KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

ESMA-ÜL HÜSNA

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Sizi bir çamurdan yaratan, sonra ölüm zamanını takdir eden ancak O'dur. Bir de O'nun katında muayyen bir ecel (kıyamet günü) vardır. Siz hala şüphe ediyorsunuz. (En’âm - 2)

Hadis-i Şerif

Ademoğlu sabaha erdi mi, bütün azaları, dile temenna edip: "Bizim hakkımızda Allah'tan kork. Zira biz sana tabiyiz. Sen istikamette olursan biz de istikamette oluruz, sen sapıtırsan biz de sapıtırız" derler. [Tirmizi, Zühd 61]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
'Camilerin yapımı kadar içinin doldurulması da önemli'
Gaziantep'te yapımı tamamlanan ve yeniden inşa edilen camiler cuma namazında dualarla ibadete açıldı.Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde yeniden inşa edilen Selman-ı Farisi Cami ve Şahinbey ilçesinde yapımı tamamlanan Kuşçu Köyü Camii dualarla ibadete açıldı. İlk cuma namazının kılındığı camilerin açılış töreninde yapılan konuşmalarda, gelecek nesillerin yetişmesinde camilerin çok önemli bir yeri olduğuna dikkat çekildi.

Şahinbey ilçesinin yeni mahallelerinden olan Kuşçu köyüne yapılan caminin açılış töreninde konuşan Şahinbey İlçe Müftü Vekili Mustafa Deniz, camilerin önemine değindi.

Deniz, "Öncelikle bu güzel hizmeti yapanlardan Allah razı olsun. Köyümüze yapılan bu yeni camimiz inşallah güzel bir şekilde de kullanılır. Bir insanda kalp ne kadar önemli ise sosyal hayatlarımızda da camilerimiz o kadar önemli." dedi.

Törende konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da gelecek nesillerin yetişmesinde camilerin çok önemli yeri olduğunu söyledi.

"Camilerin yapımı kadar içinin doldurulması da çok önemli"

Camilerin, birlik ve beraberliği gösterdikleri, aynı kıbleye ve Allah'a dua ettikleri yerler olduğunu dile getiren Tahmazoğlu, "Camilerin yapımı kadar içinin doldurulması da çok önemli. Bir ülkenin Müslümanlığının en önemli göstergeleri ezan sesleri ve camileridir. Allah ezanımızı susturmasın, bayrağımızı indirmesin. Bu nedenle ihtiyaç duyulan her yere cami yapmaya devam edeceğiz. Bu konuda yapımı devam eden 19 adet camimiz var. Camilerin yapımı kadar içlerinin doldurulması konusunda ise hocalarımıza ve ebeveynlerimize büyük görevler düşüyor." ifadelerini kullandı.

Şehitkamil ilçesi Umut Mahallesi'nde yeniden inşa edilerek ibatede açılan Selman-ı Farisi Camisi İmam-Hatibi Yunus Emre ise caminin yeniden ibadete açılma süresine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Her iki caminin açılış törenine; AK Parti Gaziantep milletvekilleri Ahmet Uzer ile Abdülkadir Yüksel, Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey İlçe Müftü Vekili Deniz, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Cuma namazı ile ibadete açılan camilerde ilk namaz kılındı. (İbrahim Koçyiğit - İLKHA)


 
230 kere okundu.
Diğer Haberler