etti.

Tarihi çarşıda sıkça yaşanan hırsızlık olaylarından dolayı mağduriyet yaşadıklarını, yetkililerin esnafın sorunlarına çözüm bulmakta aciz kaldığını söyleyen çarşı esnafı, mağduriyetlerinin giderilmesi için de muhatap bulamadıklarını ve yetkililerin hırsızlık sorununa mutlaka bir çözüm bulması gerektiğini ifade etti.

Yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekânlarından olan tarihi Bakırcılar Çarşısı'nda hırsızlık olaylarının arttığına dikkat çeken esnaf, çarşıda yeteri kadar güvenlik önlemlerinin alınmadığını ve hırsızların bu durumdan istifade ederek günlük bir iş yerine girerek hırsızlık yaptığını belirtti.

Tarihi yapının sit alanı olması nedeniyle dükkanlarında herhangi bir değişiklik yapamadıklarını, tahta kapı ve pencereler nedeniyle iş yerlerinin hırsızlar için adeta bir hedef olduğunu, çarşıda restorasyon sonrası onarılan dükkânların güvenlikten yoksun olduğunu, yetkililerin kendilerine yardımcı olmalarını istedi.

Tarihi çarşıda bulunan esnafı tek tek ziyaret edip sorun ve sıkıntılarını dinleyen HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat, hırsızlık olaylarının önüne geçilmesi gerektiğini, yetkililerin esnafın sorunlarına acil bir şekilde çözüm bulunmasını ve tarihi çarşının güvenilir bir hale getirilmesi gerektiğini ifade etti.

Çarşıda yaşanan hırsızlık olaylarından dolayı esnafın ciddi anlamda mağduriyet yaşadığını belirten Erat, "Gaziantep Bakırcılar Çarşısı esnafını ziyaret ettik. Gerçekten burası muhteşem bir yer. Dünyada tek Bakırcılar Çarşısının olduğu yer burasıdır. Fakat esnafın çok ciddi anlamda mağduriyetleri var. Esnaf ziyaretimizde buna şahit olduk. Daha önceden esnafın bu sıkıntısını medyada görmüştük. Ziyaretteki amacımız esnafın şikâyetini ve yaşadıkları mağduriyeti yerinde görmekti." dedi.

Çarşıda restorasyon sonrası onarılan dükkânların tarihi dokusu bozulmasın diye kapılarının ahşap kapı olduğunu, ahşap kapıların çok korunaksız olduğunu ve güvenlikten de yoksun olduğunu belirten Erat, şöyle konuştu:

"Bu çarşıdaki dükkanlar hepsi Osmanlı mimarisi olduğu için tarihi bir çarşımızdır. Belediye de çarşının tarihi dokusu bozulmasın diye kapıları ahşap kapı yaptırmış. Fakat bu ahşap kapıların çok korunaksız olduğuna şahit olduk. Kapılar bir çocuğun dahi açabileceği bir şekilde yapılmış. Dolayısıyla esnafımız sürekli mağduriyet yaşıyor. Çarşıda çok sık hırsızlık olayları yaşanıyor. Esnafın ürettiği bakırlar hepsi el emeği göz nurudur. Belki 4-5 saatte üretilen bir fincan veya başka bir hediyelik eşyayı esnafın anlattığına göre değeri 50 lira olan ürünleri 2-3 liraya satıyorlar. Burada böyle ciddi bir mağduriyet var."

Çarşının tarihi dokusu ve mimarisine uygun korunaklı kepenklerin yapılabileceğini belirten Erat, "Eğer çarşının tarihi dokusunun bozulması istenmiyorsa geceleri buranın güvenliğinin alınması lazım. Gece bekçisi ya da güvenlik de olabilir. Bu çarşının güvenliğinin sağlanması lazım. Yoksa çok ciddi anlamda esnafımız mağdur oluyor. Esnaf ciddi anlamda zararlarının olduğunu söylüyor. Yine esnaf birçok kapıyı çaldıklarını ve şikâyetlerini dile getirdiklerini, fakat sorunlarının çözülmediğini dile getiriyorlar. Bizde HÜDA PAR olarak esnafın sorunlarını yerinde gördük ve inceledik. Buradan da yetkililere sesleniyoruz. Lütfen esnafın bu mağduriyetini giderin. Bu konuda ne gerekiyorsa yapın, esnaf mağdur olmasın. Bu güzide çarşı zarar görmesin." çağrısında bulundu.

Bir an evvel esnafın bu sorunun çözüme kavuşturulması gerektiğini dile getiren Erat, "Ürünleri çalınan esnaflar, can güvenliği sorunu yaşadıklarını ve hırsızlarla da karşı karşıya geldiklerini dile getiriyorlar. Dolayısıyla burada ciddi bir sıkıntı var. Belediye çarşıya kepenk yapılmasına izin vermiyor. Tarihi doku bozulmasın diye esnafın kendi dükkanını korunaklı hale getirmesine müsaade etmiyor. Belediye eğer buna müsaade etmiyorsa esnafın ürünü çalındığında bunu tanzim etmek zorundadır. Bu zararı tanzim etmediğini de esnaflardan öğrendik. Belediye geceleri buranın güvenliğini almak zorundadır. Esnaf bir çözüm bekliyor. Bir an evvel esnafın bu sorunun çözüme kavuşturulmasını istiyoruz. İnşallah esnafın bu sorunun takipçisi olacağız." şeklinde konuştu.

Esnafın sorunlarını dinleyen Erat, partili heyetle birlikte daha sonra, Gaziantep Bakırcılar ve Sedefçiler Odası Başkanı Celal Açık'ı ziyaret etti. HÜDA PAR heyetine gösterdiği duyarlılığından dolayı teşekkür eden Açık, ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek, esnafın yaşadıkları sıkıntıları anlattı.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bunan Erat ise, HÜDA PAR olarak her zaman esnafın ve halkın yanında olduklarını, esnafın sıkıntılarına çözüm bulma adına yaşanan sorunların takipçisi olacaklarını kaydetti.

Samimi bir ortamda gerçekleşen esnaf ziyaretlerinin ardından HÜDA PAR İl Teşkilatı, çarşıdan ayrıldı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 


 
221 kere okundu.
Diğer Haberler