KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

ESMA-ÜL HÜSNA

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

“O Ramazan ayı ki insanlığa bir rehber olan, onları doğru yola götüren ve hakkı batıldan ayıran en açık ve parlak delilleri ihtiva eden Kur’ân o ayda indirildi.” ( (Bakara Suresi, - 2)

Hadis-i Şerif

"Silahla öldürülen nice kimseler vardır ki, ne şehiddir ve ne de övülmeye değer bir kahraman. Yatağında eceliyle ölen nice kimselerde vardır ki, Allah katında şehiddir." [Ebû Nuaym]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
Kadın girişimci kendi işini kurdu
Gaziantep'te pastacılık kursuna katılan girişimci kadın, kurs sonrası açtığı iş yerinde sipariş üzerine yaptığı ürünleri satarak aile bütçesine katkıda bulunuyor.Gaziantep'te katıldığı bir kursta aldığı eğitimle yapmayı öğrendiği pastaları satacağı bir iş yeri açmanın sevincini yaşayan 3 çocuk annesi Nesrin Özusta, yaptığı lezzetli ürünleri satarak aile bütçesine katkıda bulunuyor.

Kadınlar için açılan pastacılık kursuna giden Özusta, yıllardır kurduğu hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor. Kendine ait işletmesini açan Özusta, yapmayı öğrendiği lezzetli pastaları satacağı işletmesini açtığını ve artık aile bütçesine katkıda bulunduğunu belirtti.

Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet veren Hanımlar Lokali'nde açılan kursa katılan Özusta, yapmayı öğrendiği lezzetli pastaları satacağı işletmesini açtı. Kendi iş yerini kurduktan sonra hayatında çok önemli değişimlerin yaşandığını belirten Özusta, elde ettiği bütün kazanımlarda ailesinin desteğinin büyük rol oynadığını ifade etti.

Kadınlar için açılan kurslara katıldıktan sonra kendini çok daha sağlıklı, huzurlu ve mutlu hissettiğini belirten Özusta, "Pastacılık kursuna katıldım. Kursta yeteneğimi keşfettim. Pastacılık konusundaki bu yeteneğimi değerlendirmek amacıyla küçük bir pasta evi açtım. Şimdi açtığım pasta evini işletiyorum. Artık bir iş yerim var." dedi.

İşletmesinde sipariş üzerine kuru ve yaş pasta, şekerli ve hamurlu pastalar ile kurabiye ve köfte çeşitleri yaptığını belirten Özusta, "Yaptığım ürünleri satarak artık kendi aile bütçeme katkıda bulunuyorum. Sürekli olarak kendimi geliştirmeyi hedefliyorum. Benim ilk dışarı çıkışım pasta kursuna gitmekle oldu. Otobüse dahi binmeyi bilmiyordum. İlk olarak kursa katıldım. İnsanların arkamda olması, 'Yapabilirsin Nesrin.' demesi, desteklemesi beni bu noktaya kadar getirdi." ifadelerini kullandı.

Son olarak Özusta, "İlkokul mezunuydum. Ortaokul okudum, şimdi de lisede okuyorum. Daha sonra üniversiteyi okuyup, kendimi daha çok geliştirip, daha çok yükselmek istiyorum. Kendimi de kanıtlamak istiyorum. Aldığım eğitimlerle işletmemi açtım. Tüm ev hanımlarının da çok güzel bir şekilde bunu başaracağına inanıyorum. Ev hanımlarımız sosyal hayata atılsın." şeklinde konuştu. (İbrahim Koçyiğit - İLKHA)


 
240 kere okundu.
Diğer Haberler