KERVAN FM 93.7 | HAK YOLUN KERVANI
KERVAN FM CANLI YAYIN
Şuan KERVAN FM'de

ESMA-ÜL HÜSNA

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
05:30   HATM-İ ŞERİF
06:30   ESMA-ÜL HÜSNA
07:00   TARİHTE BUGÜN
07:30   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
08:00   HAYIRLI SABAHLAR(CANLI)
09:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ
09:30   GAZİANTEP BASINI
10:00   İSTEK KERVANI(CANLI)
12:00   KUR'AN İKLİMİ
12:30   MÜZİK
13:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
13:30   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:00   GÜNÜN İÇİNDEN(CANLI)
14:30   AYDINLIĞA DOĞRU
15:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
15:30   MÜZİK
16:00   AKŞAM İSTEKLERİ(CANLI)
18:30   ANA HABER(CANLI)
19:00   ANA HABER(CANLI)
20:00   TARİHTE BUGÜN
19:30   MÜZİK
21:00   MÜZİK
22:00   KÖYLÜNÜN SESİ
22:30   MÜZİK
23:00   MANŞET HABER-SESLİ MAKALE
23:30   MÜZİK
00:00   KUR'AN-I KERİM MEALİ(YARIM CÜZLÜ)
01:00   GECEYE UYGUN İLAHİ-EZGİ-ŞİİR
Multimedya
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Sabrederek ve namaz kılarak (Allah'tan) yardım dileyin. Şüphesiz namaz, Allah'a derinden saygı duyanlardan başkasına ağır gelir." (Bakara - 45)

Hadis-i Şerif

"Ben, ancak bir muallim olarak gönderildim." [İbn-i Mace]

ANKET
 RADYOMUZU NASIL DİNLEMEYE BAŞLADINIZ 
 ARKADAŞ TAVSİYESİ İLE
 İNTERNETTEN
 FREKANS KARIŞTIRIRKEN
 AFİŞ VE REKLAMLARDAN
 DİĞER
Diğer Anketler
Gaziantep Hava Durumu
GAZIANTEP
'Yaz Kur'an kursları gençler, çocuklar ve aileler için önemlidir'
AK Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik, yaz Kur'an kurslarının gençler, çocuklar ve aileler için çok önemli olduğunu söyledi.Okulların tatile girmesiyle Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep'te de camilerin yanı sıra okul, kreş, etüt merkezleri, sosyal tesislerinde "Haydi Çocuklar Kur'an Ayında Kur'an'la Buluşalım" sloganıyla açılan yaz Kur'an kurslarına katılan öğrenciler için kapanış programı düzenlendi.

Şahinbey İlçe Müftülüğü ile Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen yaz Kur'an kurslarında Kur'an-ı Kerimi öğrenen 6 bin 537 öğrenci için düzenlenen programda, bir milleti ayakta tutan unsurun gençlik ve ahlak olduğuna dikkat çekildi.

Şahinbey Kültür Merkezi'nde düzenlenen program Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra kurs öğrencilerden oluşan semazen ekibinin gösterimiyle devam den programın açılış konuşmasını yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Sizin en hayırlınız Kur'an-ı Kerim'i öğrenen ve Öğreteninizdir" hadisini hatırlattı.

Kur'an kurslarının gençler, çocuklar ve aileler için çok önemli olduğunu söyleyen AK Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik ise, "Yaz Kur'an-ı Kerim kurslarımız gençlerimiz, çocuklarımız ve ailelerimiz için yaz aylarını bir boşa harcanan zaman sürecinden çıkarıp, bir anlam ve değer katarak, dinimizi öğrenmek için çok önemli bir projedir. Çocuklarımız Kur'an-ı Kerim'i öğrenmenin yanı sıra hayatlarında uygulamanın da heyecanını yaşıyorlar. İnşallah gelecek yaz da kaldıkları yerden yine kurslarımızla yollarına devam edecekler." dedi.

Şahinbey İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu da, gençlerin bir ülkenin geleceğinde önemli bir konuma sahip olduğunu belirterek, "Bir Milleti ayakta tutan gençlik ve ahlaktır. Bu iki unsurlardan birisi zayıf olursa devlet ve millet ayakta duramaz. Yaz Kur'an-ı Kerim kurslarında bu milletin evlatlarına yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'i öğretmeye çalıştık. Gayemiz ideal bir gençlik ve ahlaklı bir nesil yetiştirmektir. İşte bu gün Kur'an-ı Kerim sertifikası alan gençlerde bu vasıfları üzerinde taşıyan gençlerdir. Ben bu gençlerin yetişmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Şahinbey Halk Eğitim Müdürü Salih Erdemci de yaz Kur'an kurslarına katılan çocuklara, ailelerine ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Şahinbey Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa, AK Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik, Şahinbey İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Halk Eğitim Müdürü Salih Erdemci, protokol üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Program sonunda öğrencilere Kur'an-ı Kerim ve Hz Muhammed'in hayatını anlatan kitap hediye edildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) 


 
279 kere okundu.
Diğer Haberler